Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7077komentarzy: 11

Premiera nowej płyty Radogost!

17-08-2012 10:10

Dziś uroczysta premiera czwartego już krążka folkmetalowej grupy Radogost ze Śląska Cieszyńskiego. Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest właśnie ich najnowsza płyta!
Dziś premiera nowej płyty Radogost! Dziś premiera nowej płyty Radogost!

Radogost to zespół grający folk metal. Nazwa grupy pochodzi od boga Słowian połabskich Radogosta (Radegast lub Redigastem), którego część badaczy uważa za lokalną odmianę Swarożyca. Zespół został założony w 2006 roku przez Łukasza Muschiola oraz Łukasza Goszyka (obecnie nie należy do składu). Szybko dołączyli do nich inni muzycy, zaczęli koncertować i wydali dwie kolejne płyty: " „Dwa hektary żywego lasu”, który był dostępny w Internecie oraz mini-album "To Nie Był Wilk". W 2008 roku wydana została płyta „W cieniu wielkiego dębu” z teledyskiem "Pieśń o rycerzach z Czantorii" nakręconym przez TVP Katowice. Jutro zaś premierę ma nowa płyta kapeli - "DARK SIDE OF THE FOREST".

Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych utworów, kompozycje na nowym krążku utrzymane są w klimacie metalowego folka okraszonego dźwiękami instrumentów ludowych - fletu, skrzypiec, akordeonu, momentami przypominającymi utwory fińskiej grupy Korpiklaani, czyli połączenie mrocznych klimatów metalu i pogańskiej aury tajemniczości. Album jest tym razem anglojęzyczny, jedynie bonusowy utwór "Radogost" jest w języku polskim. Nagrań perkusji dokonano w Gitarek Studio w Wilamowicach. Miksy i mastering wykonał Krzysztof „Leon” Lenard, No Fear Records w Rybniku. Produkcją zajął się sam zespół, okładkę zaprojektował Paweł „Dagorth” Stróż.

Portal OX.PL jest patronem medialnym płyty.

Posłuchaj utworu promocyjnego "Dark side of the Forest": (więcej piosenek na www.radogost.pl )

 

Konkurs!

Aby zdobyć płytę Radogost "Dark side of the Forest", należy w komentarzu pod tą wiadomością napisać, który utwór zespołu Radogost podoba Ci się najbardziej i dlaczego. Konkurs trwa do 20 sierpnia włącznie. Wygra najciekawsza odpowiedź. Rozstrzygnięcie 21 sierpnia br. na Portalu w tej wiadomości.

Konkurs zakończony!

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi - cieszymy się, iż utwory i twórczość zespołu Radogost wywołuje tyle pozytywnych emocji. Niestety, płytę mamy tylko jedną i postanowiliśmy przyznać ją Użytkownikowi o nicku MściwojGorzołka.

Zwycięzcy gratulujemy i zapraszamy po odbiór płyty do siedziby Portalu (Skoczów, ul. Wałowa 3) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

źródło: OX.PL
dodał: NG 17-08-2012 10:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

