Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6318komentarzy: 0

Skoczów: budowa hospicjum nabiera rozpędu

16-12-2014 15:00

Dziś (16.12) na teren budowy, w miejscu, gdzie powstać ma stacjonarne hospicjum w Skoczowie, wjechała pierwsza koparka. Tym samym, długo wyczekiwana budowa, nabiera rozpędu.
Budowa stacjonarnego hospicjum w Skoczowie / fot. MSZ Budowa stacjonarnego hospicjum w Skoczowie / fot. MSZ

Dziś (16.12) na teren budowy, gdzie powstać ma pierwsze, stacjonarne hospicjum w Powiecie Cieszyńskim wjechała pierwsza koparka. Prace nabierają więc tempa. Rozpoczynamy upragnioną, wymarzoną, wyczekaną budowę – podkreśla Wioletta Staniek, Prezes Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.

Stacjonarne hospicjum będzie się znajdowało w byłym klasztorze sióstr służebniczek dębickich przy ul. Mickiewicza w Skoczowie. Obecny budynek zostanie wyremontowany, dobudowany zostanie również drugi obiekt. Powstanie parking oraz zielony skwer. W hospicjum znajdzie się 20 stanowisk oraz poradnie dla chorych z pełnym zabezpieczeniem pod względem chorób nowotworowych i terminalnych. Jak podkreślają inicjatorzy budowy, czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum Otwarte Drzwi” szacowany koszt realizacji inwestycji to około 1 milion złotych. To duża inwestycja. Powstanie tutaj dom hospicyjny, jedyny w Powiecie Cieszyńskim, z poradniami leczenia bólu i opieki paliatywnej. Póki co, nie ma tutaj takiego hospicjum. Nasi pacjenci są zmuszeni dojeżdżać do okolicznych miast. Po wybudowaniu stacjonarnego hospicjum wszystko będzie na miejscu – podkreśla Wioletta Staniek.

Po rozbiórce dawnego budynku gospodarczego, znajdującego się na trenie budowy i robotach ziemnych, budowa murów hospicjum ruszy 7 kwietnia 2015 roku. Dziś korytujemy cały teren pod utwardzoną drogę i parkingi. Rozpoczniemy także korytowanie pod fundamenty budynku, który będzie dobudowany do obecnego. Następnie zasypiemy to wszystko kamieniami  – podkreśla Staniek.

Nie wiadomo, jak długo potrwają prace przy budowie hospicjum. To w dużej mierze będzie zależało od ludzi dobrej woli, których nazywam aniołami. I abyśmy spotkali ich na swojej drodze, jak najwięcej. Każda pomoc jest dla nas ważna, zarówno ta finansowa, jak i fizyczna. Każda para rąk przyda się do pracy. Ważne też jest to, aby Ci, którzy nam nie pomagają przy budowie hospicjum jednocześnie nam nie utrudniali, czyli złe myśli proszę od nas odsunąć – zaznacza Wioletta Staniek, po czym dodaje. Myślę, iż mieszkańcy będą pozytywnie na nas patrzeć. Bo przecież nie budujemy kolejnego banku, czy sklepu, a miejsce, które w każdej chwili może się nam wszystkim przydać.

O tym, jak ważna jest to inwestycja dla całego Powiatu Cieszyńskiego mówili również włodarze Gminy Skoczów, którzy pojawili się we wtorek (16.12) na terenie budowy hospicjum. Jest to ogromnie ważna inwestycja. W Powiecie Cieszyńskim nie ma stacjonarnego hospicjum tym bardziej, że będzie ono połączone z poradnią leczenia bólu. Także trzymamy kciuki, by wszystko szło w dobrym kierunku. Ludzie ze Stowarzyszenia, którzy podjęli się tego wyzwania, są ludźmi wielkiego serca. Zachęcam wszystkich, żeby wspierać powstawanie tego hospicjum – mówiła Anna Stefaniak-Bacza, zastępca Burmistrza Skoczowa.

Więcej informacji, również o tym, jak wesprzeć finansowo można znaleźć na stronie Stowarzyszenia http://hospicjumotwartedrzwi.com

 

MSZ
 

źródło: ox
dodał: MSZ 16-12-2014 15:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 73komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 380komentarzy: 1

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 520komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3464komentarzy: 6

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 310komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 625komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3132komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 882komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 778komentarzy: 1

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

wyświetleń: 2053komentarzy: 2
Kontakt z redkacją .