Nie żyje zdolny skoczek

Antoni Juroszek młody skoczek KS Wisła Ustronianka narciarski nie żyje. O śmierci w poniedziałek poinformował Polski Związek Narciarski.

Miał zaledwie 15 lat. Zapowiadał się na dobrego skoczka i kombinatora norweskiego. Antoni Juroszek z Istebnej, zawodnik KS Wisła Ustronianka zmarł w minioną niedzielę (7.04.2013r.). Nie jest znana przyczyna śmierci młodziutkiego skoczka.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy o śmierci 15-letniego Antoniego Juroszka, zawodnika klubu KS Wisła Ustronianka trenującego skoki narciarskie i kombinację norweską, ucznia trzeciej klasy gimnazjum SMS Szczyrk – poinformował PZN.

Antoni Juroszek urodził się 9 lipca 1997 roku, mieszkał w Istebnej. Trenował w klubie KS Wisła Ustronianka. W minionym sezonie zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej LOTOS Cup w skokach narciarskich i czternaste wśród kombinatorów norweskich (kategoria Junior C). W marcu tego roku podczas Ogólnopolskich Spotkań UKS-ów, czyli nieoficjalnych mistrzostw Polski dzieci zdobył srebrny medal w skokach narciarskich (kategoria Junior C). Zmarł w Istebnej w niedzielę 7 kwietnia 2013 roku.

Data pogrzebu nie została jeszcze wyznaczona. Składamy serdeczne wyrazy współczucia rodzinie młodego sportowca – pisze rzecznik PZN, Alicja Kosman. Wyrazy współczucia przekazała też Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, do której uczęszczał.