Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5885komentarzy: 5

Bójka w drukarni!

09-08-2011 10:00

Miejskie, zaniedbane podwórko, starej Drukarni w Cieszynie stanie się areną prawdziwej walki tanecznej. Tancerze utożsamiający się z jakimkolwiek stylem Street Dance'owym zjeżdżają do Cieszyna z różnych stron, aby w klimacie głośnej muzyki pokazać własne interpretacje tego co oznacza ulica. 

12 sierpnia, już od godziny 13:00 tancerzy będzie można spotkać na ulicy Głębokiej, gdzie trwać będą treningi i rozgrzewka. Impreza jest częścią II Edycji Freestyle City Festival, w ramach kontynuacji projektu: Cieszyn - Miasto młode w każdym wieku. Bitwa ma charakter street'owy, nawiązujący do korzeni kultury hip-hopowej i czasów wczesnego rozwoju tańca ulicznego. Ulica oznacza wolny styl, a ten daje nieograniczone możliwości ekspresji i improwizacji, innymi słowy Freestyle'u. Do programu bitwy "King Of The Freestyle II" dodany został wczesno popołudniowy, rozgrzewkowy Hat Jam, podczas którego, atrakcją stanie się Kapelusz, do którego tancerze będą mogli zbierać pieniądze za swój taniec. Zebrana pula przeznaczona zostanie na dodatkową nagrodę dla zwycięzcy wieczornej bitwy. Tak więc wspólnymi siłami, na jeden cel! Zwycięzcy będą mogli również zaprezentować się podczas "Tańca Mistrzów" na wieczornym festiwalowym koncercie, który odbędzie się na Wzgórzu Zamkowym. - Mówi Paulina Surma, koordynatorka strefy tanecznej, członkini Zarządu Wolontariatu FCF.

Organizatorzy oferują zbiorowy nocleg dla tancerzy. Będzie to doskonała okazja by zostać na całości Festiwalu, zintegrować się i stracić resztki energii na Night Jam'ie. Jednym słowem, cała doba tańca z "King Of The Freestyle II". Sama Bitwa rozegra się na terenie starej, opuszczonej drukarni w Cieszynie, koło Amfiteatru od godziny 16:00, gdzie zawodnicy rywalizować będą w klasycznym systemie jeden na jeden. Muzyka narzucona będzie ze strony selektorów Sound Systemu Silna Grupa, którzy dobierać będą ją w typowo Freestylow'y sposób. Usłyszeć będzie można wszystkie uliczne rytmy, poczynając od hip-hopu, poprzez funk, dancehall, electro, disco, breakbeat, aż po latynoamerykańskie brzmienia również należące do kultury street.

Wydarzenie jest kontynuacją projektu: "Cieszyn - Miasto młode w każdym wieku." "Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby." Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013."

Biuro prasowe FCF 2011

Zobacz program festiwalu>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR 09-08-2011 10:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

pawelmanhatan
09-08-2011 11:08
pawelmanhatan
A jak ma się tytuł do treści? Bo nie zajarzyłem... :)
krilady.
09-08-2011 11:24
krilady.
żałuję, że mnie tam nie ma....chętnie bym to zobaczyła!
krilady.
09-08-2011 11:26
krilady.
tytuł coś w stylu" Bitwa na głosy" - dlaczego bitwa? chodzi o rywalizację, a odbywać się to będzie na terenie starej drukarni...
traf
09-08-2011 11:55
traf
a ja już wietrzyłem sensację...

Słowem ; - o to chodzi, że tytuł nieraz zwodzi.;)
amburella
09-08-2011 13:11
amburella
Dla mnie tytuł bomba :D O to chodzi!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Drugie życie książki - kiermasz

22-11-2017 13:00

We wtorek (21.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie rozpoczął się kiermasz książki używane, zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie. Osoby zainteresowane we wtorek oraz w środę, w godzinach 9-15 mogą zakupić książki z różnych gatunków literackich oraz w wielu językach. Akcja nosi tytuł „Drugie życie książki”.

wyświetleń: 118komentarzy: 0

Mistrzostwa Świata w Wiśle!

22-11-2017 12:00

Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym odbędą się w Wiśle w 2021 – zdecydowała Międzynarodowa Federacja Narciarska.

wyświetleń: 355komentarzy: 0

Policja: skoki spokojne

22-11-2017 10:40

Policjanci podsumowują inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w miniony weekend (17-19.11) odbyły się w Wiśle – było spokojnie.

wyświetleń: 319komentarzy: 0

Zebrzydowice: ruszy lodowisko

22-11-2017 09:10

To już kolejny rok, w którym Gmina Zebrzydowice uruchomi lodowisko w Zebrzydowicach. Podobnie jak w ubiegłych latach sezonowe lodowisko zostanie uruchomione na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach przy ul. Kochanowskiego 55

wyświetleń: 191komentarzy: 0

Kto zostanie Mistrzem Śląska?

22-11-2017 07:30

Kto zdobędzie tytuł w klasyfikacji generalnej cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska? Odpowiedź na to pytanie przyniesie Cieszyńska Barbórka, czyli piąta, ostatnia runda tegorocznej odsłony RSMŚl, która 25 listopada rozegra się na trasach Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 584komentarzy: 5

Śmiertelny wypadek w Górkach

21-11-2017 20:55

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło dzisiaj (21.11) późnym popołudniem w Górkach Wielkich.

wyświetleń: 13975komentarzy: 5

Strzelecka uczta Trzyńca!

21-11-2017 20:45

Takich Stalowników chcemy oglądać! Hokeiści Trzyńca, w meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali na wyjeździe Chomutow, strzelając im pięć bramek.

wyświetleń: 300komentarzy: 0

Uwaga na czad - kontrole czujników tlenku węgla

21-11-2017 19:25

Tlenek węgla, znany również jako czad, każdego roku jest przyczyną wielu zatruć, niejednokrotnie kończących się zgonem. Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla jest wadliwa wentylacja, bądź też uszkodzenie przewodów kominowych. Czad jest bezbarwny i bezwonny, w związku z czym o jego obecności mogą dać znać dopiero pierwsze objawy zatrucia. Dlatego właśnie Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie do swoich budynków wprowadza specjalne czujniki czadu, które mają wyeliminować ryzyko zatrucia.

wyświetleń: 679komentarzy: 3

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

21-11-2017 18:30

We wtorek, 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto, nie tylko pracowników socjalnych, ale również wszystkich pracowników służb społecznych. Święto to zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku i zostało utrzymane przez nową ustawę z roku 2004.

wyświetleń: 662komentarzy: 2

Katarzyna Gawlas z tytułem Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego

21-11-2017 17:50

Katarzyna Gawlas, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Skoczowie, została laureatką konkursu na Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego.