Słaby mecz, słaby wynik

Koszykarze KS MOSiR Cieszyn rozegrali pierwszy mecz z jednym z wrocławskich beniaminków. Na ''pierwszy ogień'' poszła drużyna Śląska. Niestety, rezerwy ekstraklasowego zespołu okazały się silniejsze od cieszynian.

Niestety, jak informuje oficjalna strona naszego zespołu  basketcieszyn.pl, lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy po celnych rzutach Kacpra Kowalskiego prowadzili 10:0. Dopiero po trzech minutach gry pierwszy raz zapunkowali cieszynianie. Podanie Adama Hajduka wykorzystał Tomasz Czajkowski. Chwilę później ten sam zawodnik wykorzystał rzut wolny, minimalnie zmniejszając stratę MOSiR-u (10:3). W kolejnych minutach wrocławianie wykorzystywali niedokładne podania przyjezdnych, dzięki którym wyprowadzali skuteczne kontry (17:3). Tuż przed końcem pierwszej kwarty trzykrotnie do kosza rywali trafił Adam Hajduk (24:11).

W dalszej części meczu ciągle lepiej spisywali się koszykarze Śląska Wrocław. Zmiany dokonywane przez trenera Łukasza Kuboszka nie przynosiły niestety większych efektów -  W szeregach beniaminka z Cieszyna w oczy raziła niedokładność w akcjach ofensywnych i słaba skuteczność w zatrzymywaniu ataków

Nieco lepiej było w trzeciej kwarcie, zaś ostatnia cześć, jak czytamy na stronie  była kopią pierwszej. Koszykarze znad Olzy byli bezradni wobec gry gospodarzy i zasłużenie przegrali 51:81.

Za  tydzień kolejny mecz z wrocławskim beniaminkiem. Tym razem KS MOSiR Cieszyn zmierzy się z ekipą Röben Gimbasket Wrocław.

Exact Systems Śląsk Wrocław – KS MOSiR Cieszyn 85:51 (21:11, 22:10, 18:19, 21:11)

Śląsk Wrocław: A. Wnętrzak (17 punktów – 5 zbiórek – 2 asysty), M. Sanny (12-3-1), P. Hajnisz (11-9-3), S. Sanny (11-7-1), M. Kulon (11-2-0), M. Kowalski (7-5-0), W. Marcinkowski (5-0-0), M. Kliniewski (3-6-0), I. Dudek (3-1-0), M. Skorek (2-3-0), Ł. Malinowski (0-2-0)

KS MOSiR: T. Czajkowski (16 punktów – 9 zbiórek – 0 asyst), G. Siwy (10-2-0), Ł. Kubik (9-3-0), A. Hajduk (6-4-3), L. Siwy (5-8-0), P. Rączka (3-1-1), M. Kubaczka (2-7-1), P. Szafarczyk (0-2-2), M. Tomica (0-1-0), K. Bąk, M. Talik

źródło: basketcieszyn.pl/ox.pl