Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontakt24

wyświetleń: 3707komentarzy: 3

Spotkanie z Rayem Wilsonem w cieszyńskim Teatrze

17-06-2014 11:00

Szkocki wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor, były frontman zespołu Genesis-Ray Wilson w poniedziałek (16.06) spotkał się z cieszyńską młodzieżą i swoimi fanami w Teatrze Adama Mickiewicza w Cieszynie. Spotkanie było uwieńczeniem występu Raya Wilsona podczas tegorocznego Święta Trzech Braci.
Spotkanie z Rayem Wilsonem / fot. MSZ Spotkanie z Rayem Wilsonem / fot. MSZ

Lubię występować w małych miasteczkach, takich jak Cieszyn, bo sam się w takim mieście urodziłem – mówił Ray Wilson podczas poniedziałkowego (16.06) spotkania w cieszyńskim Teatrze. Ten szkocki wokalista był gwiazdą ostatniego dnia tegorocznego Święta Trzech Braci. Artysta pokazał się z jak najlepszej strony. Nie tylko jego występ rozpoczął się punktualnie, ale zadowolił również muzyczne gusta publiczności, zarówno tej starszej, jak i młodszej. Przyszłam na koncert, żeby powspominać czasy mojej młodości. Uwielbiałam zespół Genesis – przyznała Barbara, jedna z uczestniczek koncertu.

Ray Wilson po niedzielnym (15.06) show zgodził się spotkać w poniedziałek (16.06) ze swoimi fanami, jak również młodzieżą ze szkół gimnazjalnych i średnich. Muzyk i tym razem nie dał na siebie zbyt długo czekać. Parę minut po godzinie 12-tej rozbrzmiała na scenie Teatru pierwsza piosenka w wykonaniu Raya.  Wokalista podczas spotkania jednak nie tylko śpiewał, przede wszystkim opowiadał o swoim życiu, karierze, trudnych początkach, wzlotach i upadkach. Do tego, by śpiewać zainspirował mnie mój straszy brat, który w czasach liceum założył zespół. Grali ostrą muzykę. Kiedy siedziałem na widowni i obserwowałem swojego brata to pomyślałem, że jest to naprawdę fajne. Wkurzałem się, że wszystkie dziewczyny patrzyły na mojego brata, gitarzystę – żartował Ray Wilson. Następnym razem wystąpiłem już jako wokalista z bratem, który grał na gitarze i z pianistą, który z niewiadomych względów nazywał się Fred. Zagranie tego koncertu całkowicie zmieniło moje życie – mówił dalej Ray Wilson.

Wtedy Ray Wilson postanowił, że zostanie gwiazdą Rock and Rolla. I tak też się stało. Ray opowiadał o swoich początkach z zespołem założonym wspólnie z bratem, Guaranted Pure. Wspomniał również o zespole Stiltskin, czy Cut, którego był członkiem oraz o zespole Genesis. W 2001 roku wokalista rozpoczął karierę solową. Ray Wilson podczas spotkania chętnie odpowiadał również na liczne pytania ze strony publiczności. Od tych najprostszych typu ulubiony kolor – czarny – taka padła odpowiedź, po te już bardziej konkretne pytania. Mówił o porównaniach do Phila Collinsa – nie brzmiałem w ogóle jak Phil Collins. Miałem włosy. Ale udało mi się dostać do zespołu Genesis chyba dzięki kombinacji mojej pewności siebie i głosu – opowiadał Ray Wilson.

Ze strony publiczności padło również pytanie, jak walczyć o swoje marzenia, czym młodzi ludzie powinni się kierować wybierając swoją drogę na przyszłość. To jest trudne pytanie, bo kiedy jest się młodym, trzeba po prostu być cierpliwym. Nie trzeba wiedzieć czego się chce od życia mając 17 lat. Nie zawsze trzeba czegoś szukać na siłę. Z czasem to życie powinno nas jakoś pokierować – mówił muzyk.

Spotkanie z Rayem Wilsonem przybrało bardzo luźną, swobodną formę. Młodzież chętnie zadawała pytania i śmiała się z żartobliwych uwag, czy opowieści artysty. 

 

Marta Szymik



 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 17-06-2014 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

