Półfinał D Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym

W ubiegłą niedzielę zakończył się rozgrywany w Cieszynie Półfinał D Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. Areną zmagań stała się Hala Sportowa Uniwersytetu Śląskiego, która gościła zawodników z różnych ośrodków akademickich, m.in. Częstochowy, Wrocławia, Zielonej Góry, Wałbrzycha czy Opola.

Impreza zorganizowana została przez KU AZS UŚ Cieszyn pod patronatem  Miasta Cieszyn. Zmagania przy stołach rozpoczęły się w sobotę, 24.03.12r. W zawodach startowało 12 drużyn kobiecych i 15 męskich: - Studenci w sobotę rozegrali eliminacje, a w niedzielę wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych. Cztery pierwsze uczelnie uzyskały awans do turnieju finałowego - informuje Anna Nowicka z biura prasowego imprezy.

Oficjalne otwarcie z udziałem wszystkich uczestników zawodów odbyło się o godz. 9:00. Pierwsze piłeczki potoczyły się po stołach o 9:30. Sportowe zmagania w hali zamknęła wieczorem impreza integracyjna. W niedzielny poranek turniej kontynuowano, aż do 14:00, kiedy to poznaliśmy zwycięzców uzyskujących awans do finału AMP: - W kategorii kobiet na pierwszym miejscu uplasowała się Akademia Jana Długosza w Częstochowie. Kolejne miejsca zajęły AWF Wrocław, Uniwersytet Wrocławski i PWSZ Nysa. Miłym akcentem w kobiecych rozgrywkach była wiadomość, że najmłodszy uczestnik AMP-ów dopiero za 3 miesiące pojawi się na świecie, za to jego mama świetnie radziła sobie podczas każdego meczu - mówi Nowicka.

Rozgrywki mężczyzn okazały się niezwykle zacięte, a finały bardzo emocjonujące: - Zwycięstwo przypadło uczelni z Nysy, a tuż za nimi uplasowała się Akademia Jana Długosza z Częstochowie. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet Zielona Góra, a czwarte Politechnika Wrocławska - podaje Anna Nowicka.

Zarówno turniej żeński, jak i męski cieszył się dużym zainteresowaniem studentów, azsiaków, reprezentantów Polski oraz zawodników z ekstraklasy: - Jak zawsze podczas AMP-ów panowała studencka atmosfera i sportowa rywalizacja, a dźwięk odbijanych piłeczek na długo zostanie w pamięci zawodników i organizatorów - podsumowuje Nowicka.

Drużyny z Uniwersytetu Śląskiego nie zakwalifikowały się do Turnieju Finałowego, który odbędzie się  w dniach 14-16.04.2012 we Wrocławiu.

Portal OX.PL objął imprezę patronatem medialnym.