Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6084komentarzy: 11

Strzały w Wolontariacie

04-08-2011 18:30

fot: Maksym Rudnik fot: Maksym Rudnik

Padły strzały w arenie Laser Wars w Cieszynie. Ofiarami są młodzi ludzie, w wieku od 8 do 30 lat, ale tylko w statystykach.

Strzały naprowadzane laserem uderzały z pełną mocą w zabieganych Wolontariuszy Freestyle City Festiwal, bohaterów Żywego Roweru, który transmitował helikopter podczas Tour De Pologne. – Nie było chwili by zaczerpnąć tchu, gdy oddawałem strzał w prawo, świetlna kula trafiała mnie w lewy bok. – Relacjonuje Sebastian Wojtek, z Zarządu Wolontariatu.

Wychylając się zza ścianki lub czatując przed specjalnym tunelem, można było uruchomić minę lub dostać podmuchem sprężonej mgły. Takie atrakcje czekają na każdego, kto przekroczy próg laserowej areny walk. Ten świat, rodem z gier wideo znajduje się w Cieszynie, na ulicy Kraszewskiego 9,  w odpowiednio zabezpieczonych i przygotowanych halach. – Ten typ zabawy rozwija koncentracje  i psychomotorykę oraz uczy współpracy. Jest przy tym pozbawiony niezdrowej agresji, a aranżacja wnętrza stroni od militarnych klimatów. – Mówi Michał Piętosa z Laser Wars. - Po kilkunastu minutach wyszedłem totalnie mokry. Jestem zaskoczony poziomem zajawki i dumny, że mamy taki kosmos w Cieszynie. – Dodaje Ambroży Pala, 15 letni Wolontariusz FCF z Cieszyna. Poszukiwaczy mocnych wrażeń odsyłamy do strony www.laser-wars.pl

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR 04-08-2011 18:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
04-08-2011 21:09
[konto zostało usunięte]
Już dawno nie czytałam o tak kretyńskiej zabawie. Co jest tak naprawdę jej celem? Walka? Ćwiczenie koncentracji? Bzdury... to i tak są strzały... Chciałabym wiedzieć, co na taki rodzaj zabawy mówią psycholodzy.
[konto zostało usunięte]
04-08-2011 22:23
[konto zostało usunięte]
Niezła reklama, ciekawe czy właściciele areny za nią zapłacili ? Chyba, że właścicielem jest ktoś z włodarzy OX-u. W każdym razie jednak zmieniam zdanie, mizerna to reklama-każde foto zruszane.
marola
04-08-2011 22:30
marola
O Boże!!!czego to się uczy dzisiejsze dzieci?! będzie wojna?! majac trochę wyobraźni nietrudno przewidzieć przyszlość,brrr...
Rybka
04-08-2011 22:42
Rybka
też się właśnie zastanawiam co to za bzdurny artykuł...Na co on komu? Co wnosi poza reklamą?
Rebeliant
04-08-2011 23:17
Rebeliant
taaaak, mocne wrażenia dla 15 latka. Po prostu aż mnie sskręca z zazdrości, że maja taką porąbaną zabawę.
[konto zostało usunięte]
04-08-2011 23:59
[konto zostało usunięte]
a jo juz myslol ze byla strzelanina
mdl
05-08-2011 06:32
mdl
Większej bzdury dawno nie czytałem.Kolejny raz brawa dla ox-a.
gellwetka
05-08-2011 08:52
gellwetka
Czemu od razu bzdury? Owszem tytuł może dość "podstępny" ale sama informacja o takim typie zabawy jest całkiem interesująca. Nigdy nie słyszałam o wojnie na lasery a uważam, że to fajna alternatywa np. dla paintballa.
pawelmanhatan
05-08-2011 09:26
pawelmanhatan
Zgadzam się z przedmówcami. Brakuje tylko maksymy: artykuł sponsorowany. Nie ma to jak strzelające do siebie dzieci, a tak poza tym to dlaczego wszystkie zdjęcia są robione "rybim okiem" ?! To jest bardziej fristajlowo, czy jak?!
[konto zostało usunięte]
05-08-2011 10:25
[konto zostało usunięte]
Tytuł też tragiczny. To byli ochotnicy, słowo "wolontariusz" ma inny wydźwięk społeczny. Młodzi zgodzili się "stworzyć rower z siebie" i tyle. Strzały były w tym idiotycznym namiocie. Ochotnicy zostali nagrodzeni tą "pseudozabawą", nie ma mowy o wolontariacie, który niesie za sobą raczej bezinteresowną (bezpłatną, bez nagrody- może tylko osobista satysfakcja jest "nagrodą") pomoc. No i jak to się ma do wydarzeń w Norwegii, gdzie też padły strzały (morderca najpierw ćwiczył na komputerze "zabawę w zabijanie")?
[konto zostało usunięte]
05-08-2011 20:31
[konto zostało usunięte]
i laserem po oczach
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 321komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 184komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 271komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 244komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1371komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 196komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 487komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 493komentarzy: 1

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.