Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2910komentarzy: 2

Seniorze, uważaj na wnuczka

11-10-2013 07:30

To były pierwsze w nowym roku akademickim zajęcia cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Aula Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie już dawno nie widziała takiej frekwencji. Zajęcia dotyczyły kwestii bezpieczeństwa.
Tomasz Pocha (z lewej) i Piotr Jakubiec. Przed nimi opaski ufundowane przez Jana Olbrychta (fot. łg) Tomasz Pocha (z lewej) i Piotr Jakubiec. Przed nimi opaski ufundowane przez Jana Olbrychta (fot. łg)

O najważniejszych zasadach bezpieczeństwa przypomnieli seniorom starszy sierżant Tomasz Pocha oraz aspirant Piotr Jakubiec. - Seniorzy są dla przestępców łakomym kąskiem, dlatego warto pamiętać o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa - tłumaczył Tomasz Pocha.

Jakich? Często najprostszych, ale doświadczenie cieszyńskich policjantów uczy, że często zapominamy nawet o rzeczach najbanalniejszych: zamknięciu drzwi do domu, nie pozostawianiu nieznajomego bez nadzoru w naszym mieszkaniu, nie podpisywaniu umów, które podsunięto nam w zaskoczeniu, czy o chronieniu swojego PIN-u podczas zakupów. Szczególną uwagę zwrócono na oszustwo metodą  "na wnuczka", którego ofiarą często padają seniorzy. Na czym ono polega? Podstawiona osoba podaje się za kogoś z rodziny i próbuje wyłudzić pieniądze, informując, że po umówioną kwotę w jej imieniu zgłosi się znajomy, którego osoba oszukiwana nie zna.

Później Mariusz Białoń z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz Janusz Sikora ze Straży Miejskiej w Cieszynie wzięli udział w debacie na temat bezpieczeństwa w Cieszynie. Pytania i swoje uwagi zgłaszali seniorzy. Zwracali m.in. uwagę na potrzebę wzmożenia patroli nocnych, naprawę oświetlenia miejskiego czy dewastację uniwersyteckiego parku. Na koniec seniorzy wypełnili ankietę dotyczącą poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Cieszyna. Jej wyniki pomogą służbom poznać oczekiwania i zagrożenia, a w rezultacie poprawić bezpieczeństwo w mieście.

Bezpieczeństwu służyć będą również ufundowane przez europosła Jana Olbrychta odblaskowe opaski, które rozdano uczestnikom spotkania. Zwrócą uwagę kierowców na pieszych, a i przy okazji przypomną o zbliżających się wielkimi krokami wyborach do europarlamentu, które odbędą się już na wiosnę 2014 roku.

Łukasz Grzesiczak

źródło: OX.pl
dodał: ŁG 11-10-2013 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ożyrok
11-10-2013 09:17
ożyrok
Ja również chciałbym zwrócić uwagę "na potrzebę zmożenia patroli nocnych". A jeszcze pytanie - o co chodzi w zdaniu: "Odbijające światło po zmroku będą przypominać o potrzebie bezpieczeństwa"?
grand
11-10-2013 20:11
grand
Kościół to miejsce w którym powinno ostrzegać się seniorów przed różnymi niebezpieczeństwami czyhającymi na nich tam jest duża ich frekwencja .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Życzeń Stela

21-01-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na ostatni w tym roku odcinek naszego cyklu 'Koncert Życzeń Stela' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 177komentarzy: 0

LOTOS Cup 2018: Trzy zwycięstwa dla TS Wisły Zakopane

21-01-2018 11:00

Przy pięknej, zimowej aurze rozegrano drugie zawody XIV edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Po raz kolejny rywalizację zdominowali podopieczni trenera Józefa Jarząbka z klubu TS Wisła Zakopane, którzy triumfowali w trzech kategoriach – Junior D,C oraz A.

wyświetleń: 176komentarzy: 0

Rusz powietrzem z BuggyGym

21-01-2018 09:00

W sobotę (20.01) na terenie OCKiR odbyły się zajęcia dla mam z małymi dziećmi, dotyczące zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej z wózkami (przeprowadzono między innymi zawody dotyczące biegów z dziecięcym wózkiem), poruszony został również temat jakości powietrza, kobiety dowiedziały się jak się bronić, gdy jest ona zła.

wyświetleń: 581komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

21-01-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 649komentarzy: 0

Szafa z ubraniami w centrum Cieszyna

20-01-2018 19:30

''Zostaw jeśli masz za dużo - weź gdy potrzebujesz'' - ten napis widnieje na szafie, która od jakiegoś czasu stoi w Cieszynie przy ul. Zamkowej. Szafa cieszy się zainteresowaniem i być może pozostanie w Cieszynie na dłużej, a nie tylko w okresie zimowym.  Jak podoba się Wam ten pomysł?

wyświetleń: 2390komentarzy: 0

W Turcji zabrakło Tomasza Pilcha, który stracił koszulkę lidera cyklu

20-01-2018 19:25

Erzurum gościło skoczków w ramach Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy z Polaków okazał się zawodnik WSS Wisła, Aleksander Zniszczoł, który dwukrotnie uplasował się w czołowej "10".

wyświetleń: 450komentarzy: 0

Daniel Andre Tande najlepszy w Oberstdorfie

20-01-2018 18:36

Za nami konkurs indywidualny na Mistrzostwach Świata w Lotach, które odbywają się w Oberstdorfie. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, po złoto sięgnął Daniel Andre Tande. Srebro zdobył Kamil Stoch, a brąz Richard Freitag. Piotr Żyła zajął 17. miejsce.

wyświetleń: 307komentarzy: 0

Rabunek w Ustroniu

20-01-2018 18:30

17 stycznia rano policjanci otrzymali zgłoszenie najpierw o jednej, później o drugiej kradzieży z włamaniem.

wyświetleń: 5857komentarzy: 4

LOTOS Cup 2018: Skoczkowie zainaugurowali XIV edycję

20-01-2018 18:29

W piątek na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite skoczkowie oraz skoczkinie zainaugurowali XIV Edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach wiekowych i zdominowali ją reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy wywalczyli trzy złote medale, zwyciężając w Juniorze E, D oraz A.

wyświetleń: 312komentarzy: 0

Bank nie działa? Spokojnie, to tylko krótka przerwa techniczna.

20-01-2018 17:35

Jeżeli w ten weekend (20-21.01) nie będzie działała bankowość internetowa, bankowość mobilna a w dodatku usiłując dodzwonić się na infolinię banku również nic nie zdziałamy (nikt nie odbierze telefonu) to nie powód do obaw. Aż 9 banków zapowiedziało bowiem przerwy techniczne w weekend, a w związku z tym niektóre usługi mogą być niedostępne. Pełen pakiet możliwości dla osób posiadający konto w tych bankach powinien wrócić jednak już po kilku godzinach.

wyświetleń: 891komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .