Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2273komentarzy: 1

Mobilny bilet w Cieszynie

06-02-2014 15:10

W Cieszynie można płacić komórką za bilet komunikacji miejskiej, to kolejne, po wprowadzonym niedawno systemie powiadamiania SMS, udogodnienie dla mieszkańców Cieszyna i osób przyjezdnych.
Dzięki technologiom mobilnym można np. zapłacić za bilet w Cieszynie, fot.Jan Bacza/arc.ox.pl Dzięki technologiom mobilnym można np. zapłacić za bilet w Cieszynie, fot.Jan Bacza/arc.ox.pl

W stolicy powiatu od 20 stycznia br. już nie trzeba martwić się o zakup biletu na np. autobus - można zrobić to przy pomocy specjalnej aplikacji mobilnej. - System moBILET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego systemu dystrybucji biletów komunikacji miejskiej. Rozwiązanie to daje pasażerom komunikacji miejskiej dostęp do wszystkich potrzebnych biletów zawsze i wszędzie przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, bez konieczności szukania kiosku czy posiadania gotówki na ich zakup. Użytkownik może również w prosty i szybki sposób skasować dowolny rodzaj biletu. Aplikacja moBILET działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – tzw. Przedpłata(prepaid) na indywidualny rachunek moBILET, otrzymany podczas rejestracji – klient może skorzystać wówczas z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej, szybkiego e‑transferu poprzez panel użytkownika - informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie.

System składa się w dwóch elementów - portalu, gdzie można zarządzać kontem użytkownika oraz aplikacji, którą pobiera się na telefon: - Aplikacja jest każdorazowo nie tylko dostosowywana przez system do danego modelu aparatu telefonicznego GSM, by zoptymalizować działanie na danym urządzeniu, ale też w pełni personalizowana, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo Użytkownikowi. Za jej pomocą zarówno kierowcy jak i pasażerowie komunikacji miejskiej wydają serwerom zdalne komendy, co sprowadza się do nawiązania połączenia Internetowego z serwerem i automatycznego przesłania odpowiednich informacji z zastosowaniem transmisji danych w technologii GPRS, HSDPA lub UMTS - tłumaczy cieszyński ZGK.

Żeby ściągnąć aplikację na swój telefon i moc korzystać z niej przy zakupie biletów, należy zarejestrować się na www.mobilet.pl

Przypomnijmy, że niedawno Cieszyn wprowadził system powiadamiania SMS, dzięki któremu można być na bieżąco z miejskimi imprezami oraz otrzymywać na komórkę SMSy z komunikatami i ostrzeżeniami (Pisaliśmy: Wyślą ci smsm z urzędu ). Burmistrz miasta, Mieczysław Szczurek ma nadzieję, że mobilne bilety ułatwią życie mieszkańcom: - To kolejny krok zmierzający do ułatwienia codziennego życia mieszkańców. Może to tylko zakup biletu, ale wiem z doświadczenia, że często takie drobne sprawy sprawiają duży problem. Mam nadzieję, że moBILETY przyjmą się w Cieszynie i że w niedługim czasie staną się popularnym sposobem na podróżowanie po Cieszynie - komentuje.

Czy mobilne bilety sprawdzą się w Cieszynie? A może podzielą los mobilnych płatności za skoczowskie parkingi (Pisaliśmy: Już nie zapłacisz telefonem )? Przekonamy się niebawem. A co Wy myślicie o technologicznych zmianach w komunikacji miejskiej? Zachęcamy do wyrażania swojej opinii.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 06-02-2014 15:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

erik
06-02-2014 17:15
erik
Czytając opinie użytkowników aplikacji moBilet ,wnioskuję ,że jest niedopracowana i bardzo często zawodzi .Póki co obecne korzystanie z tej aplikacji jest dużym ryzykiem bo jeśli nie uda się skasować bilet to nie dość, że pobierze opłatę to jeszcze w razie kontroli można zapłacić mandat. Obawiam się , że za błędy systemu odpowiadał będzie pasażer.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Trudny początek sezonu braci Szejów

24-03-2018 22:40

Swój czwarty sezon startów na czeskich oesach, a drugi w samochodzie klasy R5, bracia Szejowie rozpoczęli od obiecującego tempa, mimo że od ich ostatniego startu minęło już blisko pół roku. Na otwierającej tegoroczną edycję Rajdu Valasska próbie Fulnek Polacy finiszowali na siódmej pozycji na 23 załogi w najmocniejszych samochodach klasy R5 i WRC.

wyświetleń: 77komentarzy: 0

Ostrzeże przed zjawiskami

24-03-2018 19:00

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.

wyświetleń: 1085komentarzy: 0

PŚ: Najlepszy z Polaków, Paweł Słowiok, był 43.

24-03-2018 17:49

W Schonach zaplanowano zakończenie sezonu w kombinacji norweskiej. Do Niemiec udało się czterech polskich kombinatorów, w tym dwóch z naszego regionu - Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar. Ale o wynikach biało-czerwonych ciężko powiedzieć coś dobrego.

wyświetleń: 41komentarzy: 0

Oczami niewidomego: choroby oczu (3) powikłania cukrzycowe

24-03-2018 16:45

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 604komentarzy: 0

Zmieniać, czy nie zmieniać?

24-03-2018 14:15

W marcu przesuwamy do przodu, w październiku cofamy o godzinę. I tak od ponad czterdziestu lat. Mimo upływającego czasu, dwukrotnie w ciągu roku, właśnie w ten czas ingerujemy.

wyświetleń: 1046komentarzy: 0

Reprezentanci istebniańskiego klubu znowu na podium

24-03-2018 14:00

Po wczorajszych sukcesach mężczyzn, w biegu na 30 km stylem klasycznym, podczas Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej, dzisiaj zawodnicy z naszego regionu znowu stanęli na podium. Tym razem rywalizowano w sprintach drużynowych techniką dowolną.

wyświetleń: 252komentarzy: 0

Biało-czerwonym niewiele zabrakło do trzeciego miejsca

24-03-2018 13:15

Polacy, w ostatnim konkursie drużynowym tego sezonu, zajęli czwarte miejsce. Zwyciężyli, z wielką przewagą nad resztą stawki, Norwegowie.

wyświetleń: 323komentarzy: 0

Dziś Cieszyn na antenie TVP

24-03-2018 12:00

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków – zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj”, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

wyświetleń: 3504komentarzy: 3

Cieszyn: piesza Droga Krzyżowa

24-03-2018 11:00

Tradycyjnie, jak co roku, w piątek 23.03.2018 ulicami Cieszyna miała miejsce piesza Droga Krzyżowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Elżbiety i zakończyła Mszą św. w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie. Fot: Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 1496komentarzy: 2

Droga Krzyżowa Kończyce

24-03-2018 10:00

W piątek 23.03.2018 o godz. 18:00 z Kościoła pw. św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich wyruszyła piesza droga krzyżowa do Kościoła p.w Narodzenia NMP w Kończycach Małych.

wyświetleń: 940komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .