Tu zaczynał. Tu znów na podium

Sławomir Kohut, kolarz zawodowy KS Weltour zdobył drugie miejsce w VII Memoriale im. Andrzeja Piechaczka.

Podczas VII Memoriału im. Andrzeja Piechaczka, który odbył się w sobotę 10 sierpnia w Malcu, Sławomir Kohut zawodnik KS Weltour zdobył drugie miejsce. – Wyścig krótki, rywalizacja zacięta. Lubię tutaj startować, bo to właśnie od Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół”, który jest organizatorem wyścigu, rozpoczynałem moją przygodę z kolarstwem. I właśnie na tych trasach zdobywałem swoje pierwsze zwycięstwa. Miło wspominam i chętnie tutaj wracam – mówił tuż po wyścigu Sławomir Kohut.

Kolarz pochodzący z Pogórza 72,5 km trasę wyścigu pokonał w 1h 49 min i 30 sekund. Zwycięzca wyścigu Mieszko Bulik (BGŻ) na mecie zjawił się tylko dwie sekundy szybciej.

Zaraz po dekoracji Sławomir Kohut udał się na kolejny wyścig. Już w niedzielę 11 sierpnia wystartuje na Podkarpaciu w Pucharze Uzdrowisk Karpackich. Tym razem trasa jest o wiele dłuższa - 174 km z wieloma męczącymi podjazdami.