niestela
17-08-2012 10:31
niestela
Jak trwa konkurs do 20/08 to dlaczego ma status "zakończony"?
niestela
17-08-2012 10:40
niestela
Szczerze... zawsze pociągały mnie klasyczne instrumenty (sama grałam na skrzypcach dawno temu), ale nie odpowiadał mi repertuar proponowany przez szkołę. Połączenie gry na skrzypcach z takim gatunkiem muzyki to jest to co mnie uszczęśliwia. Moim typem jest "Tam skąd pochodzę" z płyty Dwa Hektary żywego Lasu, rozumiem ten tekst po swojemu (myślę, że jak każdy)- niekoniecznie biorę go dosłownie. Gorąco polecam :)
maku
17-08-2012 12:09
maku
Uwielbiam ten klimat i taką muzykę, słuchając tak dobrego zespołu stąd sprawia mi to podwójną przyjemność. Najbardziej podoba mi się otwór "Dar Czarnego Licha" z płyty "W Cieniu Wielkiego Dębu"; utwór ten pod względem muzycznym jak i merytorycznym jest wprost idealny, tekst ma w sobie to coś i sprawia ze utwor jest mi naprawde bliski. Jezeli chodzi o muzyke oddziaływuje na mnie niesamowicie, a wyraźnie słyszalne skrzypce doprowadzaja do istnego obłędu [w pozytywnym sensie :D]. Rowniez polecam! :)
Wilkołak Bojan
17-08-2012 14:03
Wilkołak Bojan
Mym zaś typem, jest pieśń o:
Boskim Chmielu...
Napoju Bogów...
Wszechopotężnym Artefakcie...
Mowa oczywiście o "Piwnym Berserku", Na pohybel Abstynentom!
Słysząc Tą zacną, iście arcymistrzowską pieśń, grzechem byłoby nie sięgnąć po Złoty Napój!
Łgarstwem byłoby się nie zgodzić z wersami "...Skarb ten ponoć zmieniał trudne chwilę w szczery śmiech..." czy też "...A ja wciąż modlę się, aby wieczność nie sądziła nas po pijaku..." Radogoszczącej muzyki, przyznam się Wam, słucham nie często. Ale gdy przypadkowo usłyszałem Ową wyżej wymienioną Pieśń, uderzyłem się w pierś i Klnąc się na Słońce, przysiągłem że zapoznam się z całą ich twórczością... Jednak me serce (i oczywiście wątroba!) należą jedynie do Piwnego Berserka...
"Więc zaprawde powiadam Ci Bracie... Pij, Pij aż do dna!"
Sława!
[konto zostało usunięte]
17-08-2012 14:05
[konto zostało usunięte]
Jest taka pieśń. Dynamiczna, ale posępna. Pełna żalu i wyrzutu, oskarżeń o zdradę i braku wybaczenia. Pieśń o kobiecie utkanej z mroku i tajemnic, której ślad mimo upływu wieków każdy z nas nosi w sobie od dziecka. "Baba Jaga". Posłuchajcie, by usłyszeć echa dawnych strachów. Przeczytajcie, by poznać swój los, gdy z zaświatów wróci brać pomstę. Zamknijcie oczy, by jeszcze raz wrócić do pradawnej kniei.
Pimonstrum
17-08-2012 14:11
Pimonstrum
Bez zbędnego owijania w bawełnę, a zarazem prosto z serca:

Moim ulubionym utworem Radogosta jest "Niechaj stanie się dzień" z płyty "W Cieniu Wielkiego Dębu". Jest on dla mnie na swój sposób magiczny, ponieważ używam go jako dźwięku budzika i do dziś nie zdołał mnie znużyć, a wręcz przeciwnie, daje mi on ogromnie pozytywną energie i chęć życia nawet, gdy za oknem pochmurno i deszczowo. Nie będę ukrywał również, że był to ten utwór, który swym słowiańskim duchem wręcz zmusił mnie do dalszego zagłębiania się w znakomitą twórczość zespołu. Owe zagłębianie się zaowocowało poznaniem równie znakomitych utworów, lecz ten zawsze będzie miał dla mnie wartość sentymentalną i przynajmniej jeszcze przez długi czas budzikowo-energetyczną ;). Możliwość otrzymania najnowszego krążka bardzo by mnie uszczęśliwiła, a z pewnością znajdują się na nim utwory które dołączą do grona moich ulubionych (Materiał promocyjny tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu!)

Sława! ;)
Andrzejandrzej
17-08-2012 14:19
Andrzejandrzej
Radogost jest jednym z moich ulubionych zespołów. Muzyka którą tworzą ma swój niepowtarzalny klimat, "ciężka" i burzliwa gitara elektryczna plącze się z skocznymi i żywiołowymi skrzypcami. Najbardziej podoba mi się utwór "Utracone Marzenia" z albumu "W Cieniu Wielkiego Dębu". Oprócz genialnej ścieżki melodycznej (mowa tu o raptownych przejściach jak i o niesamowitym nastroju) wpływ na mój wybór miał głównie tekst. Nie jest jak inne komercyjne utwory w polskiej scenie muzycznej, posiada metaforyczne nawiązania, wręcz ponadczasowe, a na pewno nie jest błahy. Utwór mówi o utraconych marzeniach (które przecież posiadaliśmy wszyscy) i o tym jak one ulatują. Piosenka jako całość skłania do refleksji nad tym co dla nas ważne i czy warto dalej o to walczyć. Bardzo często wracam do tego utworu i polecam go innym, którzy chcą zasmakować prawdziwej muzyki.
[konto zostało usunięte]
17-08-2012 16:50
[konto zostało usunięte]
Bez dwóch zdań "Zając Poziomka 666". W uzasadnieniu mogę napisać, iż wartości dydaktyczne trafiają bez trudu do naszych pociech. Ponoć 'Fasolki' próbowały zrobić cover, ale nie zasługuje on na miano niczego więcej niż zwykłej profanacji.
Arek

MściwojGorzołka
17-08-2012 18:09
MściwojGorzołka
Za każdym razem gdy odpalam płytę ? Radogost porywa mnie w baśniową krainę, do której pospolitości i monotonii dnia codziennego nie wydano po prostu pozwolenia na wstęp. Mój faworyt - utwór Baba jaga, eksploduje z głośników agresywnym dźwiękiem skrzypiec i gitary, które siekając bezlitośnie ciszę na kawałki, po chwili cichną by pozwolić wysłuchać smutnej opowieści o dawnych, zapomnianych czasach i wartościach. Utwór ma w sobie nieopisaną moc i mroczną epickość, na którą z jednej strony składają się ciężkie i rytmiczne - wzbogacone melodyjną zawadiackością skrzypiec; gitarowe riffy oraz pełnokrwiście wykreowana postać samej Baby Jagi, która po uruchomieniu utworu zdaje się niepostrzeżenie wymykać z głośnika, niczym dżin z cudownej lampy Alladyna. Podczas każdego odsłuchu, tekst utworu nieprzerwanie urzeka mnie wręcz literacką sugestywnością. Baba Jaga nie jest w nim zaledwie motywem z jakiejś zakurzonej legendy, pstrokatą zabaweczką w rękach kiepskiego tekściarza - którymi większość rodzimych zespołów folk-metalowych faszeruje swoje piosenki, ale autentyczną postacią za którą kryją się emocje, tajemnica i jakże rozbudowana symbolika! Podczas słuchania za każdym razem spotykam się twarzą w twarz z latającym na miotle wyrzutem sumienia całej słowiańszczyzny, która skazując na zapomnienie rodzimą wiarę swoich przodków, "na stos" wydaje nie tylko Babę Jagę ale i kawał swojej historii i kultury.
MściwojGorzołka
17-08-2012 18:11
MściwojGorzołka
Myślnik miast pytajnika, w pierwszym zdaniu ;)
agnieszka.wegrzyn
20-08-2012 13:38
agnieszka.wegrzyn
Rozbrzmiewająca pięknem swych starannie dobranych słów, recytowana ku odzyskaniu powodów do snu. O zagubionych w świecie realnym rzeczach, odebranych przez codzienność, obumarłych w ludzkich sercach. Gdyby tak odnaleźć sens dalszego istnienia, wraz z nim powróciłyby Utracone Marzenia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle

wyświetleń: 22komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 46komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 230komentarzy: 0

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.

wyświetleń: 157komentarzy: 0

Strażnicy kontrolowali niewidzialnych

18-11-2017 13:40

Niewidzialni piesi i rowerzyści. Jak to możliwe? Bez właściwych odblasków na nieoświetlonej drodze wieczorem jesteśmy praktycznie niewidoczni. Właśnie takich pieszych i rowerzystów wyłapywali czeskocieszyńscy strażnicy miejscy podczas akcji „Zmierzch”.

wyświetleń: 834komentarzy: 0

Zgłoś swoje drzewo

18-11-2017 12:40

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to propozycja dla wszystkich miłośników przyrody. Zwraca uwagę na drzewa i ich historie jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. To także doskonała okazja do promocji swojej miejscowości oraz integracji lokalnej społeczności. Na zgłoszenia drzew do konkursu Drzewo Roku 2018 czekamy do końca listopada.

wyświetleń: 472komentarzy: 1

Na żywo: Silesia Cup

18-11-2017 11:50

W sobotę 18 listopada na kompleksie małych skoczni narciarskich w centrum Wisły odbywają się zawody Silesia CUP w skokach narciarskich na igelicie dzieci i młodzieży.

wyświetleń: 425komentarzy: 0

1,9 mln zł na strażnicę

18-11-2017 11:35

1,9 mln zł – tyle ma kosztować rozbudowa strażnicy OSP w Grodźcu. Budynek będzie dwukrotnie większy.

wyświetleń: 456komentarzy: 0

Pamiętają o poległych Polakach

18-11-2017 10:00

Dawna Karwina, choć już praktycznie nie istnieje, nadal pozostaje w pamięci jej byłych mieszkańców oraz w pamięci ich potomków. Również Polacy polegli w czasie wojny mogą tam liczyć na pamięć.

wyświetleń: 243komentarzy: 0

Skoczkowie w strefie kibica!

18-11-2017 07:00

Za nami pierwszy dzień sportowych zmagań na skoczni narciarskiej w Wiśle Malince. Tysiące osób na skoczni kibicowało zawodnikom. Setki osób bawiło się także w wiślańskiej strefie kibica.