Turniej Tenisa Stołowego o puchar parlamentarzystów

W miniony czwartek (23.02.2012) w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Cieszynie odbył się ''I Turniej Tenisa Stołowego o puchar Parlamentarzystów powiatu cieszyńskiego''.

W sportowych zmaganiach wzięło udział 20 zawodników. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie „Młodych Demokratów” koło w Cieszynie wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych. Turniejowi patronowali: Senator RP - Tadeusz Kopeć, Poseł na Sejm RP - Aleksandra Trybuś oraz Poseł do PE- Jan Olbrycht.

- Turniej Tenisa Stołowego dla Szkół Ponadgimnazjalnych z Powiatu Cieszyńskiego to pierwsza nasza inicjatywa – przyznaje Paweł Ropiak przewodniczący Stowarzyszenia „Młodych Demokratów” – Mamy nadzieję, że impreza stanie się cykliczną. Celem turnieju jest popularyzacja tenisa stołowego oraz krzewienie ducha sportowej rywalizacji i zasad fair play wśród młodzieży szkolnej z naszego powiatu...

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce  i nagrodę – karnet na całodniowy pobyt w AROMA Day Spa w Cieszynie zdobyła Gabriela Legierska uczennica Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie. Drugie miejsce i nagrodę w postaci karnetu upoważniającego do wstępu na lodowisko otrzymała Julia Plinta z Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie. Trzecie miejsce  w "I Turnieju Tenisa Stołowego o puchar Parlamentarzystów powiatu cieszyńskiego” wywalczyła Izabela Heller z LO im. M. Kopernika w Cieszynie. Tym razem nagrodą był karnet upoważniający do wstępu na pływalnię Uniwersytetu Śląskiego.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczył Kacper Wałga z LO im. M. Kopernika w Cieszynie. Nagrodą za zajęcie wysokiej lokaty był karnet na wejścia do „Strefy Wolności” w Cieszynie przy ulicy Stawowej. Na miejscu drugim uplasował się Jakub Szop z Zespołu Szkół im. W.  Szybińskiego. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Pustówka z ZSEG w Cieszynie.

Nagrodą specjalną dla szkół, których uczeń, uczennica zajęli pierwsze miejsce był bon o wartości 500,00 zł do DECATLON-u  w Bielsku – Białej na zakupy sprzętu sportowego ufundowanego przez parlamentarzystów. Otrzymały go - Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja  Kopernika.