Stalownicy rozbili Zlin

Nowy dzień to nowe siły. W myśl tego hasła rozgrywana jest półfinałowa seria Tipsport Ekstraligi pomiędzy Zlinem a Trzyńcem. Stalownicy wczoraj (27.03.2013) wyrównali na 1:1.

Podopieczni Josefa Turka wywiązali się z zadania i wygrali przynajmniej jeden mecz na wyjeździe. W środę rozbili Zlin 6:2. Kluczowa dla losów środowej konfrontacji była pierwsza tercja, wygrana 4:0. Stalownicy wyciągnęli wnioski z wtorkowego meczu, przegranego 1:3. Poprawili obronne szyki i nastawili się na bardziej pragmatyczny hokej. Za dużo było bowiem w pierwszym spotkaniu finezji, a za mało poczciwej, ostrej gry, która wprawdzie boli, ale bez tego elementu hokej jest sportem dla mięczaków. Po dwóch meczach w Zlinie seria grana do czterech zwycięstw przesuwa się na weekend do trzynieckiej Werk Areny. Kolejne terminy to wtorek i czwartek.

ZLIN - TRZYNIEC 2:6

Tercje: 0:4, 1:1, 1:1. Bramki i asysty: 39. Koehler, 42. Fořt - 11. Růžička, 15. Květoň, 17. Klimenta, 17. Bonk, 28. Varaďa, 48. Polanský. Stan serii 1:1.