Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1955komentarzy: 3

Radogost ma teledysk

01-09-2012 12:10

W starym słowiańskim grodzie zaklęte jest mocne granie Radogosta. To właśnie w takiej scenerii grupa nagrała teledysk do utworu Watra.
Radogost nagrał teledysk. fot. mat.pras. Radogost nagrał teledysk. fot. mat.pras.

W internecie już można zobaczyć teledysk Radogosta. Cieszyński zespół zrealizował go w nieodzownym słowiańskim klimacie kapeli. – Same zdjęcia trwały dwa dni. Nagrywaliśmy w "Białogrodzie" w Strumieniu, dzięki uprzejmości Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Białogród", której członkowie zresztą występują w teledysku. Pierwsze nagrania odbyły się 21 stycznia i to było rzeczywiście ekstremalne przeżycie. -25 stopni Celsjusza, zamarzające obiektywy, brodzenie w śniegu i tak dalej, ale udało się. Natomiast drugi dzień zdjęciowy odbył się 22 lipca – mówi Marcin Wieczorek, wokalista zespołu. W realizacji teledysku pomógł Teatr Ognia  "Inferis". – Najwięcej czasu zajął montaż, bo nagraliśmy dużą ilość materiału i musieliśmy coś z tego wybrać – dodaje Marcin Wieczorek.


Utwór Watra znajduje się na płycie Radogosta, która miała niedawno swoją premierę, a której patronuje Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Teraz można nie tylko posłuchać tego utworu, ale również zobaczyć jego teledysk. – Wybraliśmy właśnie ten utwór, bo jest szybki, energetyczny i świetnie oddaje ideę nowego albumu Radogosta.  Kiedy trafiłem do Radogosta w 2010 roku, to drugim nowym utworem, który usłyszałem, była właśnie "Watra". Wystarczyło tylko napisać tekst. I już wtedy nie miałem wątpliwości, że ten utwór idealnie nadaje się na pierwszy singiel z nowego albumu. I już tak zostało – kwituje Marcin Wieczorek.

CZYTAJ TEŻ O PREMIERZE NOWEJ PŁYTY KLIKNIJ


A jak podoba się Wam nowy utwór Radogosta?

 

źródło: OX.PL
dodał: DK 01-09-2012 12:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dyszol
01-09-2012 16:36
dyszol
Nic mi do tego ale skoro zespół nawiązuje do tradycji słowiańskich to dlaczego śpiewa w języku światowego okupanta? Nie lepiej po polsku, albo jeszcze lepiej w jakimś typowo pierwotnym słowiańskim narzeczu? Z tym komercyjnym gównem tekst jakiś butny i tym bardziej nielogicznie to brzmi kiedy słyszę Słowian śpiewających po angielsku. Poza tym w przedostatnich anglojęzycznych napisach jest błąd..
madroma
01-09-2012 20:08
madroma
Podoba mi się
to ostre granie,
chociaż to ni ma
nasze helokanie.
[konto zostało usunięte]
02-09-2012 22:18
[konto zostało usunięte]
Dobra robota chłopaki ;)

p.s.
Łukasz już nie jest wokalistą ??
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 518komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 531komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 2710komentarzy: 2

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 874komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 307komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 9430komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 1903komentarzy: 2

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 1056komentarzy: 5

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 909komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.