Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 3838komentarzy: 3

Spotkanie z Rayem Wilsonem w cieszyńskim Teatrze

17-06-2014 11:00

Szkocki wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor, były frontman zespołu Genesis-Ray Wilson w poniedziałek (16.06) spotkał się z cieszyńską młodzieżą i swoimi fanami w Teatrze Adama Mickiewicza w Cieszynie. Spotkanie było uwieńczeniem występu Raya Wilsona podczas tegorocznego Święta Trzech Braci.
Spotkanie z Rayem Wilsonem / fot. MSZ Spotkanie z Rayem Wilsonem / fot. MSZ

Lubię występować w małych miasteczkach, takich jak Cieszyn, bo sam się w takim mieście urodziłem – mówił Ray Wilson podczas poniedziałkowego (16.06) spotkania w cieszyńskim Teatrze. Ten szkocki wokalista był gwiazdą ostatniego dnia tegorocznego Święta Trzech Braci. Artysta pokazał się z jak najlepszej strony. Nie tylko jego występ rozpoczął się punktualnie, ale zadowolił również muzyczne gusta publiczności, zarówno tej starszej, jak i młodszej. Przyszłam na koncert, żeby powspominać czasy mojej młodości. Uwielbiałam zespół Genesis – przyznała Barbara, jedna z uczestniczek koncertu.

Ray Wilson po niedzielnym (15.06) show zgodził się spotkać w poniedziałek (16.06) ze swoimi fanami, jak również młodzieżą ze szkół gimnazjalnych i średnich. Muzyk i tym razem nie dał na siebie zbyt długo czekać. Parę minut po godzinie 12-tej rozbrzmiała na scenie Teatru pierwsza piosenka w wykonaniu Raya.  Wokalista podczas spotkania jednak nie tylko śpiewał, przede wszystkim opowiadał o swoim życiu, karierze, trudnych początkach, wzlotach i upadkach. Do tego, by śpiewać zainspirował mnie mój straszy brat, który w czasach liceum założył zespół. Grali ostrą muzykę. Kiedy siedziałem na widowni i obserwowałem swojego brata to pomyślałem, że jest to naprawdę fajne. Wkurzałem się, że wszystkie dziewczyny patrzyły na mojego brata, gitarzystę – żartował Ray Wilson. Następnym razem wystąpiłem już jako wokalista z bratem, który grał na gitarze i z pianistą, który z niewiadomych względów nazywał się Fred. Zagranie tego koncertu całkowicie zmieniło moje życie – mówił dalej Ray Wilson.

Wtedy Ray Wilson postanowił, że zostanie gwiazdą Rock and Rolla. I tak też się stało. Ray opowiadał o swoich początkach z zespołem założonym wspólnie z bratem, Guaranted Pure. Wspomniał również o zespole Stiltskin, czy Cut, którego był członkiem oraz o zespole Genesis. W 2001 roku wokalista rozpoczął karierę solową. Ray Wilson podczas spotkania chętnie odpowiadał również na liczne pytania ze strony publiczności. Od tych najprostszych typu ulubiony kolor – czarny – taka padła odpowiedź, po te już bardziej konkretne pytania. Mówił o porównaniach do Phila Collinsa – nie brzmiałem w ogóle jak Phil Collins. Miałem włosy. Ale udało mi się dostać do zespołu Genesis chyba dzięki kombinacji mojej pewności siebie i głosu – opowiadał Ray Wilson.

Ze strony publiczności padło również pytanie, jak walczyć o swoje marzenia, czym młodzi ludzie powinni się kierować wybierając swoją drogę na przyszłość. To jest trudne pytanie, bo kiedy jest się młodym, trzeba po prostu być cierpliwym. Nie trzeba wiedzieć czego się chce od życia mając 17 lat. Nie zawsze trzeba czegoś szukać na siłę. Z czasem to życie powinno nas jakoś pokierować – mówił muzyk.

Spotkanie z Rayem Wilsonem przybrało bardzo luźną, swobodną formę. Młodzież chętnie zadawała pytania i śmiała się z żartobliwych uwag, czy opowieści artysty. 

 

Marta Szymik



 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 17-06-2014 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

nata27
17-06-2014 16:13
nata27
Spotkanie musiało być super! Zazdroszczę :)
anatol
17-06-2014 16:20
anatol
R.Wilson wraz z kapela pokazali jak winna brzmieć muza i że to co dobre, jak kompozycje Genesis nie starzeją się.Oby więcej takich projektów w mieście. Niekoniecznie na Rynku lub podczas STB, bo przeciez many Halę Wielofunkcyjna , gdzie oprócz wystawy kotów można sobie tez pospiewac. Czekam na odzewy sfrustrowanych cieszynskich malkontentów, że podczas STB była nuda i nic się nie działo. Trza było popatrzeć na występy malolatow w ramach przeglądu dziecięcych talentów lub posluchac kapel ludowych. Ewentualnie nakłonić własne dzieci aby coś zaprezentowały na profesjonalnej scenie. Ale po co ? Łatwiej siedzieć przed kompem i krytykować, smedzic i jojczyć. Ludziska - przebudzta się !
papuga
17-06-2014 18:31
papuga
Napiszę to jeszcze raz i całkiowicie zgadzam się z anatolem
:Bardzo bardzo bardzo dziękuje za możliwość wspaniałej zabawy i doznania niesamowitych wrażeń na koncercie Ray'a Wilsona. NIESAMOWITY koncert! Pewnie nie mielibyśmy okazji usłyszeć go na żywo gdyby nie występ w Cieszynie. To był z całą pewnością najlepszy koncert jaki kiedykolwiek był w Cieszynie. Chyle czoła. Nie wiem jaka była frekwencja na rynku wtym roku jednak frekwencją tworzymy my podobnie jak kilmat na święcie. Byliśmy w piątek z grupą znajomych obejrzeć dzieci z Zespołu Piesni i Tańca. Bardzo sympatycznie spędziliśmy czas, pojedlismy pysznych plaków, obejrzeli występy, na koniec po piwku. Świetnie, nie rozumiem o co chodzi z pretensjami.... jeszcze raz DZIĘKUJEMY za wspaniały koncert....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gofry jak marzenie na cieszyńskim rynku