nata27
17-06-2014 16:13
nata27
Spotkanie musiało być super! Zazdroszczę :)
anatol
17-06-2014 16:20
anatol
R.Wilson wraz z kapela pokazali jak winna brzmieć muza i że to co dobre, jak kompozycje Genesis nie starzeją się.Oby więcej takich projektów w mieście. Niekoniecznie na Rynku lub podczas STB, bo przeciez many Halę Wielofunkcyjna , gdzie oprócz wystawy kotów można sobie tez pospiewac. Czekam na odzewy sfrustrowanych cieszynskich malkontentów, że podczas STB była nuda i nic się nie działo. Trza było popatrzeć na występy malolatow w ramach przeglądu dziecięcych talentów lub posluchac kapel ludowych. Ewentualnie nakłonić własne dzieci aby coś zaprezentowały na profesjonalnej scenie. Ale po co ? Łatwiej siedzieć przed kompem i krytykować, smedzic i jojczyć. Ludziska - przebudzta się !
papuga
17-06-2014 18:31
papuga
Napiszę to jeszcze raz i całkiowicie zgadzam się z anatolem
:Bardzo bardzo bardzo dziękuje za możliwość wspaniałej zabawy i doznania niesamowitych wrażeń na koncercie Ray'a Wilsona. NIESAMOWITY koncert! Pewnie nie mielibyśmy okazji usłyszeć go na żywo gdyby nie występ w Cieszynie. To był z całą pewnością najlepszy koncert jaki kiedykolwiek był w Cieszynie. Chyle czoła. Nie wiem jaka była frekwencja na rynku wtym roku jednak frekwencją tworzymy my podobnie jak kilmat na święcie. Byliśmy w piątek z grupą znajomych obejrzeć dzieci z Zespołu Piesni i Tańca. Bardzo sympatycznie spędziliśmy czas, pojedlismy pysznych plaków, obejrzeli występy, na koniec po piwku. Świetnie, nie rozumiem o co chodzi z pretensjami.... jeszcze raz DZIĘKUJEMY za wspaniały koncert....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Przebudowa mostu na Łyska w Cieszynie

23-06-2017 09:25

Powiat Cieszyński rozpoczął  realizację zadania pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 2608 S w ramach zadania „Przebudowa mostu nad ciekiem Młynówka w ciągu drogi powiatowej 2608 S – Al. Jana Łyska w Cieszynie w rejonie skrzyżowania z ul. Bolko Kantora”.

wyświetleń: 311komentarzy: 0

Toyota RAV4 Hybrid Selection-UWAGA ZMIANA ADRESU SALONU!!

23-06-2017 07:30

Toyota RAV4 jest prekursorem segmentu SUV – samochodów terenowych z nadwoziem samonośnym. Wersja hybrydowa to nowa propozycja w gamie napędów rodzinnego SUV-a. RAV4 Hybrid zadebiutował w kwietniu 2016 roku jako najmocniejsza wersja w historii tego modelu – auto o mocy 197 KM przyspiesza do 100 km/h w 8,3 s.

wyświetleń: 124komentarzy: 0

Wielki sukces goleszowskich szachistów

23-06-2017 06:00

W dniach 17-21 w Imielinie odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych. Świetny start odnotowali ze Stowarzyszenia Szachowego „Olimpia” Goleszów.

wyświetleń: 221komentarzy: 0

Znamy wyniki konkursu ''Śląska Rzecz''

22-06-2017 21:05

Wczoraj (21.06) w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbyła się uroczystość wręczenia nagród 12. edycji konkursu „Śląska Rzecz”, a także otwarcie wystawy pokonkursowej, którą można podziwiać do końca lipca.

wyświetleń: 1268komentarzy: 1

Artystyczny festiwal w Strumieniu już od piątku!

22-06-2017 20:00

Już od piątku w Strumieniu zagości pełna kultura.  Stowarzyszenie Form Artystycznych po raz siódmy zaprasza na Strumieński Festiwal Artystyczny. Będzie się działo!

wyświetleń: 248komentarzy: 0

Po ile bilety na Puchar Świata?

22-06-2017 18:00

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem sprzedaży biletów na pierwszą w historii Polski inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018 w Wiśle organizatorzy zawodów przedstawili ceny wejściówek na to wydarzenie.

wyświetleń: 980komentarzy: 2

Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej

22-06-2017 16:15

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie wspólnie z Obchodní akademie z Czeskiego Cieszyna realizuje od początku 2017r. mikroprojekt pt.: "Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej", który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

wyświetleń: 528komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-06-2017 14:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1325komentarzy: 1

Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy

22-06-2017 13:00

„Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy” to film o codziennym życiu na podzielonym granicą Śląsku Cieszyńskim. Bohaterkami dokumentu, nakręconego przez kobiety: dr hab. Grażynę Kubicę-Heller i Alinę Doboszewską są cieszyńskie kobiety. Z Ustronia, Istebnej, Koniakowa, Jaworzinki, Mostów koło Jabłonkowa, Nydku, Wyndryni, Hawierzowa, Czeskigo Cieszyna. Opowiadają one o historii regionu z perspektywy codziennego życia i jego problemów.

wyświetleń: 370komentarzy: 0

24-25 czerwiec - pokazowy weekend w Castoramie

22-06-2017 11:00

Okres letni, to bardzo dobry czas na organizację spotkań i pikników. W Castoramie organizujemy dla naszych Klientów weekend z pokazami, na którym obecni będą nasi najwięksi dostawcy. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o oferowanych przez nas produktach.