Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4844komentarzy: 3

F1 w Amfiteatrze!

10-08-2011 10:00

Będzie szybko, głośno i ekstremalnie.  W końcu mowa o spalinowych rajdówkach, które w świecie modelowych ścigaczy zajmują miejsce formuły 1. Podczas Freestyle City Festival na cieszyńskim amfiteatrze przy ul. Trzeciego Maja, odbęda się Eliminacje Mistrzostw Polski Modeli RC. Zawody potrwają dwa dni, od 13 do 14 sierpnia, natomiast 12. odbędą się treningi.

Opis trasy na FCF 2011
Jak zapewniają organizatorzy trasa w tym roku będzie bardzo ciekawa i wymagająca - Budujemy tor na terenie starego amfiteatru w ścisłym centrum Cieszyna. Trasa powinna być dla zawodników bardzo niekonwencjonalna, ponieważ będzie prowadzić po płaskim i stromym asfalcie oraz po nachylonych pod kątem 30 stopni trawiastych ścianach amfiteatru. - Informuje Jurek Motłoch, odpowiedzialny za przygotowanie trasy.Organizatorzy podali również, że na trasie pojawią się skocznie, uskoki, strome łuki oraz podjazdy. Zaplanowano również alternatywne, mniej wymagające trasy dla kategorii modeli 1:10, ewentualnie 1:8 Buggy. W strefie zawodów znajdować się będzie strefa serwisowa z przyłączami do prądu, kilkoma stolikami, strefą gastronomiczną,  a dla widzów trybuna na przeszło 100 osób.Dodatkową atrakcją będzie również „Hill Climb" z ponad 30 metrowym podjazdem pod bardzo dużym kątem na śliskiej nawierzchni. Przewidujemy kategorie 2WD i 4WD, bez dodatkowych podziałów. Przewidziana nagroda to regionalny szlachetny trunek i niezapomniane emocje.

Opis konkurencji Modele RC:
Modele RC to dyscyplina sportowa zwolenników motoryzacji w miniaturze a także dziedzina modelarstwa. Jednak tylko wielkość różni te pojazdy od ich oryginalnych pierwowzorów. Modele sterowane sa radiowo. Nadajnik wysyła zakodowane komendy do odbiornika, który przekazuje je mechanizmom sterowania. Autka posiadają spalinowe silniki osiągające zawrotne prędkości na każdym torze. Na trasie przejazdu często ustawiane są specjalne przeszkody i skocznie. Pojazdy mogą również poruszać się na terenie trawiastym. Znane są też miniatury potężnych Monster Tracków. Zawody RC to typowe zawody czasowe, polegające na wykonaniu jak największej ilości okrążeń w określonym wcześniej czasie. Rywalizacja rozpoczyna się już w serii kwalifikacyjnej. Im lepszy wynik w eliminacjach, tym lepsza pozycja startowa w dalszych etapach.

Opis zawodników
Ekipa ze Skoczowa, znana jako RC Drive Skoczów jest znacznie mocniejsza niż przed rokiem. Wyniki wskazują jednoznacznie, że poziom rośnie, a na mapie Polski modelarze z cieszyńskiego to ścisła czołówka kraju. Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy: Dawid Pławecki (Kończyce Wielkie) oraz Dominik Babik (Skoczów), którzy w trwającym sezonie zajmują regularne miejsca w Pucharze HPI Challange, czyli odpowiedniku Pucharu Polski w kategorii TRUGGY. Wyjątkowe miejsce w ekipie zajmuje dwunastolatka z Cieszyna – Oliwia Chłodek, która bez kompleksów ściga się w kategorii BUGGY. Bez zmian, za to stale zwycięzcy, w największej i najcięższej kategorii Baja czyli pojazdów ważących 12 kilogramów, jak przed rokiem, pozostają: Łukasz Wawrzyczek (Skoczów), Jurek Motłoch (Skoczów), Mariusz Lala (Kaczyce).


Wydarzenie jest kontynuacją projektu: „Cieszyn – Miasto młode w kaŜdym wieku.” „Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby.” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.”

Katarzyna Jurys, Weronika Brzukała, Biuro Prasowe Wolontariatu.