20-04-2018 10:40

W czwartek (19.04) na cieszyńskim rynku wystartowała kolejna edycja akcji, w czasie której osoby z niepełnosprawnością intelektualną z pomocą opiekunów przygotowywały gofry. Wydarzenie jest przygotowywane przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie, w czasie gdy wolontariusze przygotowują gofry, prowadzona jest również zbiórka funduszy, które są przeznaczane na cele związane z działaniem PSONI.

wyświetleń: 37komentarzy: 0

Strumień: zmodernizują stadion

20-04-2018 09:15

Gminie Strumień udało się pozyskać  środki na modernizację stadionu sportowego. Przebudowana zostanie pierwsza części infrastruktury zlokalizowanej na terenie LKS "Wisła Strumień."

wyświetleń: 151komentarzy: 1

Kłamstwo ma krótkie nogi?

20-04-2018 07:30

''Mayday'', czyli opowieść o pechowym taksówkarzu - bigamiście, to jedna z najzabawniejszych współczesnych komedii. Już od 28 kwietnia zobaczyć ją będzie można na deskach Teatru w Czeskim Cieszynie. Tradycyjnie mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia!

wyświetleń: 389komentarzy: 0

Poznaliśmy oficjalne składy na sezon 2018/19

19-04-2018 23:00

Niespodzianek nie ma, bo już wcześniej informowaliśmy Państwa, o nazwiskach, które pojawią się poszczególnych kadrach. Polski Związek Narciarski, we wtorek, podał oficjalną listę skoczków, którzy będą reprezentować nasz kraj w sezonie 2018/19.

wyświetleń: 1131komentarzy: 0

Oba spotkania w Brnie padły łupem gospodarzy

19-04-2018 22:55

Jeśli hokeiści HC Ocelari Trinec chcą wywalczyć tytuł Mistrza Czech, nie mogą sobie już pozwolić na żądną porażkę. Kometa wygrała dwa spotkania we własnej hali i już tylko jedno zwycięstwo dzieli ją od obrony tego trofeum.

wyświetleń: 274komentarzy: 0

Wojenny Skoczów na deskach bielskiego teatru

19-04-2018 20:00

Najnowszy muzyczny spektakl Teatru Polskiego w Bielsku - Białej powstał w oparciu o autentyczne wydarzenia historyczne z pobliskiego Skoczowa. Akcja rozgrywa się w czasie II Wojny Światowej, a bohaterki, to głównie one - mieszkanki Skoczowa i oni - 'Italjańcy'.

wyświetleń: 663komentarzy: 2

IV Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna

19-04-2018 18:55

W Cieszynie odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna ''Diagnoza różnicowa - afazja a autyzm''. Spotkanie skierowane było nie tylko do nauczycieli, logopedów, naukowców, studentów, ale także rodziców dzieci z różnymi zaburzeniami.

wyświetleń: 532komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

19-04-2018 17:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 301komentarzy: 0

Szejowie kontra 84 rywali - rusza 53. Rajd Sumava Klatovy

19-04-2018 16:10

Druga runda Rajdowych Mistrzostw Czech zostanie rozegrana już w najbliższy weekend (20-21 kwietnia) na trasach wokół miasta Klatovy. W miejscowości położonej u podnóża Szumawy – pasma górskiego przebiegającego przez Austrię, Niemcy oraz Czechy, będzie zlokalizowana baza rajdu, a także uroczysty start oraz meta zawodów. Na załogi czekają kręte i wąskie oesy, na których zawodnicy będą musieli dać popis swoich umiejętności i dobrze wykorzystać wszystkie możliwości swoich samochodów rajdowych.

wyświetleń: 386komentarzy: 0

Koncert Jubileuszowy Uniwersytetu Śląskiego

19-04-2018 14:50

W środę (17.04) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbył się koncert jubileuszowy, uświetniający obchodzi 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego. W czasie trwania wydarzenia odznaczenia za zasługi dla Uniwersytetu oraz współpracę otrzymały Miasto Cieszyn, oraz Powiat Cieszyński, w których imieniu przemawiali Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura oraz Starosta Cieszyński Janusz Król. Całość prowadziła dr Małgorzata Mendel, Prodziekan ds. Promocji i Działań Artystycznych Uniwersytetu Śląskiego.