15 kolejka A-klasy za nami

Za nami świąteczne zmagania na boiskach Skoczowskiej Klasy A. Po ubiegłotygodniowej kolejce niespodzianek, w 15 serii gier nie doszło do żadnego nieoczekiwanego rozstrzygnięcia.

Co prawda wicelider rozgrywek - Spójnia Zebrzydowice długo walczył o komplet punktów z jedną z najsłabszych drużyn rozgrywek, Orłem Zabłocie jednak w 93 minucie gracze Spójni dopięli swego zdobywając zwycięską bramkę. Grad goli obejrzeli kibice w Ustroniu i Cieszynie gdzie gospodarze solidarnie zaaplikowali rywalom po 5 bramek. Poniżej krótkie podsumowanie weekendu.

W Pielgrzymowicach nie było niespodzianki, co prawda Zryw zdołał nieoczekiwanie wyrównać w 55 minucie jednak Sebastian Góra sprowadził rywali na ziemię aplikując im dwie bramki dzięki czemu rewelacyjny beniaminek wciąż znajduje się w ścisłej czołówce tabeli. Zryw zaliczając pierwszy w tym roku mecz musiał uznać wyższość rywali i wciąż zajmuje przedostatnią lokatę w lidze. Strażak nie odpuszcza i po 15 meczach jest w tabeli na miejscu czwartym z 7 punktami straty do lidera z Ustronia, a przed drużyną Bogdana Bazgiera spotkania z czołówką, spotkania w których drużyna ta nie stoi na straconej pozycji.

wynik 3:1

Wicelider z Zebrzydowic objął prowadzenie już w 15 minucie spotkania z Orłem i wydawało się że zespół z Zabłocia zaliczy kolejną wysoką porażkę. Jednak goście zdołali wyprowadzić kilka akcji a po jednej z nich sędzia dość nieoczekiwanie wskazał na wapno a pewnym egzekutorem okazał się młody zawodnik Orła - Michałek dzięki czemu na przerwę zespoły schodziły do szatni nieoczekiwanie remisując 1:1. Drużyna gospodarzy pomimo dużej przewagi nie mogła objąć prowadzenia, dopiero w doliczonym czasie gry Dawid Kołodziej dał swojej drużynie zwycięstwo dzięki któremu Spójnia utrzymała 3 punktową stratę do lidera. Orzeł pomimo heroicznej wręcz momentami obronie nie zdołał wywieźć choćby punktu z Zebrzydowic.

wynik 2:1

W Cieszynie miejscowy Piast zdeklasował przyjezdnych z Hażlacha. Podopieczni Michała Kurzei nie dali szans Victorii Hażlach strzelając rywalom 5 bramek przy żadnej po stronie strat. Drużyna z Cieszyna demolując rywali potwierdziła że porażka w Pruchnej była tylko wypadkiem przy pracy, i nie rezygnuje z walki o najwyższe cele w Klasie A. Zespół z Hażlacha po dwóch porażkach na wiosnę spadł na 10 miejsce w tabeli wyprzedzając zaledwie wycofane z rozgrywek Lutnię Zamarski i KS Nierodzim oraz najsłabsze zespoły Orła Zabłocie i Zrywu Bąków.

wynik 5:0

Lider nie zawiódł i rozbił u siebie Beskid Brenna 5:0. Gospodarze pokazali się z bardzo dobrej strony nie pozwalając gościom praktycznie na nic. Kuźnia potwierdziła że interesuje ją tylko awans i nie ma mowy o jakichś półśrodkach w osiągnięciu tego celu. Drużyna z Brennej zagrała pierwszy raz o stawkę wiosną co zresztą było widać, w szczególności jeżeli chodzi o grę obronną nowych zawodników którzy dołączyli do zespołu krótko przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Trener drużyny przyjezdnej ma po tym meczu sporo do myślenia w celu poprawienia gry swojego zespołu, gospodarze znajdują się w całkiem odmiennej sytuacji i jedynie co muszą poprawić podopieczni Marka Bakuna w swojej grze to skuteczność. Kuźnia prowadzi w tabeli z 3 punktami przewagi nad Zebrzydowicami, Beskid jest w tabeli na pozycji ósmej.

wynik 5:0

Ostatnim spotkaniem rozegranym w ramach 15 serii gier był poniedziałkowy pojedynek w Pogórzu gdzie miejscowi podejmowali Błyskawicę Kończyce Wielkie. Po ubiegłotygodniowym pogromie Górek na wyjeździe licznie zgromadzeni kibice gospodarzy liczyli na kolejne wysokie zwycięstwo Pogórzan. Jak się jednak okazało więcej z gry mieli goście i to oni mogli a wręcz można powiedzieć że powinni zgarnąć komplet punktów. Gospodarze objęli prowadzenie w 15 minucie za sprawą celnego uderzenia Pilcha, jednak na 10 minut przed końcem spotkania bardzo dobrze z rzutu wolnego uderzył Przemysłąw Piekar ratując punkt dla swojej drużyny. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1 co spowodowało spadek Pogórza z 5 na szóste miejsce w tabeli. Kończanie wciąż zajmują miejsce dziewiąte.

wynik 1:1

Liczba kolejki : 5 - tyle bramek zdołali strzelić rywalom Kuźnia Ustroń i Piast Cieszyn
Bohater kolejki : Dawid Kołodziej (zwycięska bramka w 93 minucie spotkania)