Zobacz szczegółowy program festiwalu>>>
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 10-08-2011 10:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

damian_123
10-08-2011 11:52
damian_123
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK FORMUŁA PIERWSZA !!!
Dawid Lebiedzik
11-08-2011 08:15
Dawid Lebiedzik
Musze cie zdziwić bo jest kategoria RC F1, modele są głównie w skali 1:10 lub częściej spotykane w skali 1:16 z silnikami elektrycznymi. Polecam YT
damian_123
11-08-2011 08:44
damian_123
"(...) które w świecie modelowych ścigaczy zajmują miejsce formuły 1."
Wcześniej było napisane "formuły pierwszej". Po moim komentarzu zostało zmienone. Polecam się zastanowić nad tym co się pisze, a później się głupio wymądrzać. Chcesz kogoś skrytykować, a nie wiesz o co chodzi. Brawo!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Problem z psami w Istebnej

20-02-2018 07:30

W Istebnej w ostatnim czasie pojawiło się dużo skarg od mieszkańców, którzy obawiają się hasających beztrosko psów. W związku z tym władze Istebnej wystosowały apel do właścicieli zwierząt, a w szczególności psów, w którym proszą o pilnowanie swoich czworonogów i zachowaniu środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia na terenie posesji oraz podczas spacerów.

wyświetleń: 270komentarzy: 0

Znowu za darmo

19-02-2018 21:00

Wtorek (20.02.2018) to kolejny dzień, kiedy ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim Koleje Śląskie  wprowadzają bezpłatne przejazdy dla kierowców.

wyświetleń: 621komentarzy: 0

Młodzi judocy z Cieszyna znowu pokazali siłę

19-02-2018 20:25

Wczoraj (18 lutego)  w Sosnowcu odbył się Międzywojewódzki Otwarty Turniej Judo Juniorów Mł., Młodzików i Dzieci. Nie mogło na nim zabraknąć judoków z cieszyńskiego klubu, którzy po raz kolejny wrócili do domu z workiem medali.

wyświetleń: 430komentarzy: 0

Z Indii i Holandii do Wisły

19-02-2018 18:00

Charge d'Affaires z Ambasady Indii w Warszawie Amarjeet Singh Takhi przyjechał do Wisły, by spotkać się z burmistrzem Tomaszem Bujokiem Tematem spotkania była współpraca kulturowa w ramach Festival of India, który ma na celu przybliżyć kolorową i egzotyczną kulturę Indii Polakom w różnych częściach naszego kraju.

wyświetleń: 424komentarzy: 0

Michał Haratyk okazał się bezkonkurencyjny w pchnięciu kulą

19-02-2018 16:30

W sobotę i niedzielę, najlepsi lekkoatleci w kraju rywalizowali w Toruniu, gdzie odbyły się 62. Halowe Mistrzostwa Polski. Wśród kulomiotów najlepszy okazał się, pochodzący z Cieszyna, Michał Haratyk.

wyświetleń: 610komentarzy: 0

Karta Seniora

19-02-2018 15:25

Program „Karta Seniora” to program o zasięgu ogólnokrajowym, do którego przystąpiło kilkaset firm – w tym również z regionu Śląska Cieszyńskiego. Program jest skierowany do osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie którejś z 63 gmin partnerskich, bądź też są członkami oddziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który podpisał porozumienie z organizatorami akcji. Celem „Karty Seniora” jest szeroko pojęta aktywizacja seniorów, czyli osób, które ukończyły 60 rok życia.

wyświetleń: 1842komentarzy: 1

Rodzicu! Idź na akademię!

19-02-2018 14:00

W styczniu w Skoczowie zainaugurowano Akademię Rodzica. To pomysł, którego inicjatorką jest dr Lidia Wollman, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Skoczowie. Pierwszy wykład skierowany był dla nauczycieli i rodziców, wygłosił go dr Marek Kaczmarzyk, biolog i neurodydaktyk. Przed nami kolejne zajęcia w ramach Akademii.

wyświetleń: 654komentarzy: 0

Sześć weekendów z emocjami

19-02-2018 12:45

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach zatwierdziła kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018. W tym sezonie pretendenci do tytułu mistrza Śląska powalczą o punkty w sześciu wymagających rundach - o jednej więcej niż w 2017 roku. Wśród nich są dwa rajdy będące nowością w kalendarzu jednego z najpopularniejszych cyklów rajdowych w Polsce.

wyświetleń: 1198komentarzy: 0

Nowy luterański biskup był w Ustroniu wikarym

19-02-2018 11:30

W sobotę (17.02) w kościele św. Trójcy w Mikołajkach odbyła się konsekracja i wprowadzenie na urząd biskupa luterańskiego ks. Pawła Hause. Ksiądz przez kilka lat pełnił posługę wikarego na parafii w Ustroniu. Jest również związany z dzięgielowskim wydawnictwem ''WARTO''. W 2012 roku ukazała się książka jego autorstwa.

wyświetleń: 3382komentarzy: 5

Za darmo - przez smog...

19-02-2018 10:05

Po raz kolejny Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na dziś (19.02.2018) bardzo złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich. W związku z tym Koleje Śląskie wprowadzają  bezpłatne przejazdy dla kierowców.

wyświetleń: 1547komentarzy: 3
Kontakt z redkacją .