Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 3669komentarzy: 3

Spotkanie z Rayem Wilsonem w cieszyńskim Teatrze

17-06-2014 11:00

Szkocki wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor, były frontman zespołu Genesis-Ray Wilson w poniedziałek (16.06) spotkał się z cieszyńską młodzieżą i swoimi fanami w Teatrze Adama Mickiewicza w Cieszynie. Spotkanie było uwieńczeniem występu Raya Wilsona podczas tegorocznego Święta Trzech Braci.
Spotkanie z Rayem Wilsonem / fot. MSZ Spotkanie z Rayem Wilsonem / fot. MSZ

Lubię występować w małych miasteczkach, takich jak Cieszyn, bo sam się w takim mieście urodziłem – mówił Ray Wilson podczas poniedziałkowego (16.06) spotkania w cieszyńskim Teatrze. Ten szkocki wokalista był gwiazdą ostatniego dnia tegorocznego Święta Trzech Braci. Artysta pokazał się z jak najlepszej strony. Nie tylko jego występ rozpoczął się punktualnie, ale zadowolił również muzyczne gusta publiczności, zarówno tej starszej, jak i młodszej. Przyszłam na koncert, żeby powspominać czasy mojej młodości. Uwielbiałam zespół Genesis – przyznała Barbara, jedna z uczestniczek koncertu.

Ray Wilson po niedzielnym (15.06) show zgodził się spotkać w poniedziałek (16.06) ze swoimi fanami, jak również młodzieżą ze szkół gimnazjalnych i średnich. Muzyk i tym razem nie dał na siebie zbyt długo czekać. Parę minut po godzinie 12-tej rozbrzmiała na scenie Teatru pierwsza piosenka w wykonaniu Raya.  Wokalista podczas spotkania jednak nie tylko śpiewał, przede wszystkim opowiadał o swoim życiu, karierze, trudnych początkach, wzlotach i upadkach. Do tego, by śpiewać zainspirował mnie mój straszy brat, który w czasach liceum założył zespół. Grali ostrą muzykę. Kiedy siedziałem na widowni i obserwowałem swojego brata to pomyślałem, że jest to naprawdę fajne. Wkurzałem się, że wszystkie dziewczyny patrzyły na mojego brata, gitarzystę – żartował Ray Wilson. Następnym razem wystąpiłem już jako wokalista z bratem, który grał na gitarze i z pianistą, który z niewiadomych względów nazywał się Fred. Zagranie tego koncertu całkowicie zmieniło moje życie – mówił dalej Ray Wilson.

Wtedy Ray Wilson postanowił, że zostanie gwiazdą Rock and Rolla. I tak też się stało. Ray opowiadał o swoich początkach z zespołem założonym wspólnie z bratem, Guaranted Pure. Wspomniał również o zespole Stiltskin, czy Cut, którego był członkiem oraz o zespole Genesis. W 2001 roku wokalista rozpoczął karierę solową. Ray Wilson podczas spotkania chętnie odpowiadał również na liczne pytania ze strony publiczności. Od tych najprostszych typu ulubiony kolor – czarny – taka padła odpowiedź, po te już bardziej konkretne pytania. Mówił o porównaniach do Phila Collinsa – nie brzmiałem w ogóle jak Phil Collins. Miałem włosy. Ale udało mi się dostać do zespołu Genesis chyba dzięki kombinacji mojej pewności siebie i głosu – opowiadał Ray Wilson.

Ze strony publiczności padło również pytanie, jak walczyć o swoje marzenia, czym młodzi ludzie powinni się kierować wybierając swoją drogę na przyszłość. To jest trudne pytanie, bo kiedy jest się młodym, trzeba po prostu być cierpliwym. Nie trzeba wiedzieć czego się chce od życia mając 17 lat. Nie zawsze trzeba czegoś szukać na siłę. Z czasem to życie powinno nas jakoś pokierować – mówił muzyk.

Spotkanie z Rayem Wilsonem przybrało bardzo luźną, swobodną formę. Młodzież chętnie zadawała pytania i śmiała się z żartobliwych uwag, czy opowieści artysty. 

 

Marta Szymik



 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 17-06-2014 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

nata27
17-06-2014 16:13
nata27
Spotkanie musiało być super! Zazdroszczę :)
anatol
17-06-2014 16:20
anatol
R.Wilson wraz z kapela pokazali jak winna brzmieć muza i że to co dobre, jak kompozycje Genesis nie starzeją się.Oby więcej takich projektów w mieście. Niekoniecznie na Rynku lub podczas STB, bo przeciez many Halę Wielofunkcyjna , gdzie oprócz wystawy kotów można sobie tez pospiewac. Czekam na odzewy sfrustrowanych cieszynskich malkontentów, że podczas STB była nuda i nic się nie działo. Trza było popatrzeć na występy malolatow w ramach przeglądu dziecięcych talentów lub posluchac kapel ludowych. Ewentualnie nakłonić własne dzieci aby coś zaprezentowały na profesjonalnej scenie. Ale po co ? Łatwiej siedzieć przed kompem i krytykować, smedzic i jojczyć. Ludziska - przebudzta się !
papuga
17-06-2014 18:31
papuga
Napiszę to jeszcze raz i całkiowicie zgadzam się z anatolem
:Bardzo bardzo bardzo dziękuje za możliwość wspaniałej zabawy i doznania niesamowitych wrażeń na koncercie Ray'a Wilsona. NIESAMOWITY koncert! Pewnie nie mielibyśmy okazji usłyszeć go na żywo gdyby nie występ w Cieszynie. To był z całą pewnością najlepszy koncert jaki kiedykolwiek był w Cieszynie. Chyle czoła. Nie wiem jaka była frekwencja na rynku wtym roku jednak frekwencją tworzymy my podobnie jak kilmat na święcie. Byliśmy w piątek z grupą znajomych obejrzeć dzieci z Zespołu Piesni i Tańca. Bardzo sympatycznie spędziliśmy czas, pojedlismy pysznych plaków, obejrzeli występy, na koniec po piwku. Świetnie, nie rozumiem o co chodzi z pretensjami.... jeszcze raz DZIĘKUJEMY za wspaniały koncert....
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Jasienicy zbierają owoce...

30-04-2017 18:20

Oczywiście nie prawdziwe, ale owoce decyzji sprzed paru lat, kiedy postanowiono utworzyć w Gminie strefę ekonomiczną. Na ostatniej sesji (27.04) Wójt informował Radę Gminy o postępach w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. Radni podjęli tez ważne uchwały, w tym „Strategię rozwoju Gminy Jasienica do roku 2025” oraz o środkach na remonty dla trzech parafii.

wyświetleń: 69komentarzy: 0

Cieszyn: kiedyś i dziś - ulica Głęboka

30-04-2017 16:20

Już dla wielu pokoleń cieszyniaków najważniejszą miejską arterią jest ulica, która dzisiaj nazywa się Głęboka. Łączy ona podnóże Wzgórza Zamkowego z Rynkiem. Mimo że w 1789 roku ulica została w dużej mierze strawiona przez największy w dziejach miasta pożar, nadal pozostaje architektoniczną, spacerową i komercyjną atrakcją Cieszyna. Kilkadziesiąt kamienic, które się wzdłuż niej wznoszą, jest wpisane do rejestru miejskich zabytków.

wyświetleń: 280komentarzy: 0

Przed stu laty pisano [4/4/17] - Pożar, tysiąc dni wojny i... kobieta-profesor!

30-04-2017 14:40

Po krótkiej przerwie, zapraszamy na kolejny przegląd prasy, w którym po raz kolejny nie zabraknie informacji i ciekawostek, zamieszczanych przez lokalne gazety w 1917 roku.

wyświetleń: 235komentarzy: 0

Zmarł Lech Mazur

30-04-2017 13:10

W  dniu 28 kwietnia br. zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 68lat Lech Mazur prezes firmy TRANSKOM w Skoczowie. 

wyświetleń: 2195komentarzy: 1

Najmłodsi stela 34/560/2017

30-04-2017 10:55

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3942komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela OX.PL

30-04-2017 08:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego nowego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 461komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

30-04-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 786komentarzy: 0

Gość OX.pl - Mirosław Sitko

29-04-2017 20:30

Mirosław Sitko – burmistrz Skoczowa jest kolejną osobą, która wzięła udział w naszym programie ‘Gość Portalu Ox.pl’. Włodarz miasta mówi o trwającym remoncie rynku, reformie oświaty i o szkole wyższej, która ma powstać w mieście.

wyświetleń: 499komentarzy: 0

Wernisaż Aleksandry Bury

29-04-2017 17:55

Aleksandra Bury, dyplomowana magister sztuki z Goleszowa, na swoim koncie ma już wiele osiągnięć. Zajmuje się grafiką warsztatową, książką oraz rysunkiem. Jej prace można oglądać w restauracji „Liburnia” w Cieszynie.

wyświetleń: 645komentarzy: 0

Niepełnosprawni i pełnosprawni razem

29-04-2017 16:15

Wspólne pieczenie babeczek, kolorowanie, wyklejanie, czy układanie puzzli – tak, uczniowie ZSEG w Cieszynie integrowali się z podopiecznymi ze szkół specjalnych. Tego typu działania nastawione na integrację to nie nowość. Warte podkreślenia jest to, że w tym przypadku pomysł organizacji tego typu spotkania zaproponowała jedna z uczennic ZSEG i zajęła się wdrożeniem go w życie.