Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7337komentarzy: 8

Alarm dla mieszkańców Cieszyna

28-07-2011 15:40

Wolontariusze Freestyle  City Festiwal, wraz z Organizatorami Tour De Pologne zapraszają   mieszkańców do wspólnego ułożenia roweru, na boisku MOSiR Wolootarus~e Freestyle City Festiwal, wraz z Organizatorami Tour De Pologne zapraszają mieszkańców do wspólnego ułożenia roweru, na boisku MOSiR

To nie ćwiczenia. Pilna mobilizacja mieszkańców, czujących się młodo w każdym wieku. Na boisku MOSiR przy Alei Łyska w Cieszynie dojdzie do spotkania mieszkańców Cieszyna, którzy z własnych ciał ułożą na boisku wielki 170 metrowy rower. 3 sierpnia zostanie on na żywo nagrany przez helikopter transmitujący Tour De Pologne, do 56 krajów świata.

Czesław Lang, który jeszcze w kwietniu rozmawiał z przedstawicielami Urzędu Miasta i MOSiR’u wyraził swoje poparcie dla Freestyle City Festival’u, odbywającego się w Cieszynie w dniach 12-14 sierpnia. Pomysł z rowerem zrodził się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji a organizatorzy FCF i jego Wolontariatu bez wahania podjęli wyzwanie. Teraz jest szansa, że wspólną inicjatywę zobaczą miliony widzów. Rower ma symbolizować połączenie tradycyjnego kolarstwa z jego ekstremalną odmianą (downhill), którą będzie można zobaczyć na sierpniowej imprezie. 

Posłuchaj Wojciecha Małysza jednego z współorganizatorów hepeningu

Posłuchaj

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu proszeni są na próbę o godzinie 18:00 na Alei Łyska, w piątek 29 lipca. Wojciech Małysz, współorganizator  FCF 2011, koordynujący akcje wielkiego roweru, dostępny jest pod numerem telefonu 662 693 002. Zgłoszenia do akcji przyjmowane są również pod adresem email: info@open2be.pl

(red)
 

źródło: ox.pl/mat pras/Radio90
dodał: CR 28-07-2011 15:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
28-07-2011 16:01
[konto zostało usunięte]
Boisko piłkarskie ma 105 metrów, a rower na boisku 170 metrów.Miało chyba być 17 metrów.Bzdury.
Michał Paluch
28-07-2011 19:37
Michał Paluch
Witaj Janek, cała konstrukcja roweru (Obwód kół + ramy) ma łącznie około 170 metrów. Słuszna uwaga. Zapraszamy jutro na próbę - 18:00 na MOSiR.
[konto zostało usunięte]
28-07-2011 22:04
[konto zostało usunięte]
Fajna zabawa, tylko kto zechce służyć jako pedał?
kluseczka45
28-07-2011 22:44
kluseczka45
Popieram!Cały Freestyle City Festiwal!Promujmy się!Niech nas widzą na świecie,bo mamy szansę sciągnać do nas masę młodych ludzi.To co się działo w zeszłym roku przerosło oczekiwania wszystkich,żałuję tylko,że mnie kontuzja wykluczła ze startu w downhillu,ale kolejna edycja już tuż tuż:-)Z racji swojej płci mogę służyć jako pedał
utopiec
29-07-2011 07:19
utopiec
Zbicho, nie chodzi tylko o to kto posłuży za pedał. A kto zechce byc wentylem czy pompka lub dzwonkiem?
Najwięcej chętnych będzie chciało byc chyba szprychą:))
Ale zaraz. To rower szosowy, więc dzwonek i pompka odpada:))
jawramczuk
29-07-2011 08:39
jawramczuk
Ja juz słyszałem w czasie Tour de France ja komentator na Eurosporcie krytykował ze wszedzie te rowery, jak by sie nie dalo czegos innego wymyslec. Ja bym zrobił coś bardziej oryginalnego. A tak nawiasem mówiąc to na ten pomysł nie wpadł nikt z FCF tylko pracownicy MOSiR'u.
Eveliouses
29-07-2011 13:34
Eveliouses
a to z dowodu będą sprawdzać czy mieszkaniec Cieszyna;)??a jak ktoś z Ustronia chciałby wpaść na "rower"??
Michał Paluch
29-07-2011 13:51
Michał Paluch
Każdy mile widziany, tym bardziej z okolic. Zapraszamy dziś na próbę, godzina 18:00, boisko MOSiR Cieszyn.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Drugie życie książki - kiermasz

22-11-2017 13:00

We wtorek (21.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie rozpoczął się kiermasz książki używane, zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie. Osoby zainteresowane we wtorek oraz w środę, w godzinach 9-15 mogą zakupić książki z różnych gatunków literackich oraz w wielu językach. Akcja nosi tytuł „Drugie życie książki”.

wyświetleń: 118komentarzy: 0

Mistrzostwa Świata w Wiśle!

22-11-2017 12:00

Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym odbędą się w Wiśle w 2021 – zdecydowała Międzynarodowa Federacja Narciarska.

wyświetleń: 355komentarzy: 0

Policja: skoki spokojne

22-11-2017 10:40

Policjanci podsumowują inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w miniony weekend (17-19.11) odbyły się w Wiśle – było spokojnie.

wyświetleń: 320komentarzy: 0

Zebrzydowice: ruszy lodowisko

22-11-2017 09:10

To już kolejny rok, w którym Gmina Zebrzydowice uruchomi lodowisko w Zebrzydowicach. Podobnie jak w ubiegłych latach sezonowe lodowisko zostanie uruchomione na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach przy ul. Kochanowskiego 55

wyświetleń: 192komentarzy: 0

Kto zostanie Mistrzem Śląska?

22-11-2017 07:30

Kto zdobędzie tytuł w klasyfikacji generalnej cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska? Odpowiedź na to pytanie przyniesie Cieszyńska Barbórka, czyli piąta, ostatnia runda tegorocznej odsłony RSMŚl, która 25 listopada rozegra się na trasach Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 584komentarzy: 5

Śmiertelny wypadek w Górkach

21-11-2017 20:55

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło dzisiaj (21.11) późnym popołudniem w Górkach Wielkich.

wyświetleń: 13975komentarzy: 5

Strzelecka uczta Trzyńca!

21-11-2017 20:45

Takich Stalowników chcemy oglądać! Hokeiści Trzyńca, w meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali na wyjeździe Chomutow, strzelając im pięć bramek.

wyświetleń: 300komentarzy: 0

Uwaga na czad - kontrole czujników tlenku węgla

21-11-2017 19:25

Tlenek węgla, znany również jako czad, każdego roku jest przyczyną wielu zatruć, niejednokrotnie kończących się zgonem. Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla jest wadliwa wentylacja, bądź też uszkodzenie przewodów kominowych. Czad jest bezbarwny i bezwonny, w związku z czym o jego obecności mogą dać znać dopiero pierwsze objawy zatrucia. Dlatego właśnie Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie do swoich budynków wprowadza specjalne czujniki czadu, które mają wyeliminować ryzyko zatrucia.

wyświetleń: 679komentarzy: 3

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

21-11-2017 18:30

We wtorek, 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto, nie tylko pracowników socjalnych, ale również wszystkich pracowników służb społecznych. Święto to zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku i zostało utrzymane przez nową ustawę z roku 2004.

wyświetleń: 662komentarzy: 2

Katarzyna Gawlas z tytułem Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego

21-11-2017 17:50

Katarzyna Gawlas, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Skoczowie, została laureatką konkursu na Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego.