Złoty i brązowy Lukam podczas Turnieju w Świerklanach

Pierwsze miejsce udało się zająć chłopcom (rocznik 2004) ze skoczowskiego LUKAMU podczas Turnieju o Puchar Wójta Gminy Świerklany, który rozegrał się w ubiegły weekend (8-9.02.2014). Świetne, trzecie miejsce wywalczyli także ich starsi (rocznik 2003) koledzy.

Chłopcy z rocznika 2004 W fazie grupowej nie doznali żadnej porażki, zdobywając 10 punktów. - W meczu półfinałowym LUKAM spotkał się z drużyną ZABORZE ZABRZE , po bardzo zaciętym meczu o zwycięstwie  zadecydowały rzuty karne , w których LUKAM pokonał przeciwników i cieszył się z dotarcia do finału. Finał to już mecz o wszystko , a zawodnicy LUKAM musieli zmierzyć się w nim z drużyną z którą walczyli już w grupie i również  tak jak LUKAM nie przegrała żadnego meczu. Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie, trzymał w napięciu od pierwszej  do ostatniej sekundy meczu , po ostatnim gwizdku sędziego wynik był remisowy 2:2 i znowu o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Zawodnicy LUKAM pokazali że są bardzo odporni na stres i z zimną krwią wygrali w karnych 3:2 dzięki czemu wygrali cały turniej i to na ich szyjach pojawiły się złote medale  - relacjonują władze LUKAM.

O sukcesie mogą mówić również ich starsi o rok koledzy, którzy zajęli w Świerklanach 3. miejsce: - W meczu o trzecie miejsce ponownie spotkaliśmy się z gospodarzem Fortecą Świerklany. Tym razem po najbardziej ekscytującym meczu w całym turnieju wygraliśmy 5:4. Pozwolę sobie jedynie wspomnieć, że po 7 minutach przegrywaliśmy 0:3, po kolejnych trzech minutach remisowaliśmy już 3:3, żeby w kolejnej minucie stracić bramkę na 4:3. Kiedy do końca pozostawało niewiele ponad dwie minuty nasi zawodnicy pokazali charakter i zdobyli dwie jakże cenne bramki na wagę brązowego medalu!- można przeczytać w relacji na stronie Lukam.