Mikołajkowy Halowy Turniej rocznika 2002 + młodsi

Mikołajkowy Halowy Turniej rocznika 2002 + młodsi to spotkanie, które może pochwalić się długoletnią tradycją. Każdego roku turnieje odbywają się w grudniu, dostarczając zawodnikom i kibicom wielu niezapomnianych emocji.

W minioną niedzielę (2 grudnia) w Hali Sportowej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie przy ul. Paderewskiego 9 odbył się Mikołajkowy Halowy Turniej rocznika 2002 + młodsi. W spotkaniu udział wzięło 10 drużyn.

Mikołajkowy Halowy Turniej rocznika 2002 + młodsi to turniej z tradycją, organizowany od kilkunastu lat nieustannie dostarcza wielu emocji, nie tylko zawodnikom, ale również kibicującym. Nie inaczej było i tym razem. W Mikołajkowym spotkaniu udział wzięło 10 drużyn: Piast Cieszyn, Lukam Skoczów, Kuźnia Ustroń, BKS Bielsko, Śląsk Świętochłowice,  Piast II Cieszyn, KS Wisła, Rekord Bielsko, Górnik Libiąż, Podbeskidzie Bielsko.

Zawodnicy chcą grać w Cieszynie, frekwencja dopisuje, z każdym kolejnym rokiem wzrasta również poziom turniejów. Najważniejsza jednak jest zdaniem organizatorów, trenerów i rodziców dobra zabawa i wspólna integracja.  W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objął senator RP Tadeusz Kopeć, zapewniając wszystkim zawodnikom słodki poczęstunek.

Emocji było pod dostatkiem... Drużyny ze Śląska Cieszyńskiego zdominowały Mikołajkowy Halowy Turniej rocznika 2002 + młodsi. Zwycięzcą tegorocznych zmagań został Lukam Skoczów. - Nasza drużyna prowadzona przez Wiesława Kluza zajęła 2. miejsce. W finałowym spotkaniu pechowo przegrała z Lukamem Skoczów 1:0 – relacjonuje Dawid Paruzel Członek Zarządu Piast Cieszyn.

Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Rekord Bielsko. W tym roku królem strzelców Mikołajkowego Turnieju z 5 bramkami został Filip Nowak (Górnik Libiąż). Miano najlepszego bramkarza uzyskał Marek Ceban (Piast II), a najlepszym zawodnikiem okazał się być  Maciej Szkucik (Rekord).