Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5457komentarzy: 5

Okradali automaty do gry

06-06-2015 15:15

W ciągu trzech dni policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o włamania do automatów w salonach gier w Zbytkowie i Brennej.
Jeden z zatrzymanych sprawców 30-latek z Brzeźc fot: KPP w Cieszynie Jeden z zatrzymanych sprawców 30-latek z Brzeźc fot: KPP w Cieszynie

Pierwszego zatrzymania dokonali we wtorek kryminalni z Komisariatu Policji w Strumieniu – aresztowali  30-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamanie do automatu w salonie gier w Zbytkowie. Mieszkaniec Brzeźc ukradł pieniądze a straty oszacowano na blisko 6 tys. złotych.

Kolejnego amatora cudzych pieniędzy zatrzymał w środę dzielnicowy strumieńskiego komisariatu. Włamywaczem okazał się 28-letni mieszkaniec Mizerowa. - Policjanci ustalili, że 28-latek wspólnie z 30-latkiem z Brzeźc w nocy z niedzieli na poniedziałek włamali się automatu w tym samym salonie gier. – informuje st. asp. Rafała Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.  Tym razem straty oszacowano na 5 tys. złotych.

Kolejnego zatrzymania dokonali  w czwartek policjanci ze skoczowskiego komisariatu. Tym razem wpadł 39-letni mężczyzna, który usiłował włamać się do automatu w jednym z salonów gier w Brennej. - Złodziej wpadł dzięki monitoringowi. Właściciel salonu powiadomił policjantów, którzy zatrzymali mieszkańca Brennej na gorącym uczynku. – relacjonuje st. asp. Domagała. 

Każdemu z włamywaczy grozi nawet 10 lat więzienia.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR 06-06-2015 15:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Karmelek
06-06-2015 15:30
Karmelek
Zwykle to automaty do gier okradają ludzi...i to jest problem...przydałby się porządny reportaż o tym problemie, o uzależnieniu od maszyn i domowych dramatach...
Le Soldat
06-06-2015 15:31
Le Soldat
"Złodziej wpadł dzięki monitoringowi."

ten złodziej to ciężki idiota, przebija nawet tego co wysyłał smsy do sąsiedniej wioski z prośbą o wpłatę na swoje konto :D
koszor
06-06-2015 16:56
koszor
Taki mały powiat, a codziennie ktoś kogoś okrada, jakiś debil z promilami za kierownicą, ktoś napada i grozi. Co się z tym światem dzieje?
marian1951
07-06-2015 12:07
marian1951
A nowe salony gier hazardowych powstają i obskubują coraz to nowych naiwnych żądnych kasy,bo tylko kasa liczy się w tym zakłamanym świecie.A co do tych kolesi,to chyba odbierali swoje?
gaco763
08-06-2015 10:26
gaco763
A niech ktoś mi powie, KTO KOGO TAK NAPRAWDE OKRADA?!
Dlaczego nie ma żadnych artykułów na temat coraz szerszej hazardowej patologi w naszym powiecie?! Salony gier powstają jak grzyby po deszczu, jest ich coraz więcej. Gdzie ustawa hazardowa?! W KAŻDYM Z TYCH SALONÓW ZNAJDUJĄ SIĘ NIELEGALNE AUTOMATY...a władza na to pozwala...masakra! A jak zadzwonisz do Służby Celnej, bo ona powinna coś z tym zrobić, to reakcji BRAK !!! 5 miesięcy temu dzwoniłem do Celnej w sprawie jednego automatu...NIC Z TYM NIE ZROBILI!!! to jakaś kpina
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wolny najlepszy z Polaków, skoczkowie WSS Wisła bez punktów

24-02-2018 22:30

Pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal wygrał Marius Lindvik. Najlepszy z Polaków - Jakub Wolny - stanął na najniższym stopniu podium. 

wyświetleń: 171komentarzy: 0

Przed nami II edycja Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji

24-02-2018 19:00

Blisko 70 wystawców, ponad 650 ofert – tak, w liczbach można podsumować zeszłoroczną I edycję Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie. Duże zainteresowanie tym wydarzeniem skłoniło organizatorów do poszerzenia formuły kolejnej edycji, która odbędzie się już 20 marca.

wyświetleń: 415komentarzy: 0

XXXIV Sesja Rady Miasta Ustroń

24-02-2018 16:50

W czwartek (22.02) odbyła się XXXIV Sesja Rady Miasta Ustroń. W czasie trwania obrad radni debatowali między innymi nad zmianami w budżecie miasta oraz zmianami zasad budżetu obywatelskiego na rok 2019. Zarówno zmiany, dotyczące budżetu miasta, jak i budżetu obywatelskiego zostały przez Radę przyjęte większością głosów.

wyświetleń: 441komentarzy: 0

Niedopilnowane psy również w Dębowcu

24-02-2018 14:50

Informowaliśmy o skargach mieszkańców, związanych z psami bez opieki w Istebnej. Okazuje się, że problem ten dotyczy również Dębowca. Władze tej gminy poinformowały w oficjalnym komunikacie z dnia 22.02 o nasileniu zjawiska dużej ilości psów, wałęsających się bez nadzoru, często narażając na niebezpieczeństwo mieszkańców oraz osób użytkowników dróg.

wyświetleń: 924komentarzy: 2

4 lata Budżetu Obywatelskiego

24-02-2018 12:15

W styczniu bieżącego roku zostały ogłoszone wyniki głosowania w czwartej już edycji Budżetu Obywatelskiego w Cieszynie. Ideą BO jest zaproszenie mieszkańców do angażowania się w sprawy miasta przez współdecydowanie o wykorzystaniu części budżetu. Dzięki temu mieszkańcy mają również szansę sami wybrać, co w ich mieście jest najbardziej potrzebne.

wyświetleń: 441komentarzy: 1

AVION: Vlatislav Hofman

24-02-2018 10:15

W czwartek (22.02) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbył się wykład, w czasie którego zostały życie i twórczość Vlatislava Hofmana - czeskiego artysty, którego wystawy podziwiali ludzie w Paryżu, czy też Mediolanie. Zajmował się wieloma dziedzinami sztuki, dał się poznać jako malarz, scenograf, grafik a także architekt.

wyświetleń: 203komentarzy: 0

Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności

24-02-2018 08:00

Początek roku w administracji państwowej to okres, m.in. w którym startują różnego rodzaju projekty, programy, dofinansowania, dopłaty itp. Nie inaczej jest w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie można składać m.in. wnioski na likwidację barier architektonicznych, komunikacyjnych, dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych (II kwartał), Aktywny Samorząd 2018 (II kwartał), projekty dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

wyświetleń: 1261komentarzy: 0

Trzy wypadki w powiecie...

23-02-2018 23:55

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności aż trzech wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały ciężko ranne. Do pierwszego wypadku doszło  wczoraj w Międzyświeciu. Do dwóch kolejnych dzisiaj- pierwszy miał miejsce w Harbutowicach, kolejny w Chybiu, skąd kierowca został przetransportowany helikopterem do szpitala.

wyświetleń: 6765komentarzy: 9

O pasterstwie i nie tylko - czyli XVII Forum Rolnicze

23-02-2018 20:25

Dzisiaj (23.02) w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu odbyło się XVII Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej. Tegoroczną edycję poświęcono m.in. hodowli owiec.

wyświetleń: 1134komentarzy: 0

Co z tą filozofią?

23-02-2018 19:00

W czwartek (22.02) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się wykład, zatytułowany "Kłopoty filozofią na co dzień, co z tą filozofią?". Tym razem miejsce przy mównicy zajął prof. dr hab. Andrzej Noras, który przybliżył słuchaczom czym filozofia się zajmuje oraz jaki dziś ma wymiar.