Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5746komentarzy: 0

POJEDYNEK W DRUKARNI

14-08-2011 10:25

Walka, muzyka i taniec. Tak określić można to, co działo się dziś na placu starej, cieszyńskiej drukarni. O godzinie 16.00 rozpoczęła się tam prawdziwa uliczna bitwa. Na ruchy i gesty. W zmaganiach wzięło udział 28 tancerzy z całej Polski, gotowych oddać wszystko, by zdobyć tytuł King of the Freestyle. 

Stara, zapuszczona drukarnia i plac pełen gruzu, pajęczyn i gałęzi. Tak prezentowało się jedno  z cieszyńskich podwórek, które na czas II Edycji Festiwalu Freestyle City zamieniło się w arenę bitwy tanecznej w stylu streetdance. - Podwórko idealnie pasowało do atmosfery, którą chcieliśmy osiągnąć. Cieszyn jest miejscem wielu takich zakamarków, dlatego impreza ma niezłą perspektywę rozwoju – mówi Surma. Na to uczucie dodatkowo wpływała muzyka w rytmach hip-hop, czy reggae, zapewniona przez Silną Grupę Sund System. Każdy z uczestników bitwy musiał stoczyć pojedynek ze swym rywalem. Styl, choreografia oraz czas pokazu były dowolne – pełen freestyle. Taniec duetu przypominał jednak prawdziwą bójkę. Zgromadzona dookoła publiczność dopingowała swojego faworyta, prędzej czy później poddając ciało tanecznej wibracji. Jury decydowało, która osoba przechodzi do kolejnego etapu.Na uznanie wśród wszystkich tancerzy zasłużyła najmłodsza uczestniczka bitwy. Jedenastoletnia Nadia Jędryka z Wojkowic, która mimo swego młodego wieku i niepozornego wyglądu doszła aż do finału. Zapytana o to jak czuje się po zdyskwalifikowaniu dużo starszego zawodnika, odpowiada skromnie: - Ja po prostu uwielbiam tańczyć, wtedy pokazuję jaka naprawdę jestem, a jak to się jeszcze komuś podoba to bardzo się z tego cieszę. Sędziowie w składzie: Daria Nędza, Michał Szczuk oraz Mateusz Nowak nie mieli jednak łatwego zadania, by wyłonić zwycięzcę. - Poziom jest wysoki i niezwykle wyrównany. Świetnie się patrzy na tak wielu utalentowanych, tańczących, młodych ludzi. - przyznała Nędza. - Nie możemy też przewidzieć, który z zawodników wypadnie w danym pojedynku lepiej, ponieważ ani on, ani my, nie wiemy do jakiej muzyki będzie tańczył. Wiele zależy od tego, czy tancerz trafi na rytmy, w których czuje się najlepiej. - dodaje Nowak. Ostatecznie jednak tytuł King of the Freestyle 2011 zdobyła Agnieszka „Fuli” Fułek. Drugie miejsce wywalczyła Anita Gronostaj. Trzecie miejsce zdobył jedyny w tym gronie mężczyzna – Marek „Marco” Chyra. Agnieszka przyjechała do nas z Gliwic. Jak sama mówi, tańczy już od tylu lat, że nie jest w stanie sobie przypomnieć kiedy zaczynała. Wygrała jednak zasłużenie. Zdecydowanie wyróżniała się spośród pozostałych zawodników, przezwyciężyła nawet swoją zdrowotną niedyspozycję. Zapytana jak podoba jej się cieszyńska bitwa taneczna odpowiedziała: - Impreza jest świetnie zorganizowana, przemyślana. No i ten klimat… Zdemolowane podwórko jest idealnym miejscem, atmosfera niesamowita. Myślę, że przyjadę również w przyszłym roku.

Katarzyna Jurys, Biuro Prasowe Festiwalu

Projekt: „Cieszyn – Miasto młode w każdym wieku.” „Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby.” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.”

