Landek blisko IV ligi!

Rywalizacja w Bielskiej Lidze Okręgowej już praktycznie rozstrzygnięta! Po remisie w Żywcu pomiędzy Koszarawą, a Morcinkiem Kaczyce, landecka Spójnia pewnie pokonała na wyjeździe Skałkę Żabnica i jest o krok od awansu do IV ligi. Co raz trudniejszą sytuację w walce o utrzymanie ma Błyskawica Drogomyśl. Remis z Bestwiną przybliża podopiecznych trenera Bulandry do A-klasy.

Hitem kolejki było bezwątpienia spotkanie Koszarawy Żywiec i Morcinka Kaczyce. „Górnicy” przyjechali do Żywca zaledwie w 14-osobowym składzie, co wymusiło na trenerze Kruszyńskim spore zmiany w wyjściowej jedenastce. Pierwsza połowa nie przyniosła kibicom zbyt wielu emocji. O wszystkim zadecydowała druga część spotkania. Najpierw prowadzenie Morcinkowi dał stoper Ireneusz Ździech po strzale głową w 73 minucie. Zaledwie 4 minuty później było już 1:1. Gola dla ekipy z Żywca zdobył Łukasz Dziedzina. Radość Koszarawy nietrwała jednak zbyt długo. Morcinek po wznowieniu gry rozegrał szybką akcję, a bramkę na 2:1 dla gości strzelił Rafał Górczyński. Gdy wydawało się, że piłkarze z Kaczyc wywiozą z Żywca 3 punkty dające nadzieje na awans w 90 minucie wyrównał Damian Salachna. Remis oznacza tylko jedno – Zarówno Koszarawa jak i Morcinek oddalają się od IV ligi.

Podział punktów w Żywcu wykorzystała bezlitośnie Spójnia Landek. W pojedynku z walczącą o ligowy byt Skałką Żabnicą podopieczni Sławomira Białka odnieśli pewne zwycięstwo 3:1. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1. W 10 minucie prowadzenie gościom dał Konrad Makowski, lecz zaledwie 3 minuty później po strzale z rzutu wolnego wyrównał Tomasz Pietraszko. Po zmianie stron piłkarze z Landeka potrzebowali tylko 10 minut by rozstrzygnąć losy meczu. W 52 minucie gola na 2:1 zdobył Radosław Folek, a po kilku minutach wynik na 3:1 ustalił Wojciech Jodłowiec. Spójnia coraz bliżej awansu!

Niesamowite widowisko oglądali kibice w Skoczowie. Miejscowy Beskid podejmował Wilamowiczankę Wilamowice. Dla gospodarzy spotkanie od samego początku układało się dobrze. W 33 minucie bo błędach obrońców z Wilamowic gola na 1:0 zdobył Bartosz Kochman. Po godzinie gry z hakiem było już 2:0. Po uderzeniu zza pola karnego bramkę zdobywa Arkadiusz Ihas. Wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać zwycięstwa podopiecznym trenera Michalika. A jednak! W 72 minucie kontaktowego gola dla Wilamowic strzelił z rzutu wolnego Wojciech Buczek. Pięć minut później było już 2:2! Gola niezwykłej urody, po strzale z ponad 20 metrów zdobył Herman. Skoczowianie nie potrafili się pozbierać po szybko roztrwonionej przewadze, a trzecią, zwycięską bramkę dla gości strzelił Michał Sztykiel. Trzy próby na bramkę Kamila Macha i trzy gole. Niesamowita skuteczność Wilamowiczanki.

W Dankowicach rozbite zostało puńcowskie Tempo. Pasjonat wypunktował podopiecznych trenera Wisełki i spotkanie skończyło się zwycięstwem 6:0 gospodarzy. Do przerwy nic nie zwiastowało takiego lania. W 25 minucie gola dla Dankowic zdobył Adamczyk. Po przerwie piłkarze z Puńcowa jakby zostali w szatni. Dwa gole strzelił Mazur, po jednym Wydra, Wróbel oraz Kocież. Puńców na ostatnie spotkania sezonu musi się sprężyć, bo spadek do A-klasy przy takiej formie wydaje się dosyć realny.