Srebro Cisa, brąz Śliwki na Mistrzostwach Polski Juniorów w Łucznictwie

Tomasz Cis z Goleszowa wywalczył srebrny, a Grzegorz Śliwka z Bażanowic brązowy medal (obaj LKS Łucznik Żywiec) podczas LIV Mistrzostw Polski w Łucznictwie, które odbyły się miniony weekend w Zakopanem.
Tomek w pojedynku o złoto przegrał z Jackiem Dobrzyńskim (KS Społem Łódź) 90:101.
Temu samemu zawodnikowi uległ w półfinale Śliwka, który następnie w boju o brąz wygrał z Radosławem Orszewskim (KS Agros Zamość) 103:102.

Nasi zawodnicy wespół z Andrzejem Ficoniem byli faworytami turnieju drużynowego. Pewnie wygrali kwalifikacje, ale w 1/4 finału niespodziewanie przegrali z drugim zespołem województwa mazowieckiego i uplasowali się ostatecznie na szóstym miejscu.

Obok juniorów w Zakopanem walczyli młodzieżowcy, a wśród nich Maciej Czakon z Jasienicy. Zawodnik LKS-u Łucznik Żywiec nie odnotował jednak dobrego startu plasując się na dziewiętnastym miejscu w turnieju indywidualnym i na siódmym w ‘drużynówce’.