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR 14-08-2011 10:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Problem z psami w Istebnej

20-02-2018 07:30

W Istebnej w ostatnim czasie pojawiło się dużo skarg od mieszkańców, którzy obawiają się hasających beztrosko psów. W związku z tym władze Istebnej wystosowały apel do właścicieli zwierząt, a w szczególności psów, w którym proszą o pilnowanie swoich czworonogów i zachowaniu środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia na terenie posesji oraz podczas spacerów.

wyświetleń: 274komentarzy: 0

Znowu za darmo

19-02-2018 21:00

Wtorek (20.02.2018) to kolejny dzień, kiedy ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim Koleje Śląskie  wprowadzają bezpłatne przejazdy dla kierowców.

wyświetleń: 624komentarzy: 0

Młodzi judocy z Cieszyna znowu pokazali siłę

19-02-2018 20:25

Wczoraj (18 lutego)  w Sosnowcu odbył się Międzywojewódzki Otwarty Turniej Judo Juniorów Mł., Młodzików i Dzieci. Nie mogło na nim zabraknąć judoków z cieszyńskiego klubu, którzy po raz kolejny wrócili do domu z workiem medali.

wyświetleń: 431komentarzy: 0

Z Indii i Holandii do Wisły

19-02-2018 18:00

Charge d'Affaires z Ambasady Indii w Warszawie Amarjeet Singh Takhi przyjechał do Wisły, by spotkać się z burmistrzem Tomaszem Bujokiem Tematem spotkania była współpraca kulturowa w ramach Festival of India, który ma na celu przybliżyć kolorową i egzotyczną kulturę Indii Polakom w różnych częściach naszego kraju.

wyświetleń: 424komentarzy: 0

Michał Haratyk okazał się bezkonkurencyjny w pchnięciu kulą

19-02-2018 16:30

W sobotę i niedzielę, najlepsi lekkoatleci w kraju rywalizowali w Toruniu, gdzie odbyły się 62. Halowe Mistrzostwa Polski. Wśród kulomiotów najlepszy okazał się, pochodzący z Cieszyna, Michał Haratyk.

wyświetleń: 611komentarzy: 0

Karta Seniora

19-02-2018 15:25

Program „Karta Seniora” to program o zasięgu ogólnokrajowym, do którego przystąpiło kilkaset firm – w tym również z regionu Śląska Cieszyńskiego. Program jest skierowany do osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie którejś z 63 gmin partnerskich, bądź też są członkami oddziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który podpisał porozumienie z organizatorami akcji. Celem „Karty Seniora” jest szeroko pojęta aktywizacja seniorów, czyli osób, które ukończyły 60 rok życia.

wyświetleń: 1844komentarzy: 1

Rodzicu! Idź na akademię!

19-02-2018 14:00

W styczniu w Skoczowie zainaugurowano Akademię Rodzica. To pomysł, którego inicjatorką jest dr Lidia Wollman, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Skoczowie. Pierwszy wykład skierowany był dla nauczycieli i rodziców, wygłosił go dr Marek Kaczmarzyk, biolog i neurodydaktyk. Przed nami kolejne zajęcia w ramach Akademii.

wyświetleń: 654komentarzy: 0

Sześć weekendów z emocjami

19-02-2018 12:45

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach zatwierdziła kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018. W tym sezonie pretendenci do tytułu mistrza Śląska powalczą o punkty w sześciu wymagających rundach - o jednej więcej niż w 2017 roku. Wśród nich są dwa rajdy będące nowością w kalendarzu jednego z najpopularniejszych cyklów rajdowych w Polsce.

wyświetleń: 1198komentarzy: 0

Nowy luterański biskup był w Ustroniu wikarym

19-02-2018 11:30

W sobotę (17.02) w kościele św. Trójcy w Mikołajkach odbyła się konsekracja i wprowadzenie na urząd biskupa luterańskiego ks. Pawła Hause. Ksiądz przez kilka lat pełnił posługę wikarego na parafii w Ustroniu. Jest również związany z dzięgielowskim wydawnictwem ''WARTO''. W 2012 roku ukazała się książka jego autorstwa.

wyświetleń: 3384komentarzy: 5

Za darmo - przez smog...

19-02-2018 10:05

Po raz kolejny Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na dziś (19.02.2018) bardzo złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich. W związku z tym Koleje Śląskie wprowadzają  bezpłatne przejazdy dla kierowców.

wyświetleń: 1547komentarzy: 3
Kontakt z redkacją .