Pogwizdów - miłośnicy królewskiej gry

Indywidualny Turniej Szachowy Szkół Podstawowych Powiatu Cieszyńskiego ''zwabił'' do Domu Kultury w Pogwizdowie sympatyków królewskiej gry.

34 miłośników królewskiej gry zasiadło za szachownicami w Domu Kultury w Pogwizdowie. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu.

Zawody prowadził Łukasz Foltyn,  nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali: Marian Solarz, główny inicjator turnieju oraz Henryk Hansel. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych.

W Indywidualnym Turnieju szachowym Szkół Podstawowych Powiatu Cieszyńskiego wzięło udział 34 zawodników. W kategorii klas I-II pierwsze miejsce zajął Jacek Drewek (Katolicka SP Cieszyn), miejsce drugie wywalczył Mateusz Gabzdyl (Katolicka SP Cieszyn), na miejscu trzecim uplasowała się Oliwia Czerwińska (SP Jastrzębie Zdrój).

W kategorii klas III-IV miejsce pierwsze wywalczył Szymon Marczak (SP 3 Cieszyn), następnie kolejno - Małgorzata Dańska (SP 1 Skoczów) i Szymon Pawłowski (SP Kończyce Wielkie). Zwycięzcą w kategorii klas V-VI został Dominik Szczypka (SP 1 Cieszyn), miejsce drugie wywalczył Michał Mroziak (SP 1 Skoczów), miejsce trzecie - Szymon Czerwiński (SP 12 Jastrzębie Zdrój).

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej „Olza” w Cieszynie. Do zwycięzców trafiły: piłki, deskorolki, plecaki, paletki do tenisa... O słodką część szachowych zmagań zadbał Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu. Wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Hażlach Karol Folwarczny.