Pruchna w Okręgówce! - Podsumowanie rozgrywek w BLO i A-Klasie

W miniony weekend (1-2.06) rozegrana została XXX kolejka Bielskiej Ligi Okręgowej, a także XXIV kolejka skoczowskiej klasy A. Historycznym wydarzeniem jest awans do wyższej ligi drużyny LKS 99 Pruchna. Podopieczni trenera Bednarka promocję do ligi okręgowej wywalczyli na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. W ?Okręgówce? ciągle daleko do rozstrzygnięć. Po zwycięstwie 2:1 z Beskidem Skoczów, nowym współliderem ligi jest zespół Morcinka Kaczyce.

Warto rozpocząć od wydarzeń z boisk A-klasowych. LKS 99 Pruchna po bezbramkowym remisie z drużyną z Goleszowa zapewniła sobie historyczny awans do Bielskiej Ligi Okręgowej. Dzięki podziałowi punktów w derbowym pojedynku Kończyc Wielkich z Hażlachem, kibice z Pruchnej mogą już świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Klub jeszcze nigdy dotąd w swojej niedługiej historii nie grał wyżej, niż w rozgrywkach A-Klasy.

Drużyny z ligi okręgowej w najlepsze walczą o awans do IV ligi. W tym momencie na czele tabeli znajdują się trzy zespoły z identyczną liczbą punktów: Spójnia Landek, Morcinek Kaczyce i Koszarawa Żywiec. Z wymienionych ekip w najlepszej sytuacji wydaje się być Spójnia, która ma jeszcze 2. zaległe spotkania. Podopieczni Damiana Kruszyńskiego z Kaczyc w najbliższej kolejce będą pauzować, a następnie czeka ich wyjazdowy mecz w Żywcu. Może to być decydujące o awansie spotkanie
.
Wspomniany Morcinek w sobotę (1.06) zmierzył się w derbach powiatu cieszyńskiego z Beskidem Skoczów. W 26 minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył skrzydłowy Szymon Chmiel, a chwilę później drużyna ze Skoczowa ratowała się wybijając piłkę z linii bramkowej po strzale Dawida Łyżwy. Morcinek dominował i tuż przed przerwą podwyższył na 2:0. Bramkę do szatni z rzutu karnego po faulu na Danielu Canibole zdobył najskuteczniejszy piłkarz Morcinka – Rafał Dziadek. Honor gości uratował w końcówce spotkania Wojciech Padło, zdobywając gola na 1:2 po strzale w długi róg bramki Obary.

W meczu na szczycie Kuźnia Ustroń podejmowała Koszarawę Żywiec. Mecz nie należał do najpiękniejszych, a sytuacji bramkowych trudno było się doszukać. Goście już w 16 minucie objęli prowadzenie, którego nie oddali do samego końca. Kuriozalnie zachował się bramkarz Kuźni Bartłomiej Oleksy. Bogusław Sala uderzył piłkę z połowy boiska i wydawało się, że nic z tego nie będzie. Tymczasem golkiper Kuźni zamiast piłkę złapać – przepuścił ją do siatki. Do końca spotkania działo się niewiele, a Kuźnia spadła na 4 miejsce w ligowej tabeli. Koszarawa zrównała się punktami z Landekiem i Kaczycami, tworząc trójkę liderów.

Piłkarze Cukrownika ledwo uratowali jeden punkt w pojedynku z Bestwiną. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W 72 minucie Mateusz Włoszek dał prowadzenie gospodarzom. Bestwina już cieszyła się ze zwycięstwa, które przybliży ich do utrzymania w lidze, a tymczasem już w doliczonym czasie gry wyrównującego gola dla Chybian zdobył Mateusz Stokłosa. Cukrownik oddala się od IV ligi.

Po raz kolejny w tej rundzie skompromitowała się ekipa ze Strumienia. Tym razem katem podopiecznych trenera Skęczka okazali się piłkarze Wilamowiczanki Wilamowice. Wynik 8:0 mówi sam za siebie. Wisła Strumień myślami jest już chyba w A-Klasie, w której grać będą w przyszłym sezonie.