Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5696komentarzy: 0

POJEDYNEK W DRUKARNI

14-08-2011 10:25

Walka, muzyka i taniec. Tak określić można to, co działo się dziś na placu starej, cieszyńskiej drukarni. O godzinie 16.00 rozpoczęła się tam prawdziwa uliczna bitwa. Na ruchy i gesty. W zmaganiach wzięło udział 28 tancerzy z całej Polski, gotowych oddać wszystko, by zdobyć tytuł King of the Freestyle. 

Stara, zapuszczona drukarnia i plac pełen gruzu, pajęczyn i gałęzi. Tak prezentowało się jedno  z cieszyńskich podwórek, które na czas II Edycji Festiwalu Freestyle City zamieniło się w arenę bitwy tanecznej w stylu streetdance. - Podwórko idealnie pasowało do atmosfery, którą chcieliśmy osiągnąć. Cieszyn jest miejscem wielu takich zakamarków, dlatego impreza ma niezłą perspektywę rozwoju – mówi Surma. Na to uczucie dodatkowo wpływała muzyka w rytmach hip-hop, czy reggae, zapewniona przez Silną Grupę Sund System. Każdy z uczestników bitwy musiał stoczyć pojedynek ze swym rywalem. Styl, choreografia oraz czas pokazu były dowolne – pełen freestyle. Taniec duetu przypominał jednak prawdziwą bójkę. Zgromadzona dookoła publiczność dopingowała swojego faworyta, prędzej czy później poddając ciało tanecznej wibracji. Jury decydowało, która osoba przechodzi do kolejnego etapu.Na uznanie wśród wszystkich tancerzy zasłużyła najmłodsza uczestniczka bitwy. Jedenastoletnia Nadia Jędryka z Wojkowic, która mimo swego młodego wieku i niepozornego wyglądu doszła aż do finału. Zapytana o to jak czuje się po zdyskwalifikowaniu dużo starszego zawodnika, odpowiada skromnie: - Ja po prostu uwielbiam tańczyć, wtedy pokazuję jaka naprawdę jestem, a jak to się jeszcze komuś podoba to bardzo się z tego cieszę. Sędziowie w składzie: Daria Nędza, Michał Szczuk oraz Mateusz Nowak nie mieli jednak łatwego zadania, by wyłonić zwycięzcę. - Poziom jest wysoki i niezwykle wyrównany. Świetnie się patrzy na tak wielu utalentowanych, tańczących, młodych ludzi. - przyznała Nędza. - Nie możemy też przewidzieć, który z zawodników wypadnie w danym pojedynku lepiej, ponieważ ani on, ani my, nie wiemy do jakiej muzyki będzie tańczył. Wiele zależy od tego, czy tancerz trafi na rytmy, w których czuje się najlepiej. - dodaje Nowak. Ostatecznie jednak tytuł King of the Freestyle 2011 zdobyła Agnieszka „Fuli” Fułek. Drugie miejsce wywalczyła Anita Gronostaj. Trzecie miejsce zdobył jedyny w tym gronie mężczyzna – Marek „Marco” Chyra. Agnieszka przyjechała do nas z Gliwic. Jak sama mówi, tańczy już od tylu lat, że nie jest w stanie sobie przypomnieć kiedy zaczynała. Wygrała jednak zasłużenie. Zdecydowanie wyróżniała się spośród pozostałych zawodników, przezwyciężyła nawet swoją zdrowotną niedyspozycję. Zapytana jak podoba jej się cieszyńska bitwa taneczna odpowiedziała: - Impreza jest świetnie zorganizowana, przemyślana. No i ten klimat… Zdemolowane podwórko jest idealnym miejscem, atmosfera niesamowita. Myślę, że przyjadę również w przyszłym roku.

Katarzyna Jurys, Biuro Prasowe Festiwalu

Projekt: „Cieszyn – Miasto młode w każdym wieku.” „Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby.” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.”

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR 14-08-2011 10:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Drugie życie książki - kiermasz

22-11-2017 13:00

We wtorek (21.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie rozpoczął się kiermasz książki używane, zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie. Osoby zainteresowane we wtorek oraz w środę, w godzinach 9-15 mogą zakupić książki z różnych gatunków literackich oraz w wielu językach. Akcja nosi tytuł „Drugie życie książki”.

wyświetleń: 117komentarzy: 0

Mistrzostwa Świata w Wiśle!

22-11-2017 12:00

Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym odbędą się w Wiśle w 2021 – zdecydowała Międzynarodowa Federacja Narciarska.

wyświetleń: 355komentarzy: 0

Policja: skoki spokojne

22-11-2017 10:40

Policjanci podsumowują inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w miniony weekend (17-19.11) odbyły się w Wiśle – było spokojnie.

wyświetleń: 319komentarzy: 0

Zebrzydowice: ruszy lodowisko

22-11-2017 09:10

To już kolejny rok, w którym Gmina Zebrzydowice uruchomi lodowisko w Zebrzydowicach. Podobnie jak w ubiegłych latach sezonowe lodowisko zostanie uruchomione na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach przy ul. Kochanowskiego 55

wyświetleń: 191komentarzy: 0

Kto zostanie Mistrzem Śląska?

22-11-2017 07:30

Kto zdobędzie tytuł w klasyfikacji generalnej cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska? Odpowiedź na to pytanie przyniesie Cieszyńska Barbórka, czyli piąta, ostatnia runda tegorocznej odsłony RSMŚl, która 25 listopada rozegra się na trasach Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 584komentarzy: 5

Śmiertelny wypadek w Górkach

21-11-2017 20:55

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło dzisiaj (21.11) późnym popołudniem w Górkach Wielkich.

wyświetleń: 13972komentarzy: 5

Strzelecka uczta Trzyńca!

21-11-2017 20:45

Takich Stalowników chcemy oglądać! Hokeiści Trzyńca, w meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali na wyjeździe Chomutow, strzelając im pięć bramek.

wyświetleń: 300komentarzy: 0

Uwaga na czad - kontrole czujników tlenku węgla

21-11-2017 19:25

Tlenek węgla, znany również jako czad, każdego roku jest przyczyną wielu zatruć, niejednokrotnie kończących się zgonem. Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla jest wadliwa wentylacja, bądź też uszkodzenie przewodów kominowych. Czad jest bezbarwny i bezwonny, w związku z czym o jego obecności mogą dać znać dopiero pierwsze objawy zatrucia. Dlatego właśnie Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie do swoich budynków wprowadza specjalne czujniki czadu, które mają wyeliminować ryzyko zatrucia.

wyświetleń: 679komentarzy: 3

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

21-11-2017 18:30

We wtorek, 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto, nie tylko pracowników socjalnych, ale również wszystkich pracowników służb społecznych. Święto to zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku i zostało utrzymane przez nową ustawę z roku 2004.

wyświetleń: 662komentarzy: 2

Katarzyna Gawlas z tytułem Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego

21-11-2017 17:50

Katarzyna Gawlas, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Skoczowie, została laureatką konkursu na Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego.

wyświetleń: 1498komentarzy: 3
Kontakt z redkacją .