Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2256komentarzy: 1

Mobilny bilet w Cieszynie

06-02-2014 15:10

W Cieszynie można płacić komórką za bilet komunikacji miejskiej, to kolejne, po wprowadzonym niedawno systemie powiadamiania SMS, udogodnienie dla mieszkańców Cieszyna i osób przyjezdnych.
Dzięki technologiom mobilnym można np. zapłacić za bilet w Cieszynie, fot.Jan Bacza/arc.ox.pl Dzięki technologiom mobilnym można np. zapłacić za bilet w Cieszynie, fot.Jan Bacza/arc.ox.pl

W stolicy powiatu od 20 stycznia br. już nie trzeba martwić się o zakup biletu na np. autobus - można zrobić to przy pomocy specjalnej aplikacji mobilnej. - System moBILET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego systemu dystrybucji biletów komunikacji miejskiej. Rozwiązanie to daje pasażerom komunikacji miejskiej dostęp do wszystkich potrzebnych biletów zawsze i wszędzie przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, bez konieczności szukania kiosku czy posiadania gotówki na ich zakup. Użytkownik może również w prosty i szybki sposób skasować dowolny rodzaj biletu. Aplikacja moBILET działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – tzw. Przedpłata(prepaid) na indywidualny rachunek moBILET, otrzymany podczas rejestracji – klient może skorzystać wówczas z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej, szybkiego e‑transferu poprzez panel użytkownika - informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie.

System składa się w dwóch elementów - portalu, gdzie można zarządzać kontem użytkownika oraz aplikacji, którą pobiera się na telefon: - Aplikacja jest każdorazowo nie tylko dostosowywana przez system do danego modelu aparatu telefonicznego GSM, by zoptymalizować działanie na danym urządzeniu, ale też w pełni personalizowana, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo Użytkownikowi. Za jej pomocą zarówno kierowcy jak i pasażerowie komunikacji miejskiej wydają serwerom zdalne komendy, co sprowadza się do nawiązania połączenia Internetowego z serwerem i automatycznego przesłania odpowiednich informacji z zastosowaniem transmisji danych w technologii GPRS, HSDPA lub UMTS - tłumaczy cieszyński ZGK.

Żeby ściągnąć aplikację na swój telefon i moc korzystać z niej przy zakupie biletów, należy zarejestrować się na www.mobilet.pl

Przypomnijmy, że niedawno Cieszyn wprowadził system powiadamiania SMS, dzięki któremu można być na bieżąco z miejskimi imprezami oraz otrzymywać na komórkę SMSy z komunikatami i ostrzeżeniami (Pisaliśmy: Wyślą ci smsm z urzędu ). Burmistrz miasta, Mieczysław Szczurek ma nadzieję, że mobilne bilety ułatwią życie mieszkańcom: - To kolejny krok zmierzający do ułatwienia codziennego życia mieszkańców. Może to tylko zakup biletu, ale wiem z doświadczenia, że często takie drobne sprawy sprawiają duży problem. Mam nadzieję, że moBILETY przyjmą się w Cieszynie i że w niedługim czasie staną się popularnym sposobem na podróżowanie po Cieszynie - komentuje.

Czy mobilne bilety sprawdzą się w Cieszynie? A może podzielą los mobilnych płatności za skoczowskie parkingi (Pisaliśmy: Już nie zapłacisz telefonem )? Przekonamy się niebawem. A co Wy myślicie o technologicznych zmianach w komunikacji miejskiej? Zachęcamy do wyrażania swojej opinii.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 06-02-2014 15:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

erik
06-02-2014 17:15
erik
Czytając opinie użytkowników aplikacji moBilet ,wnioskuję ,że jest niedopracowana i bardzo często zawodzi .Póki co obecne korzystanie z tej aplikacji jest dużym ryzykiem bo jeśli nie uda się skasować bilet to nie dość, że pobierze opłatę to jeszcze w razie kontroli można zapłacić mandat. Obawiam się , że za błędy systemu odpowiadał będzie pasażer.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najlepszy w języku rosyjskim

15-12-2017 19:30

Dwa dni przed wylotem otrzymał wizę. Tydzień później, w Moskwie otrzymał certyfikat potwierdzający jego bardzo dobrą znajomość języka rosyjskiego. Hubert Matlak ze Skoczowa jest jednym z najlepiej mówiących obcokrajowców w tym języku.

wyświetleń: 1268komentarzy: 0

Reymont czy Rejment? - wykład UTW

15-12-2017 17:20

W czwartek (14.12) odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie plenarne Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem, słuchacze zgromadzeni w Sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego mogli wysłuchać wykładu „koleżanki z uczelnianej ławy”, czyli Joanny Gawlikowskiej, która przybliżyła życie oraz twórczość polskiego noblisty – Władysława Reymonta.

wyświetleń: 260komentarzy: 1

Wszędzie dobrze, na Szlaku Jedwabiu także - prelekcja

15-12-2017 16:05

W czwartek (14.12) na terenie czeskiego Kass Strelnice, odbyło się spotkanie z Michalem Kieslo, który opowiedział o swojej podróży Szlakiem Jedwabiu. Spotkanie skupiło ponad kilkadziesiąt osób. W czasie trwania wydarzenia można było między innymi zobaczyć zdjęcia z podróży oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat kultury, sztuki oraz społeczeństwa krajów, na których Szlak Jedwabiu jest zlokalizowany.

wyświetleń: 203komentarzy: 0

Łowiynziok na liście

15-12-2017 14:50

Łowiynziok [ewentualnie gwar. uowiynziok lub owiynziok czy , pol. owięziok], czyli jeden z najpopularniejszych i najstarszych tańców górali beskidzkich Śląska Cieszyńskiego doczekał się wpisania na listę niematerialnego dziedzictwa Republiki Czeskiej.

wyświetleń: 345komentarzy: 0

Rekolekcje adwentowe z kawą w tle - dla tych, dla których nic nie jest oczywiste

15-12-2017 14:45

Spotkania przy kawie i teologii w trzech różnych cieszyńskich kawiarniach oraz Msza św. w zabytkowym kościele – tak wyglądają  rozpoczęte 13 grudnia „Rekolekcje adwentowe z kawą w tle – dla tych, dla których nic nie jest oczywiste”. Inicjatywa adresowana jest do wszystkich, choć skupia się w pierwszym rzędzie wokół trzech duszpasterstw: nauczycieli, lekarzy i środowisk twórczych. Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 481komentarzy: 0

Wideoflesz: Obchody uczczenia pamięci ofiar Stanu Wojennego

15-12-2017 14:10

13 grudnia 2017 odbyły się w Cieszynie obchody uczczenia pamięci ofiar Stanu Wojennego w 36.  rocznicę jego ogłoszenia

wyświetleń: 313komentarzy: 0

Spis zwierząt

15-12-2017 13:40

Bynajmniej nie przewidujemy potopu, niemniej jednak zwierzęta trzeba spisać – to wymóg przepisów. Bydło, owce, kozy, świnie – wszystkie trzeba policzyć i zgłosić do końca roku.

wyświetleń: 1045komentarzy: 1

Oszuści nie odpuszczają

15-12-2017 12:30

Oszuści podający się za policjantów i pracowników administracyjnych, usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób, znów dali o sobie znać w pobliżu - w Bielsku-Białej. Policjanci apelują - bądźcie ostrożni, gdy zadzwoni Wasz telefon i rozmówca poprosi o pilną gotówkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które podają się za członków rodziny, czy policjantów, bądź proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej!

wyświetleń: 2625komentarzy: 2

Strumień pokazał się w Warszawie

15-12-2017 12:00

W piątek, 1 grudnia, na największych w Polsce targach agrobiznesu Ptak Warsaw Expo zaprezentowały się wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Strumień. Panie przygotowały bogate prezentacje stołów bożonarodzeniowych, a Zespół Regionalny Strumień wzbogacił wydarzenie swoim występem artystycznym.

wyświetleń: 781komentarzy: 0

Spotkanie promocyjne poświęcone kalendarzom regionalnym na rok 2018

15-12-2017 11:05

W piątek 15 grudnia o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się spotkanie promocyjne poświęcone regionalnym kalendarzom na rok 2018.

wyświetleń: 752komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .