Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3818komentarzy: 3

Spotkanie z Rayem Wilsonem w cieszyńskim Teatrze

17-06-2014 11:00

Szkocki wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor, były frontman zespołu Genesis-Ray Wilson w poniedziałek (16.06) spotkał się z cieszyńską młodzieżą i swoimi fanami w Teatrze Adama Mickiewicza w Cieszynie. Spotkanie było uwieńczeniem występu Raya Wilsona podczas tegorocznego Święta Trzech Braci.
Spotkanie z Rayem Wilsonem / fot. MSZ Spotkanie z Rayem Wilsonem / fot. MSZ

Lubię występować w małych miasteczkach, takich jak Cieszyn, bo sam się w takim mieście urodziłem – mówił Ray Wilson podczas poniedziałkowego (16.06) spotkania w cieszyńskim Teatrze. Ten szkocki wokalista był gwiazdą ostatniego dnia tegorocznego Święta Trzech Braci. Artysta pokazał się z jak najlepszej strony. Nie tylko jego występ rozpoczął się punktualnie, ale zadowolił również muzyczne gusta publiczności, zarówno tej starszej, jak i młodszej. Przyszłam na koncert, żeby powspominać czasy mojej młodości. Uwielbiałam zespół Genesis – przyznała Barbara, jedna z uczestniczek koncertu.

Ray Wilson po niedzielnym (15.06) show zgodził się spotkać w poniedziałek (16.06) ze swoimi fanami, jak również młodzieżą ze szkół gimnazjalnych i średnich. Muzyk i tym razem nie dał na siebie zbyt długo czekać. Parę minut po godzinie 12-tej rozbrzmiała na scenie Teatru pierwsza piosenka w wykonaniu Raya.  Wokalista podczas spotkania jednak nie tylko śpiewał, przede wszystkim opowiadał o swoim życiu, karierze, trudnych początkach, wzlotach i upadkach. Do tego, by śpiewać zainspirował mnie mój straszy brat, który w czasach liceum założył zespół. Grali ostrą muzykę. Kiedy siedziałem na widowni i obserwowałem swojego brata to pomyślałem, że jest to naprawdę fajne. Wkurzałem się, że wszystkie dziewczyny patrzyły na mojego brata, gitarzystę – żartował Ray Wilson. Następnym razem wystąpiłem już jako wokalista z bratem, który grał na gitarze i z pianistą, który z niewiadomych względów nazywał się Fred. Zagranie tego koncertu całkowicie zmieniło moje życie – mówił dalej Ray Wilson.

Wtedy Ray Wilson postanowił, że zostanie gwiazdą Rock and Rolla. I tak też się stało. Ray opowiadał o swoich początkach z zespołem założonym wspólnie z bratem, Guaranted Pure. Wspomniał również o zespole Stiltskin, czy Cut, którego był członkiem oraz o zespole Genesis. W 2001 roku wokalista rozpoczął karierę solową. Ray Wilson podczas spotkania chętnie odpowiadał również na liczne pytania ze strony publiczności. Od tych najprostszych typu ulubiony kolor – czarny – taka padła odpowiedź, po te już bardziej konkretne pytania. Mówił o porównaniach do Phila Collinsa – nie brzmiałem w ogóle jak Phil Collins. Miałem włosy. Ale udało mi się dostać do zespołu Genesis chyba dzięki kombinacji mojej pewności siebie i głosu – opowiadał Ray Wilson.

Ze strony publiczności padło również pytanie, jak walczyć o swoje marzenia, czym młodzi ludzie powinni się kierować wybierając swoją drogę na przyszłość. To jest trudne pytanie, bo kiedy jest się młodym, trzeba po prostu być cierpliwym. Nie trzeba wiedzieć czego się chce od życia mając 17 lat. Nie zawsze trzeba czegoś szukać na siłę. Z czasem to życie powinno nas jakoś pokierować – mówił muzyk.

Spotkanie z Rayem Wilsonem przybrało bardzo luźną, swobodną formę. Młodzież chętnie zadawała pytania i śmiała się z żartobliwych uwag, czy opowieści artysty. 

 

Marta Szymik



 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 17-06-2014 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

nata27
17-06-2014 16:13
nata27
Spotkanie musiało być super! Zazdroszczę :)
anatol
17-06-2014 16:20
anatol
R.Wilson wraz z kapela pokazali jak winna brzmieć muza i że to co dobre, jak kompozycje Genesis nie starzeją się.Oby więcej takich projektów w mieście. Niekoniecznie na Rynku lub podczas STB, bo przeciez many Halę Wielofunkcyjna , gdzie oprócz wystawy kotów można sobie tez pospiewac. Czekam na odzewy sfrustrowanych cieszynskich malkontentów, że podczas STB była nuda i nic się nie działo. Trza było popatrzeć na występy malolatow w ramach przeglądu dziecięcych talentów lub posluchac kapel ludowych. Ewentualnie nakłonić własne dzieci aby coś zaprezentowały na profesjonalnej scenie. Ale po co ? Łatwiej siedzieć przed kompem i krytykować, smedzic i jojczyć. Ludziska - przebudzta się !
papuga
17-06-2014 18:31
papuga
Napiszę to jeszcze raz i całkiowicie zgadzam się z anatolem
:Bardzo bardzo bardzo dziękuje za możliwość wspaniałej zabawy i doznania niesamowitych wrażeń na koncercie Ray'a Wilsona. NIESAMOWITY koncert! Pewnie nie mielibyśmy okazji usłyszeć go na żywo gdyby nie występ w Cieszynie. To był z całą pewnością najlepszy koncert jaki kiedykolwiek był w Cieszynie. Chyle czoła. Nie wiem jaka była frekwencja na rynku wtym roku jednak frekwencją tworzymy my podobnie jak kilmat na święcie. Byliśmy w piątek z grupą znajomych obejrzeć dzieci z Zespołu Piesni i Tańca. Bardzo sympatycznie spędziliśmy czas, pojedlismy pysznych plaków, obejrzeli występy, na koniec po piwku. Świetnie, nie rozumiem o co chodzi z pretensjami.... jeszcze raz DZIĘKUJEMY za wspaniały koncert....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

4 lata Budżetu Obywatelskiego

24-02-2018 12:15

W styczniu bieżącego roku zostały ogłoszone wyniki głosowania w czwartej już edycji Budżetu Obywatelskiego w Cieszynie. Ideą BO jest zaproszenie mieszkańców do angażowania się w sprawy miasta przez współdecydowanie o wykorzystaniu części budżetu. Dzięki temu mieszkańcy mają również szansę sami wybrać, co w ich mieście jest najbardziej potrzebne.

wyświetleń: 61komentarzy: 0

AVION: Vlatislav Hofman

24-02-2018 10:15

W czwartek (22.02) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbył się wykład, w czasie którego zostały życie i twórczość Vlatislava Hofmana - czeskiego artysty, którego wystawy podziwiali ludzie w Paryżu, czy też Mediolanie. Zajmował się wieloma dziedzinami sztuki, dał się poznać jako malarz, scenograf, grafik a także architekt.

wyświetleń: 100komentarzy: 0

Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności

24-02-2018 08:00

Początek roku w administracji państwowej to okres, m.in. w którym startują różnego rodzaju projekty, programy, dofinansowania, dopłaty itp. Nie inaczej jest w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie można składać m.in. wnioski na likwidację barier architektonicznych, komunikacyjnych, dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych (II kwartał), Aktywny Samorząd 2018 (II kwartał), projekty dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

wyświetleń: 343komentarzy: 0

Trzy wypadki w powiecie...

23-02-2018 23:55

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności aż trzech wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały ciężko ranne. Do pierwszego wypadku doszło  wczoraj w Międzyświeciu. Do dwóch kolejnych dzisiaj- pierwszy miał miejsce w Harbutowicach, kolejny w Chybiu, skąd kierowca został przetransportowany helikopterem do szpitala.

wyświetleń: 3492komentarzy: 5

O pasterstwie i nie tylko - czyli XVII Forum Rolnicze

23-02-2018 20:25

Dzisiaj (23.02) w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu odbyło się XVII Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej. Tegoroczną edycję poświęcono m.in. hodowli owiec.

wyświetleń: 729komentarzy: 0

Co z tą filozofią?

23-02-2018 19:00

W czwartek (22.02) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się wykład, zatytułowany "Kłopoty filozofią na co dzień, co z tą filozofią?". Tym razem miejsce przy mównicy zajął prof. dr hab. Andrzej Noras, który przybliżył słuchaczom czym filozofia się zajmuje oraz jaki dziś ma wymiar.

wyświetleń: 318komentarzy: 0

Fanfara Transylwania w Goleszowie

23-02-2018 18:15

W czwartek (22.02) w EtnoChacie Topolej w Goleszowie odbył się koncert orkiestry dętej Fanfara Transylwania. Muzycy przyjechali z dalekiej Transylwanii, aby zaprezentować rytmy bałkańskie i nie tylko. Rumuńska orkiestra dęta jest jedną z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr na świecie, w swojej karierze występowali na terenie całej Europy, a także na innych kontynentach.

wyświetleń: 318komentarzy: 0

Chcą sprzedać były komisariat

23-02-2018 16:25

Przez lata w tragicznych warunkach musieli pracować tutaj skoczowscy policjanci. Teraz kiedy budynek jest już pusty, gmina chce się go pozbyć.

wyświetleń: 2069komentarzy: 0

Wypadek w Harbutowicach

23-02-2018 15:25

Przed godziną 15-tą doszło do wypadku w Harbutowicach.

wyświetleń: 6716komentarzy: 1

Jak zdobyć dofinansowanie do studiów

23-02-2018 14:30

Według polskiego prawa studiować może każda osoba posiadająca świadectwo dojrzałości. Jednakże to co w teorii wydaje się proste, nie zawsze udaje się zrealizować tak łatwo w praktyce.