Świetny debiut braci Szejów

Świetny debiut braci Szeja w pierwszym starcie Subaru Imprezą - Pražský Rallysprint 2014

W dniach 28-29.11.2014r.  Został rozegrany XX Tipcars Pražský Rallysprint 2014. W tej znanej imprezie wystartowali bracia Jarosław i Marcin Szeja, załoga dzięki uprzejmości Sebastiana Frycza zadebiutowała w 4-napędowym Subaru Impreza STI. Pierwszy start takim samochodem okazał się bardzo udany, przy mocnej obsadzie Jarek z Marcinem uplasowali się na 16 miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu oraz na 3 miejscu w klasie N.

Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z wyniku. W tak prestiżowym rajdzie, w tak doborowej stawce zajęliśmy 3 miejsce w samochodów grupy N. Pokazaliśmy, że mimo znikomego doświadczenia w samochodzie 4-napędowym, tempo było bardzo dobre, wręcz zaskakujące. Wygraliśmy z obecnym mistrzem Czech w grupie N. Wiem, że tym samochodem można podróżować jeszcze szybciej, lecz przed nami dużo pracy by uzyskać zadowalające tempo. Zdarzały się nam również błędy, na os nr 3 uszkodziliśmy felgę i bez powietrza dojechaliśmy do mety, co w konsekwencji dało stratę ponad 20 sekund.  - komentuje kierowca Jarosław Szeja

Start załogi wspierają: GK Forge Obróbka Plastyczna Metali, ROTO, SATJAM – producent blachodachodachówki, Dwór Świętoszówka. Oficjalna strona zespołu to www.szeja.com