Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5636komentarzy: 0

POJEDYNEK W DRUKARNI

14-08-2011 10:25

Walka, muzyka i taniec. Tak określić można to, co działo się dziś na placu starej, cieszyńskiej drukarni. O godzinie 16.00 rozpoczęła się tam prawdziwa uliczna bitwa. Na ruchy i gesty. W zmaganiach wzięło udział 28 tancerzy z całej Polski, gotowych oddać wszystko, by zdobyć tytuł King of the Freestyle. 

Stara, zapuszczona drukarnia i plac pełen gruzu, pajęczyn i gałęzi. Tak prezentowało się jedno  z cieszyńskich podwórek, które na czas II Edycji Festiwalu Freestyle City zamieniło się w arenę bitwy tanecznej w stylu streetdance. - Podwórko idealnie pasowało do atmosfery, którą chcieliśmy osiągnąć. Cieszyn jest miejscem wielu takich zakamarków, dlatego impreza ma niezłą perspektywę rozwoju – mówi Surma. Na to uczucie dodatkowo wpływała muzyka w rytmach hip-hop, czy reggae, zapewniona przez Silną Grupę Sund System. Każdy z uczestników bitwy musiał stoczyć pojedynek ze swym rywalem. Styl, choreografia oraz czas pokazu były dowolne – pełen freestyle. Taniec duetu przypominał jednak prawdziwą bójkę. Zgromadzona dookoła publiczność dopingowała swojego faworyta, prędzej czy później poddając ciało tanecznej wibracji. Jury decydowało, która osoba przechodzi do kolejnego etapu.Na uznanie wśród wszystkich tancerzy zasłużyła najmłodsza uczestniczka bitwy. Jedenastoletnia Nadia Jędryka z Wojkowic, która mimo swego młodego wieku i niepozornego wyglądu doszła aż do finału. Zapytana o to jak czuje się po zdyskwalifikowaniu dużo starszego zawodnika, odpowiada skromnie: - Ja po prostu uwielbiam tańczyć, wtedy pokazuję jaka naprawdę jestem, a jak to się jeszcze komuś podoba to bardzo się z tego cieszę. Sędziowie w składzie: Daria Nędza, Michał Szczuk oraz Mateusz Nowak nie mieli jednak łatwego zadania, by wyłonić zwycięzcę. - Poziom jest wysoki i niezwykle wyrównany. Świetnie się patrzy na tak wielu utalentowanych, tańczących, młodych ludzi. - przyznała Nędza. - Nie możemy też przewidzieć, który z zawodników wypadnie w danym pojedynku lepiej, ponieważ ani on, ani my, nie wiemy do jakiej muzyki będzie tańczył. Wiele zależy od tego, czy tancerz trafi na rytmy, w których czuje się najlepiej. - dodaje Nowak. Ostatecznie jednak tytuł King of the Freestyle 2011 zdobyła Agnieszka „Fuli” Fułek. Drugie miejsce wywalczyła Anita Gronostaj. Trzecie miejsce zdobył jedyny w tym gronie mężczyzna – Marek „Marco” Chyra. Agnieszka przyjechała do nas z Gliwic. Jak sama mówi, tańczy już od tylu lat, że nie jest w stanie sobie przypomnieć kiedy zaczynała. Wygrała jednak zasłużenie. Zdecydowanie wyróżniała się spośród pozostałych zawodników, przezwyciężyła nawet swoją zdrowotną niedyspozycję. Zapytana jak podoba jej się cieszyńska bitwa taneczna odpowiedziała: - Impreza jest świetnie zorganizowana, przemyślana. No i ten klimat… Zdemolowane podwórko jest idealnym miejscem, atmosfera niesamowita. Myślę, że przyjadę również w przyszłym roku.

Katarzyna Jurys, Biuro Prasowe Festiwalu

Projekt: „Cieszyn – Miasto młode w każdym wieku.” „Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby.” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.”

