Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3640komentarzy: 0

W Cieszynie bawili się słowami

26-11-2014 15:30

''Lokomotywa'', ''Okulary'', ''Stefek Burczymucha'' - te i wiele innych wierszy w wykonaniu uczniów szkół podstawowych można było usłyszeć wczoraj (25.11) w Cieszynie. Przed publicznością w Domu Narodowym wystąpili finaliści Międzyszkolnego Konkursu ''Bawmy się słowami''.
Finaliści Międzyszkolnego Konkursu Finaliści Międzyszkolnego Konkursu

Wczoraj (25.11) w Domu Narodowym w Cieszynie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Aktorsko-Recytatorskiego „Bawmy się słowami”. Konkurs ten już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń szkolnych wśród uczniów z cieszyńskich szkół podstawowych. Organizatorem tego wydarzenia jest Alternatywna Szkoła Podstawowa w Cieszynie.

W pierwszym etapie konkursu dzieci „bawią się słowami” w swoich placówkach. Droga do finału nie jest prosta. Najpierw uczniowie muszą bowiem przejść etap klasowy, a dopiero później międzyklasowy, by dostać się do finału międzyszkolnego. W tym roku do ostatniego etapu zakwalifikowało się 27 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych z Cieszyna. Wszyscy finaliści zaprezentowali się podczas uroczystej gali w Domu Narodowym. Finał konkursu ma charakter prezentacji. Tutaj nie ma wygranych i przegranych. Wszyscy uczniowie, którzy dostali się do tego etapu, mają pierwsze miejsce – podkreślała dyrektor Alternatywnej Szkoły Podstawowej Marcela Tessar.

Uczniowie prezentowali różnego rodzaju wiersze. Najczęściej pojawiały się jednak utwory Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Ale nie zabrakło również poezji gwarowej, czy tekstu z filmu. Podobnie, jak w poprzednich latach, konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponieważ wszystkie szkoły podstawowe z Cieszyna, zarówno publiczne, jak i niepubliczne wzięły w nim udział. Dziękuję Wam wszystkim za to, że tutaj jesteście – mówiła Marcela Tessar.

Mali artyści nie tylko pięknie recytowali wiersze. Podczas występu prezentowali także swoje aktorskie zdolności. Nie zabrakło również ciekawych, niekiedy śmiesznych, strojów i różnego rodzaju rekwizytów.

Oto lista uczestników finału konkursu „Bawimy się słowami”:

SP1 – Milena Swoboda, Karolina Farana, Dominika Suchorab
SP2 – Amelia Budzińska-Lipka, Maksymilian Stoszek, Gabriela Kądziałka
SP3 -  Emilia Czauderna, Iwona Sitek, Tymoteusz Dawid
SP4 -  Anna Sztwiertnia, Adam Kosak, Aleksander Gołębiowski
SP6 – Anna Postrożny, Ewa Boruta, Dominika Ozga
SP7 -  Wiktoria Kozieł, Ryszard Rybczyński, Antoni Chlebek
ASP – Maciej Wieja, Valentina Rakowska, Efrem Mizia
SPTE – Kinga Weber, Wojciech Spandel, Martyna Rozum
KSP – Zuzanna Zorychta, Zofia Surzycka, Jakub Wojtyna

 

MSZ
 

źródło: ox
dodał: MSZ 26-11-2014 15:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ostrzeże przed zjawiskami

24-03-2018 19:00

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.

wyświetleń: 458komentarzy: 0

Oczami niewidomego: choroby oczu (3) powikłania cukrzycowe

24-03-2018 16:45

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 403komentarzy: 0

Zmieniać, czy nie zmieniać?

24-03-2018 14:15

W marcu przesuwamy do przodu, w październiku cofamy o godzinę. I tak od ponad czterdziestu lat. Mimo upływającego czasu, dwukrotnie w ciągu roku, właśnie w ten czas ingerujemy.

wyświetleń: 842komentarzy: 0

Reprezentanci istebniańskiego klubu znowu na podium

24-03-2018 14:00

Po wczorajszych sukcesach mężczyzn, w biegu na 30 km stylem klasycznym, podczas Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej, dzisiaj zawodnicy z naszego regionu znowu stanęli na podium. Tym razem rywalizowano w sprintach drużynowych techniką dowolną.

wyświetleń: 202komentarzy: 0

Biało-czerwonym niewiele zabrakło do trzeciego miejsca

24-03-2018 13:15

Polacy, w ostatnim konkursie drużynowym tego sezonu, zajęli czwarte miejsce. Zwyciężyli, z wielką przewagą nad resztą stawki, Norwegowie.

wyświetleń: 276komentarzy: 0

Dziś Cieszyn na antenie TVP

24-03-2018 12:00

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków – zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj”, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

wyświetleń: 2801komentarzy: 2

Cieszyn: piesza Droga Krzyżowa

24-03-2018 11:00

Tradycyjnie, jak co roku, w piątek 23.03.2018 ulicami Cieszyna miała miejsce piesza Droga Krzyżowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Elżbiety i zakończyła Mszą św. w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie. Fot: Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 1231komentarzy: 2

Droga Krzyżowa Kończyce

24-03-2018 10:00

W piątek 23.03.2018 o godz. 18:00 z Kościoła pw. św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich wyruszyła piesza droga krzyżowa do Kościoła p.w Narodzenia NMP w Kończycach Małych.

wyświetleń: 732komentarzy: 0

Młodzież sprzątała po innych

24-03-2018 08:00

Jak co roku na terenach zielonych Cieszyna wiosną pojawiły się nie tylko kwiatki i młode zieleniejące pędy roślin, ale także śmieci. I jak co roku młodzież cieszyńskich szkół ponadpodstawowych uzbrojona w rękawice i worki ruszyła na zorganizowaną przez Komisję Ochrony Przyrody przy oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie akcję sprzątania.

wyświetleń: 503komentarzy: 0

MP: Dominik Bury ze srebrem, Mateusz Haratyk z brązem

23-03-2018 23:30

Za nami pierwsze zmagania na Polanie Jakuszyckiej, gdzie odbywają się Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Dziś (23 marca) rywalizowano w stylu klasycznym. Na 15 km wśród pań najlpesza była Justyna Kowalczyk, a na dwa razy dłuższym dystansie u mężczyzn tryumfował Maciej Staręga.

wyświetleń: 298komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .