Pogrom w Ustroniu! Podsumowanie XXVIII kolejki BLO

XXVIII kolejka Bielskiej Ligi Okręgowej rozstrzygnięć jeszcze nie przyniosła, lecz z całą pewnością możemy stwierdzić, że najpoważniejszym kandydatem do awansu jest zwycięska od pięciu kolejek Spójnia Landek. W sobotę podopieczni Sławomira Białka pokonali pewnie Beskid Skoczów 2:0 i umocnili się na czele tabeli z przewagą 3 punktów nad Kuźnią Ustroń. W walce o awans ciągle liczy się Morcinek Kaczyce, Koszarawa Żywiec i Cukrownik Chybie.

W miniony weekend (25-26.05) na boiskach okręgu bielskiego rozegrana została XXVIII kolejka ligowa. Największą niespodzianką był remis Koszarawy Żywiec z Błyskawicą Drogomyśl 2:2. Kolejna strata punktów piłkarzy Zbigniewa Skórzaka powoduje, że dystans do Spójni Landek jest co raz większy. Jeden punkt Koszarawa wywiozła z Drogomyśla rzutem na taśmę. To gospodarze byli stroną przeważającą w tym spotkaniu. Już w 10 minucie prowadzenie Błyskawicy dał Mariusz Krzempek. Wyrównanie przyszło dopiero w 70 minucie za sprawą Rafała Rusa. Już w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zwycięskiego gola (tak przynajmniej się wydawało) zdobył dla podopiecznych Bulandry Mariusz Saltarius. Radość ze zwycięstwa nie trwała długo. W 93 minucie po strzale głową gola zdobył Mariusz Fijak. Po niesamowitej końcówce Błyskawica 2:2 Koszarawa.

Po raz kolejny w tym sezonie kompromituje się ekipa Wisły Strumień. Tym razem katem piłkarzy z „Żabiego Kraju” okazała się drużyna Kuźni Ustroń. Goście z pewnością nie liczyli tutaj na wiele, lecz porażka w rozmiarze 1:8 jest na pewno ciosem dla drużyny. Bohaterem spotkania był obrońca Kuźni Tomasz Jaworski, strzelec dwóch goli i bezsprzecznie zawodnik, który robi różnicę na boisku. Strumień od 73 minuty grał bez bramkarza, czerwoną kartkę ujrzał Gruszczyński. Gole dla Kuźni zdobywali Jaworski (2), Husar (2), Polok, Madzia, Szymala, Marianek, a jedną bramkę dla gości zdobył Dariusz Potrząsaj.

Pewne zwycięstwo 2:0 odnieśli piłkarze Morcinka w meczu przeciwko drużynie z Puńcowa. Rozstrzygnięcia przyszły już w pierwszej części meczu. Rafał Dziadek otworzył wynik w 28 minucie, a dziesięć minut później podwyższył na 2:0 po pięknym strzale „nożycami”. Osłabieni brakiem Dawida Łyżwy i Tomasza Wcisło podopieczni Damiana Kruszyńskiego do końca kontrolowali przebieg spotkania i zdobyli 3 punkty. Morcinek jest już na 3 miejscu w tabeli.

Równie pewnie swoje spotkanie wygrała drużyna Cukrownika Chybie. W pojedynku z Pasjonatem w Dankowicach dwie bramki po przerwie zdobył Rafał Szczygielski.

Bez większych problemów trzy punkty zgarnęła Spójnia Landek. W rywalizacji z Beskidem Skoczów podopieczni Sławomira Białka od samego początku dominowali. Na gole czekać było trzeba aż do 57 minuty. Prowadzenie dał gospodarzom Andrzej Górniak, a 3 minuty przed końcem na 2:0 podwyższył Radosław Folek. Landek jest co raz bliższej awansu do IV ligi.

Rywalizacja w skoczowskiej A-Klasie jest już rozstrzygnięta. LKS 99 Pruchna z przewagą 11 punktów prowadzi w tabeli i jest praktycznie pewna awansu do ligi okręgowej w przyszłym sezonie. O utrzymanie walczą ekipy z Zabłocia i Bąkowa.