Dębowianka w natarciu

Za nami trzy kolejki rozgrywek III ligi śląskiej kobiet. W grupie II na fotelu lidera usadowiły się siatkarki Dębowianki Dębowiec, które nie straciły jeszcze punktu w bieżących rozgrywkach, odnosząc trzy kolejne wygrane.

Z KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów, zawodniczki z Dębowca zmierzyły się w ubiegłą sobotę. Zamiast skazanego na pożarcie beniaminka tej klasy rozgrywek, zobaczyliśmy w Dębowcu bardzo dobry zespół, walczący o każdą piłkę. Zanim podopieczne trenera Włodzimierza Habarty dostroiły się poziomem do przyjezdnych zdążyły przegrać pierwszą partię. Kluczowy dla losów spotkania był set drugi. Gospodynie z mozołem odrabiały dystans dzielący je od poziomu gry przyjezdnych. W połowie tej partii ta trudna sztuka udała się gospodyniom, które jak już „złapały” mikołowianki, to już do końca meczu nie oddały im inicjatywy i Dębowianka wygrała 3:1. Zawodniczki tej drużyny zaimponowały charakterem gdyż, mimo początkowego chaosu i zaskoczenia, potrafiły dostosować swój poziom do bardzo dobrej gry rywalek, przełamać je i ostatecznie udowodnić swoją wyższość. O tym, że nie było proste najlepiej świadczy fakt, że w pierwszym secie zawodniczki z Mikołowa nie popełniły ani jednego błędu.

W minioną sobotę „dębowianki” po raz pierwszy rozegrały mecz wyjazdowy w rozgrywkach, a terminarz rozgrywek nakazywał podróż do Łazisk Górnych. Pierwotnie mecz miał odbyć się w Dębowcu, ale strony ustaliły, że rolę gospodarza pełnić będzie MOSiR Polonia Łaziska Górne. Gospodynie sprawiły silny opór, lecz i tym razem zawodniczkom z Dębowca udało się  znaleźć sposób na rozmontowanie stylu gry rywalek i stąd zwycięstwo 3:0. W tych zawodach cały zespół zasłużył na pochwałę, szczególnie za świetne realizowanie założeń taktycznych, co było głównym kluczem sobotniej wiktorii. Trener Habarta nie krył również zadowolenia z poziomu zagrywki swoich podopiecznych, co w dużym stopniu wpłynęło na narzucenie swojego stylu gry.  Mecz w Łaziskach rozegrano przy pełnych kibiców trybunach, a najlepszą zawodniczką zawodów wybrana została Agnieszka Spaczek-Krzywoń.

W najbliższy weekend zawodniczki z Dębowca ponowie wyjadą na parkiet przeciwniczek, tym razem kolejnych punktów będą szukać na parkiecie zespołu Silesia Volley Chorzów

UKS Dębowianka Dębowiec - KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów 3:1 (21:25, 25:20, 25:16, 25:20)

MOSiR Polonia Łaziska Górne - UKS Dębowianka Dębowiec 0:3 (18:25, 19:25, 23:25)