Krok bliżej lidera

Wisła pojechała do Skoczowa z nadzieję zdobycia trzech punktów, które w przypadku straty Landeka, pozwoliłyby zbliżyć się do lidera już na pięć punktów. Oba warunki zostały spełnione.

Wisła nie miała jednak łatwej przeprawy z Beskidem i w pierwszej połowie mogła przegrywać nawet dwoma golami. W pierwszych fragmentach dobrą okazję na gola miał Kamil Janik, który zamieszał na piątym metrze, ale nie zdołał pokonać bramkarza Wisły. Jeszcze przed przerwą okazję zmarnował Marcin Jaworzyn, który z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Druga połowa nie obfitowała w wiele okazji do zdobycia gola, ale w futbolu gra się do samego końca i tą dewizę pokazali gracze Wisły, którzy w ostatnich czterech minutach meczu zapewnili sobie komplet punktów. Gola na 0:1 w 86 minucie zdobył Sebastian Juroszek, który po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska, w sytuacji sam na sam, nie dał szans Trojanowskiemu. Kilkadziesiąt sekund później gospodarzy dobił Mirosław Łacek, który popisał się celnym strzałem głową, po dośrodkowaniu z prawej strony.

Jak już wyżej wspomniano, wygrana pozwala Wiśle zbliżyć się do Landeka na pięć oczek i zachować nadzieje na awans. Skoczów, po porażce, musi zadowolić się pozycją piątą.

źródło: beskidzkapilka.pl