Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6104komentarzy: 7

Wisła przejęła dworzec

21-11-2014 13:50

Ponad dwuletnie zabiegi władz miasta Wisły i burmistrza Jana Poloczka przyniosły wreszcie oczekiwany skutek. W czwartek podpisano akt notarialny, który mówi, że Gmina Wisła staje się właścicielem dworca kolejowego w centrum miasta oraz blisko hektarowego terenu wokół.
Wisła kupiła dworzec PKP w centrum. fot. arc ox.pl Wisła kupiła dworzec PKP w centrum. fot. arc ox.pl

O staraniach władz miasta o przejęcie niszczejącego budynku dworca kolejowego Wisła Uzdrowisko, wraz z przylegającymi terenami, informowaliśmy już wielokrotnie. Zobacz materiały: Za ile Wisła kupi dworzec
Samorządy chcą dworce
Będzie dworzec, będą zmiany

Miasto było przygotowane na zakup obiektu od dawna, po negocjacjach burmistrza Poloczka z PKP cena została ustalona na poziomie 500 000 złotych, a Rada Miasta wyraziła zgodę na jego zakup. Sprawa się jednak przeciągała, ale na szczęście znalazła swój finał 20 listopada, podpisaniem aktu notarialnego. Z tego się bardzo cieszę, bo poświęciłem temu trochę czasu, żeby to się stało. Myślę, że był to dobry kierunek dla Wisły i nowe władze, mam nadzieję, ten dobry moment i decyzję wykorzystają dla tego, żeby się nasze miasto rozwijało dalej. - komentuje Jan Poloczek burmistrz Wisły.

Przypomnijmy, miastu zależało na przejęciu budynku, aby móc o niego zadbać. Jednak dla gminy niemniej ważne było przejęcie terenu i innych budynków wokół stacji kolejowej. To z powodu konieczności wyprowadzki z Domu Zdrojowego straży miejskiej. Trwający od kilku miesięcy remont biblioteki w Wiśle wymusza zmianę lokalizacji dla strażników. W miejscu, gdzie teraz znajdują się ich biura, powstanie szyb windy.

Posłuchaj


Myśmy już wcześniej od PKP dzierżawili tereny i budynek, to jest kwestia dni, kiedy straż miejska przeprowadzi się do nowych pomieszczeń. - dodaje Poloczek

Jan Bacza

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB 21-11-2014 13:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

as355
21-11-2014 14:43
as355
cyt ,,Myślę, że był to dobry kierunek dla Wisły i nowe władze, mam nadzieję, ten dobry moment i decyzję wykorzystają dla tego, żeby się nasze miasto rozwijało dalej,, To masz ach To masz a co tu tu To masz ???.
adam 2
21-11-2014 21:24
adam 2
gratulacje burmistrzu i dziekujemy za ten trud i poswiecenie przez te lata i zycze nowemu burmistrzowi zebu zrobił chocby połowe tego co zrobił i załatwił odchodzacy burmisrz a nie tylko ładnie sie usmiechał i mydlił oczy ludzim tym co chca usłyszec i oby wisła przez te 4 lata nie zbankrutowała
adam 2
22-11-2014 17:19
adam 2
a tak z innej beczki przyjmuje zakłady kiedy nasza nowa rada podniosie sobie diety i pensje
olkocieszynski
23-11-2014 17:36
olkocieszynski
w Cieszynie Szczurek załatwił dworzec za darmo i wojna jest o to do teraz. cieszyniacy wiecznie nie zadowoleni. żal
marcom99
24-11-2014 07:22
marcom99
adam2 a jaka nagroda że zakłady przyjmujesz ? I na ilu forach robisz te zakłady ?
adam 2
25-11-2014 14:40
adam 2
tylko zabawa bez nagrod
marcom99
27-11-2014 22:42
marcom99
hmmm ciekawe "zabawy" wymyślasz... Dla mnie logiczne jest że obecna rada w najbliższym czasie nie podwyższy sobie diet. Każdy ma świadomość że w tej kadencji wszyscy powinni zacisnąć pasa dla dobra miasta.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Śmiertelny wypadek w Górkach

21-11-2017 20:55

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło dzisiaj (21.11) późnym popołudniem w Górkach Wielkich.

wyświetleń: 6743komentarzy: 0

Strzelecka uczta Trzyńca!

21-11-2017 20:45

Takich Stalowników chcemy oglądać! Hokeiści Trzyńca, w meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali na wyjeździe Chomutow, strzelając im pięć bramek.

wyświetleń: 113komentarzy: 0

Uwaga na czad - kontrole czujników tlenku węgla

21-11-2017 19:25

Tlenek węgla, znany również jako czad, każdego roku jest przyczyną wielu zatruć, niejednokrotnie kończących się zgonem. Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla jest wadliwa wentylacja, bądź też uszkodzenie przewodów kominowych. Czad jest bezbarwny i bezwonny, w związku z czym o jego obecności mogą dać znać dopiero pierwsze objawy zatrucia. Dlatego właśnie Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie do swoich budynków wprowadza specjalne czujniki czadu, które mają wyeliminować ryzyko zatrucia.

wyświetleń: 361komentarzy: 3

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

21-11-2017 18:30

We wtorek, 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto, nie tylko pracowników socjalnych, ale również wszystkich pracowników służb społecznych. Święto to zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku i zostało utrzymane przez nową ustawę z roku 2004.

wyświetleń: 369komentarzy: 2

Katarzyna Gawlas z tytułem Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego

21-11-2017 17:50

Katarzyna Gawlas, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Skoczowie, została laureatką konkursu na Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego.

wyświetleń: 805komentarzy: 1

Szymanik i ''Gorol'' z nagrodami

21-11-2017 16:40

W sobotni wieczór (18.11) w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie poznaliśmy nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu „Tacy Jesteśmy” przyznawanej przez Kongres Polaków w RC. Nagrodę „Złoty jestem” przyznano Marcie Szymanik, pedagog z Czeskiego Cieszyna, nagroda publiczności powędrowała do Chóru Męskiego „Gorol” działający przy MK PZKO w Jabłonkowie.

wyświetleń: 260komentarzy: 0

Kolizja w Cieszynie - skrzyżowanie ulic Hallera i Morcinka

21-11-2017 16:05

21 listopada po godzinie 13, na skrzyżowaniu ulic Hallera i Morcinka w Cieszynie doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał, zdarzenie zakończyło się koniecznością naprawy samochodów, oraz mandatem dla 40-letniej mieszkanki Cieszyna.

wyświetleń: 2667komentarzy: 0

Utrudnienia na Bolko Kantora

21-11-2017 15:30

Uwaga kierowcy! Zjazd z Alei Łyska na ulicę Bolko Kantora w Cieszynie zostanie całkowicie zamknięty.

wyświetleń: 549komentarzy: 0

Domagała dla Was

21-11-2017 15:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Już w najbliższą niedzielę w cieszyńskim teatrze wystąpi Paweł Domagała. Dla Was czekają cztery bilety!

wyświetleń: 518komentarzy: 0

10 lat czekają na ekrany!

21-11-2017 13:10

Proszą się o nie od lat, ale z mizernym skutkiem. Jednak pojawiło się światełko w tunelu. Czy mieszkańcy Skoczowa odetchną z ulgą i nie będzie im przeszkadzał hałas z drogi ekspresowej?