Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kobiety rządzą

W naszym powiecie rządzi najwięcej kobiet w Polsce na 12 włodarzy miast i gmin aż pięć mandatów sprawują panie. Nic więc dziwnego, że przedstawicielki władz z naszego powiatu były prelegentkami podczas IV Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia, który odbył się 21 września br. w Bielsku-Białej.

Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia to już tradycyjna impreza, która gromadzi wielu znakomitych uczestników. Do Bielska-Białej zawitali przedstawiciele rządu, parlamentarzyści i przedstawiciele władz lokalnych. Również tych z powiatu cieszyńskiego. Anna Grygierek, burmistrz Strumienia oraz Janina Żagan, burmistrz Skoczowa zaprezentowały działalność samorządową kobiet w powiecie cieszyńskim. Na 12 gmin – aż pięcioma (Strumień, Skoczów, Brenna, Chybie i Istebna) rządzą panie, co jest ewenementem na skalę Polski.

Panie obradowały w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej pod hasłem „Kobieta – rodzina – samorząd.” To był już czwarty Kongres Kobiet Podbeskidzia. Celem Kongresu jest promocja działań na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn oraz szerszej aktywizacji kobiet w różnych dziedzinach życia. Kongres ma za zadanie przedstawiać kobiety z naszego regionu będące liderkami w wielu sektorach życia społeczno-politycznego i biznesowego, co ma pokazać opinii publicznej oraz innym kobietom, że sukces jest możliwy.

Podczas tegorocznego kongresu panie miały  okazję wysłuchać wykładów o wizerunku kobiet, wyzwań, które przed nimi stoją oraz ich zdrowiu. Głównym punktem było ogłoszenie wyników konkursu na „Perłę Podbeskidzia”. Wśród nominowanych były: Maria Sysak-Łyp – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „RAZEM”, Urszula Słowik - sołtys Drogomyśla, Urszula Sordyl – nauczyciel i przedsiębiorca, Barbara Nowicka – animator kultury oraz Maria Satława, emerytowany pedagog i nauczyciel akademicki. Kapituła konkursu przyznała tytuł „Perły Podbeskidzia” ostatecznie Marii Sysak – Łyp.

Kongres uświetnił występ zespołu „Dzień Dobry”. Po koncercie uczestniczki udały się na wybrane przez siebie panele wykładowe pod hasłami: „Grunt to rodzinka”, „Wizerunek kobiety”, „Zdrowie” i „Przedsiębiorczość kobiet”. Moderatorami paneli byli tacy specjaliści, jak prof. Krzysztof Gajdka, dr Agnieszka Gorgoń-Komor, Urszula Ciołeszyńska i prof. Marek Rembierz. Kongres zakończył się pokazem mody Agencji Lucyny Grabowskiej.

DK

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: