Odmienne nastroje braci Adamków

Już od środy (23.05) rozgrywana była XXVIII kolejka piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Na polskich boiskach świetnie pokazał się Kamil Adamek, zdobywając bramkę przeciwko rewelacyjnie spisującemu się Piastowi Gliwice. Od pierwszych minut w wyjściowej jedenastce zameldował się również Ireneusz Jeleń z Górnika Zabrze. Fatalnej kontuzji doznał w mecz z Niecieczą Marcin Adamek.

XXVIII kolejka naszej ekstraklasy rozpoczęła się już w ubiegłą środę. Rewelacyjny wiosną Piast Gliwice podejmował na własnym terenie Koronę Kielce. Goście rozpoczęli znakomicie. Aktywny w polu karnym Kamil Adamek skierował piłkę do siatki w 23 minucie dobijając strzał kolegi z zespołu. Przy tej sytuacji jest sporo kontrowersji, niewiadomo czy bramka ta nie była samobójcza. Powołując się na oficjalna stronę ekstraklasy przypisujemy bramkę pochodzącemu z Kaczyc „Melkowi”. To jego 4 gol w lidze w tym sezonie, a pierwszy w barwach Korony. Piast wyrównał w 35 minucie. Po pięknej zespołowej akcji pięknym strzałem piłkę do siatki skierował Pavel Cicman. Korona mogła objąć prowadzenie, lecz z rzutu karnego pomylił się Paweł Golański. Gospodarze kończyli mecz w 10 po czerwonej kartce dla obrońcy Jana Polaka. Adamek został zmieniony w 46 minucie przez Stąporskiego. Kamil rozegrał bardzo dobre spotkanie i decyzja o zdjęciu go z boiska po pierwszej połowie była co najmniej zaskakująca.

26 maja kolejnej porażki doznali piłkarze z Zabrza. Górnik na wyjeździe zmierzył się z walczącą o utrzymanie Pogonią Szczecin i uległ 0:1. Gol padł już w 11 minucie po samobójczym trafieniu prawego obrońcy Zabrzan Michaela Bembena. Od pierwszej minuty na boisku przebywał Ireneusz Jeleń. Pochodzący z Cieszyna piłkarz grał do 60 minuty, wówczas został zmieniony przez Prejuca Nakoulmę.

Na boiskach pierwszoligowych oglądaliśmy tylko dwóch zawodników. O olbrzymim pechu może mówić Marcin Adamek z Kolejarza Stróże. „Abdul” musiał opuścić boisko już w 8 minucie. Po wstępnych informacjach wiadomo, że brat Kamila ma zerwane więzadła krzyżowe i sezon dla niego już się skończył. Kolejarz przegrał u siebie z liderem z Niecieczy 0:1.

73 minuty w barwach wicelidera I ligi rozegrał Sebastian Olszar. Flota Świnoujście zremisowała na wyjeździe z Bogdanką 1:1. Zawodnika z Cieszyna zmienił Śpiączka. Drużyna z Pomorza ma ogromne szanse na awans do ekstraklasy.

Wiadomo było, że drużyna Damiana Szczęsnego GKS Tychy dostanie wygraną walkowerem z ŁKS-em. Drużyna z Łodzi wycofała się z rozgrywek.