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR 14-08-2011 10:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zamarski: Pierwsze gwiazdy w Alei Gwiazd

19-09-2017 20:30

W niedzielę (17.09) miało miejsce oficjalne odsłonięcie pierwszych gwiazd w Alei Gwiazd Miłośników Cieszyńskiej Pieśniczki Ludowej w Zamarskach.

wyświetleń: 751komentarzy: 0

NATO w Ostrawie

19-09-2017 19:00

W weekend 16-17 września na terenie Ostrawy w Czechach odbyła się XVI edycja Dni NATO. Jest to wydarzenie, które od wielu lat skupia dziesiątki tysięcy widzów, z całego Świata (na parkingu lotniska, na którym odbywały się pokazy można było zaobserwować nie tylko czeskie, czy polskie tablice rejestracyjne, ale również niemieckie czy też austriackie). Wydarzenie to skupiło również wiele tysięcy osób z terenu całego Śląska, w tym również Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 790komentarzy: 0

27 września zaczyna się festiwal Viva il canto!

19-09-2017 17:20

Już wkrótce w Cieszynie rozpocznie się XXVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il canto. Podczas czterech festiwalowych koncertów publiczność usłyszy brzmienia poetycko-refleksyjne, gorące tanga, pieśni żydowskie a także muzykę operetkową, filmową i musicalową.

wyświetleń: 338komentarzy: 0

Chybie: rozbierają trybuny!

19-09-2017 16:30

Rozbiórka trybuny na stadionie RKS Cukrownik ruszyła. Kończą się prace termoizolacyjne w pawilonie sportowym.

wyświetleń: 471komentarzy: 0

Tajniki pracy rzemieślników

19-09-2017 15:30

W weekend (16-17.09) w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, na terenie Cieszyna zostały zorganizowane warsztaty z lokalnym rusznikarzem, Jerzym Wałgą. Drzwi do pracowni były otwarte w godzinach 10-15 i każdy zainteresowany mógł zapytać mistrza o tajniki obróbki metalu, bądź też zwiedzić Izbę Cieszyńskich Mistrzów, którą założył i aktualnie utrzymuje cieszyński rusznikarz.

wyświetleń: 294komentarzy: 0

Strumień ma alkomat - ogólnodostępny

19-09-2017 14:30

Od dziś (19.09.2017), każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie. Dzięki przekazanym środkom przez władze Strumienia i Chybia, alkomat zamontowane zostanie w poczekalni strumieńskiego komisariatu

wyświetleń: 1305komentarzy: 1

Nowa nawierzchnia na Lipowej - trwa remont

19-09-2017 14:20

W Pruchnej trwa remont ulicy Lipowej. Nowa powierzchnia pojawi się tam dzięki środkom - Gminy Strumień i Powiatu.

wyświetleń: 570komentarzy: 0

VI Rajd Synchroniczny

19-09-2017 14:15

Za nami odbywająca się po raz VI  edycja najbardziej nietypowego rajdu w regionie.  Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych odbył się w niedzielę, 17  czerwca w Zebrzydowicach. Mimo niepogody zawodnicy dopisali a sama rywalizacja, to nie jedyne atrakcje tego dnia. 

wyświetleń: 693komentarzy: 0

Od ''Dumy i uprzedzenia'' do... Jasienicka biblioteka swiętuje 60 lat

19-09-2017 13:00

Pierwsza książka, jaką wpisano do katalogu w jasienickiej Bibliotece, to „Duma i uprzedzenie” Jane Austen. Po 60 latach istnienia zbiór Biblioteki w Jasienicy liczy sobie prawie 60 tysięcy tytułów.

wyświetleń: 447komentarzy: 0

Zostały ostatnie dni na propozycje do budżetu obywatelskiego w Wiśle

19-09-2017 12:30

Zostało już tylko parę dni, by złożyć swoją propozycję do budżetu obywatelskiego w Wiśle.

wyświetleń: 400komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .