Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6063komentarzy: 11

Strzały w Wolontariacie

04-08-2011 18:30

fot: Maksym Rudnik fot: Maksym Rudnik

Padły strzały w arenie Laser Wars w Cieszynie. Ofiarami są młodzi ludzie, w wieku od 8 do 30 lat, ale tylko w statystykach.

Strzały naprowadzane laserem uderzały z pełną mocą w zabieganych Wolontariuszy Freestyle City Festiwal, bohaterów Żywego Roweru, który transmitował helikopter podczas Tour De Pologne. – Nie było chwili by zaczerpnąć tchu, gdy oddawałem strzał w prawo, świetlna kula trafiała mnie w lewy bok. – Relacjonuje Sebastian Wojtek, z Zarządu Wolontariatu.

Wychylając się zza ścianki lub czatując przed specjalnym tunelem, można było uruchomić minę lub dostać podmuchem sprężonej mgły. Takie atrakcje czekają na każdego, kto przekroczy próg laserowej areny walk. Ten świat, rodem z gier wideo znajduje się w Cieszynie, na ulicy Kraszewskiego 9,  w odpowiednio zabezpieczonych i przygotowanych halach. – Ten typ zabawy rozwija koncentracje  i psychomotorykę oraz uczy współpracy. Jest przy tym pozbawiony niezdrowej agresji, a aranżacja wnętrza stroni od militarnych klimatów. – Mówi Michał Piętosa z Laser Wars. - Po kilkunastu minutach wyszedłem totalnie mokry. Jestem zaskoczony poziomem zajawki i dumny, że mamy taki kosmos w Cieszynie. – Dodaje Ambroży Pala, 15 letni Wolontariusz FCF z Cieszyna. Poszukiwaczy mocnych wrażeń odsyłamy do strony www.laser-wars.pl

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR 04-08-2011 18:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
04-08-2011 21:09
[konto zostało usunięte]
Już dawno nie czytałam o tak kretyńskiej zabawie. Co jest tak naprawdę jej celem? Walka? Ćwiczenie koncentracji? Bzdury... to i tak są strzały... Chciałabym wiedzieć, co na taki rodzaj zabawy mówią psycholodzy.
[konto zostało usunięte]
04-08-2011 22:23
[konto zostało usunięte]
Niezła reklama, ciekawe czy właściciele areny za nią zapłacili ? Chyba, że właścicielem jest ktoś z włodarzy OX-u. W każdym razie jednak zmieniam zdanie, mizerna to reklama-każde foto zruszane.
marola
04-08-2011 22:30
marola
O Boże!!!czego to się uczy dzisiejsze dzieci?! będzie wojna?! majac trochę wyobraźni nietrudno przewidzieć przyszlość,brrr...
Rybka
04-08-2011 22:42
Rybka
też się właśnie zastanawiam co to za bzdurny artykuł...Na co on komu? Co wnosi poza reklamą?
Rebeliant
04-08-2011 23:17
Rebeliant
taaaak, mocne wrażenia dla 15 latka. Po prostu aż mnie sskręca z zazdrości, że maja taką porąbaną zabawę.
[konto zostało usunięte]
04-08-2011 23:59
[konto zostało usunięte]
a jo juz myslol ze byla strzelanina
mdl
05-08-2011 06:32
mdl
Większej bzdury dawno nie czytałem.Kolejny raz brawa dla ox-a.
gellwetka
05-08-2011 08:52
gellwetka
Czemu od razu bzdury? Owszem tytuł może dość "podstępny" ale sama informacja o takim typie zabawy jest całkiem interesująca. Nigdy nie słyszałam o wojnie na lasery a uważam, że to fajna alternatywa np. dla paintballa.
pawelmanhatan
05-08-2011 09:26
pawelmanhatan
Zgadzam się z przedmówcami. Brakuje tylko maksymy: artykuł sponsorowany. Nie ma to jak strzelające do siebie dzieci, a tak poza tym to dlaczego wszystkie zdjęcia są robione "rybim okiem" ?! To jest bardziej fristajlowo, czy jak?!
[konto zostało usunięte]
05-08-2011 10:25
[konto zostało usunięte]
Tytuł też tragiczny. To byli ochotnicy, słowo "wolontariusz" ma inny wydźwięk społeczny. Młodzi zgodzili się "stworzyć rower z siebie" i tyle. Strzały były w tym idiotycznym namiocie. Ochotnicy zostali nagrodzeni tą "pseudozabawą", nie ma mowy o wolontariacie, który niesie za sobą raczej bezinteresowną (bezpłatną, bez nagrody- może tylko osobista satysfakcja jest "nagrodą") pomoc. No i jak to się ma do wydarzeń w Norwegii, gdzie też padły strzały (morderca najpierw ćwiczył na komputerze "zabawę w zabijanie")?
[konto zostało usunięte]
05-08-2011 20:31
[konto zostało usunięte]
i laserem po oczach
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 205komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 148komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 327komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 353komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 896komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 576komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 255komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.

wyświetleń: 769komentarzy: 0

Rajd! Uwaga na utrudnienia!

22-09-2017 09:30

Już w najbliższą sobotę (23.09) zostanie rozegrany Rajd Wisły. Jeśli planujecie wybrać się w góry, koniecznie zobaczcie, gdzie trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami.