Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6355komentarzy: 0

Skoczów: budowa hospicjum nabiera rozpędu

16-12-2014 15:00

Dziś (16.12) na teren budowy, w miejscu, gdzie powstać ma stacjonarne hospicjum w Skoczowie, wjechała pierwsza koparka. Tym samym, długo wyczekiwana budowa, nabiera rozpędu.
Budowa stacjonarnego hospicjum w Skoczowie / fot. MSZ Budowa stacjonarnego hospicjum w Skoczowie / fot. MSZ

Dziś (16.12) na teren budowy, gdzie powstać ma pierwsze, stacjonarne hospicjum w Powiecie Cieszyńskim wjechała pierwsza koparka. Prace nabierają więc tempa. Rozpoczynamy upragnioną, wymarzoną, wyczekaną budowę – podkreśla Wioletta Staniek, Prezes Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.

Stacjonarne hospicjum będzie się znajdowało w byłym klasztorze sióstr służebniczek dębickich przy ul. Mickiewicza w Skoczowie. Obecny budynek zostanie wyremontowany, dobudowany zostanie również drugi obiekt. Powstanie parking oraz zielony skwer. W hospicjum znajdzie się 20 stanowisk oraz poradnie dla chorych z pełnym zabezpieczeniem pod względem chorób nowotworowych i terminalnych. Jak podkreślają inicjatorzy budowy, czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum Otwarte Drzwi” szacowany koszt realizacji inwestycji to około 1 milion złotych. To duża inwestycja. Powstanie tutaj dom hospicyjny, jedyny w Powiecie Cieszyńskim, z poradniami leczenia bólu i opieki paliatywnej. Póki co, nie ma tutaj takiego hospicjum. Nasi pacjenci są zmuszeni dojeżdżać do okolicznych miast. Po wybudowaniu stacjonarnego hospicjum wszystko będzie na miejscu – podkreśla Wioletta Staniek.

Po rozbiórce dawnego budynku gospodarczego, znajdującego się na trenie budowy i robotach ziemnych, budowa murów hospicjum ruszy 7 kwietnia 2015 roku. Dziś korytujemy cały teren pod utwardzoną drogę i parkingi. Rozpoczniemy także korytowanie pod fundamenty budynku, który będzie dobudowany do obecnego. Następnie zasypiemy to wszystko kamieniami  – podkreśla Staniek.

Nie wiadomo, jak długo potrwają prace przy budowie hospicjum. To w dużej mierze będzie zależało od ludzi dobrej woli, których nazywam aniołami. I abyśmy spotkali ich na swojej drodze, jak najwięcej. Każda pomoc jest dla nas ważna, zarówno ta finansowa, jak i fizyczna. Każda para rąk przyda się do pracy. Ważne też jest to, aby Ci, którzy nam nie pomagają przy budowie hospicjum jednocześnie nam nie utrudniali, czyli złe myśli proszę od nas odsunąć – zaznacza Wioletta Staniek, po czym dodaje. Myślę, iż mieszkańcy będą pozytywnie na nas patrzeć. Bo przecież nie budujemy kolejnego banku, czy sklepu, a miejsce, które w każdej chwili może się nam wszystkim przydać.

O tym, jak ważna jest to inwestycja dla całego Powiatu Cieszyńskiego mówili również włodarze Gminy Skoczów, którzy pojawili się we wtorek (16.12) na terenie budowy hospicjum. Jest to ogromnie ważna inwestycja. W Powiecie Cieszyńskim nie ma stacjonarnego hospicjum tym bardziej, że będzie ono połączone z poradnią leczenia bólu. Także trzymamy kciuki, by wszystko szło w dobrym kierunku. Ludzie ze Stowarzyszenia, którzy podjęli się tego wyzwania, są ludźmi wielkiego serca. Zachęcam wszystkich, żeby wspierać powstawanie tego hospicjum – mówiła Anna Stefaniak-Bacza, zastępca Burmistrza Skoczowa.

Więcej informacji, również o tym, jak wesprzeć finansowo można znaleźć na stronie Stowarzyszenia http://hospicjumotwartedrzwi.com

 

MSZ
 

źródło: ox
dodał: MSZ 16-12-2014 15:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 213komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 214komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 170komentarzy: 0

Zakład o Sztukę - wernisaż

22-03-2018 16:00

W środę (21.03) w Ulu Kultury - Pracowni Dobrych Praktyk odbył się wernisaż wystawy "Zakład o Sztukę". Na wystawę prace przygotowało siedmiu artystów, którzy tworzą technikami takimi jak: animacja, fotografia, grafika, malarstwo, obiekt i rzeźba. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

wyświetleń: 258komentarzy: 0

Jeszcze żaden z Polaków nie był w rankingu tak wysoko jak Błachowicz

22-03-2018 15:15

No i mamy to, czego się spodziewaliśmy. Jan Błachowicz, który w ostatnią sobotę (17 marca) pokonał Jimi'ego Manuwę, awansował do czołowej "10" w rankingu dywizji półciężkiej UFC.

wyświetleń: 477komentarzy: 1

Ustroń: sesja RM - na żywo

22-03-2018 13:55

Transmisja na żywo Sesji Rada Miasta w Ustroniu.

wyświetleń: 739komentarzy: 0

Tu jest życie, tu jest dom

22-03-2018 12:15

Do swoich pokojów mieli wrócić po kilku tygodniach, wrócili po kilku miesiącach. Na szczęście dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Międzyświęciu mieszkają już w swoim domu. W ubiegłym roku, 7 lipca, potężna wichura, zerwała dach z ich mieszkania.

wyświetleń: 708komentarzy: 0

Stalowników dzieli jedna wygrana od półfinału

22-03-2018 11:15

Kto gra u siebie, ten zwycięża. Takim prawem toczy się ćwierćfinałowa seria pomiędzy Trzyńcem a Pardubicami. Piąte spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stalowników, którzy wczoraj (21 marca) gościli rywali w Werk Arenie. Podopieczni Vaclava Varadi prowadzą w serii 3:2, a gra się do czterech zwycięstw.

wyświetleń: 338komentarzy: 0

Z ''Maryśką'' przez granicę

22-03-2018 11:00

30-latek z  Mikołowa został zatrzymany przez cieszyńskich mundurowych. Znaleziono przy nim 200 gram marihuany.  Za kratkami może spędzić teraz nawet 5. lat.

wyświetleń: 1172komentarzy: 0

Batikowe pisanki

22-03-2018 10:40

W środę (21.03) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyły się warsztaty, które rozpoczęły przygotowania do Wielkanocy na osiedlu Podgórze. W czasie trwania zajęć Sylwię Grudzień wytłumaczyła uczestnikom, w jaki sposób wykonać pisanki metodą batiku, po czym każdy miał szansę sprawdzić, jak wygląda to w praktyce, przygotowując własną pisankę.

wyświetleń: 343komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .