Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5649komentarzy: 10

Przez Polskę na BMXie

06-07-2011 11:15

Miłosz Kuder wraz z kolegą w tydzień pokona 700 kilometrów. Foto Jan Bacza Miłosz Kuder wraz z kolegą w tydzień pokona 700 kilometrów. Foto Jan Bacza

Mają przed sobą 700 kilometrów. Wyruszyli dzisiaj (środa) przed ósmą rano z Cieszyna. Dwójka miłośników rowerów typu BMX zamierza w siedem dni dotrzeć do Gdańska.


Za tydzień rozpocznie się tam festiwal sportów ekstremalnych. Jeżdżę od czwartego roku życia, czyli już jakieś 27 lat, z taką trasą nie powinno być problemów – przyznaje z uśmiechem Miłosz Kuder.

 

Posłuchaj
  

Razem z cyklistą z Bielska Białej, w trasę wyruszył Michał Augustowski z Buska Zdroju. „Zawsze marzyłem by zwiedzić Polskę, początkowo chciałem zrobić to samochodem – rowerem będzie dużo ciekawiej - mówi Michał.


Posłuchaj



Kolejne etapy dwójki przemierzającej Polskę, obserwować można na stronie www.bmxemprzezpolske.pl

Pomysł Miłosza to nie tylko wyczyn młodego śmiałka ale działanie młodzieży z cieszyńskiego wolontariatu Freestyle City, którzy zorganizowali start na Moście Przyjaźni. W ten sposób dają dowód na silne więzi i wzajemną promocje z młodzieżą z Gdańska, w którym organizowany jest Festiwal Baltic Games. Każdy piątek na Zamku w Cieszynie szkolimy młodzież w zakresie organizacji imprez i pracy nad własnym czasem wolnym. To trudne zadanie, zważywszy, że w szkole uczą się akurat zupełnie innych rzeczy. Jedyna motywacja na jaką możemy liczyć, to nasze własne przekonanie, że po prostu warto - Mówi Michał Paluch, koordynator wolontariatu i współorganizator Freestyle City.
 

Jan Bacza

źródło: RADIO 90
dodał: JB 06-07-2011 11:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (10)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krilady.
06-07-2011 11:30
krilady.
no to jest wyzwanie...
[konto zostało usunięte]
06-07-2011 11:52
[konto zostało usunięte]
przecie nie mają szans. 230 km dziennie na bmx z przyczepką? kto0jzdzi na bajku ten wie o co chodzi.
abis
06-07-2011 12:27
abis
wyzwanie mocne ale mało komfortowe, a do przedmówcy jakkolwiek nie liczyć to 700 przez siedem nigdy nie wychodzi 230 ale dobra ;)
mendrek
06-07-2011 12:49
mendrek
Zadam naiwne pytanie : czy kodeks drogowy dopuszcza poruszanie się po drogach publicznych rowerem bez hamulców ?
[konto zostało usunięte]
06-07-2011 19:01
[konto zostało usunięte]
Kiepsko to widzę. Na zwykłym rowerze to pestka, ale na takim to ani na stojąco ani na siedząco. Kiedyś ktoś mi siodełko gwizdnął i musiałem tak przejechać 7 km - masakra.
flovers
06-07-2011 19:30
flovers
No nie we obrażam sobie takiej trasy na takim kur pudlu i z przyczepką i bez hamulców masakra i 7 dni chciał bym ich zobaczyć po tym tygodniu haaaa
kris197
06-07-2011 20:02
kris197
hamulce może w przyczepce ma :)
Mojtek
07-07-2011 12:08
Mojtek
Znalazłem Raport z pierwszego dnia trasy Cieszyn - Gdańsk
Dojechali do Częstochowy po 12 godzinach i 33 minutach
Po drodze wyprzedzili 432 TIRy, spalili 3000 kalorii i zjedli śledzie po góralsku na Babilonie w Hażlachu
samantha
07-07-2011 12:48
samantha
a w raporcie nie bylo napisane,czy byli kupke robic???
sliber
10-07-2011 13:30
sliber
@dannon 130 a 230 to jednak trochę różnica,a mówili że w pierwszy dzień pojadą 130km a potem mniej . Może nie ma hamulców ale ma tak jakby "bieg wsteczny"w samochodzie czyli że może albo pedałować do przodu albo do tyłu więc ma tak jakby hamulce :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Drugie życie książki - kiermasz

22-11-2017 13:00

We wtorek (21.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie rozpoczął się kiermasz książki używane, zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie. Osoby zainteresowane we wtorek oraz w środę, w godzinach 9-15 mogą zakupić książki z różnych gatunków literackich oraz w wielu językach. Akcja nosi tytuł „Drugie życie książki”.

wyświetleń: 118komentarzy: 0

Mistrzostwa Świata w Wiśle!

22-11-2017 12:00

Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym odbędą się w Wiśle w 2021 – zdecydowała Międzynarodowa Federacja Narciarska.

wyświetleń: 355komentarzy: 0

Policja: skoki spokojne

22-11-2017 10:40

Policjanci podsumowują inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w miniony weekend (17-19.11) odbyły się w Wiśle – było spokojnie.

wyświetleń: 320komentarzy: 0

Zebrzydowice: ruszy lodowisko

22-11-2017 09:10

To już kolejny rok, w którym Gmina Zebrzydowice uruchomi lodowisko w Zebrzydowicach. Podobnie jak w ubiegłych latach sezonowe lodowisko zostanie uruchomione na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach przy ul. Kochanowskiego 55

wyświetleń: 192komentarzy: 0

Kto zostanie Mistrzem Śląska?

22-11-2017 07:30

Kto zdobędzie tytuł w klasyfikacji generalnej cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska? Odpowiedź na to pytanie przyniesie Cieszyńska Barbórka, czyli piąta, ostatnia runda tegorocznej odsłony RSMŚl, która 25 listopada rozegra się na trasach Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 585komentarzy: 5

Śmiertelny wypadek w Górkach

21-11-2017 20:55

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło dzisiaj (21.11) późnym popołudniem w Górkach Wielkich.

wyświetleń: 13981komentarzy: 5

Strzelecka uczta Trzyńca!

21-11-2017 20:45

Takich Stalowników chcemy oglądać! Hokeiści Trzyńca, w meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali na wyjeździe Chomutow, strzelając im pięć bramek.

wyświetleń: 300komentarzy: 0

Uwaga na czad - kontrole czujników tlenku węgla

21-11-2017 19:25

Tlenek węgla, znany również jako czad, każdego roku jest przyczyną wielu zatruć, niejednokrotnie kończących się zgonem. Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla jest wadliwa wentylacja, bądź też uszkodzenie przewodów kominowych. Czad jest bezbarwny i bezwonny, w związku z czym o jego obecności mogą dać znać dopiero pierwsze objawy zatrucia. Dlatego właśnie Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie do swoich budynków wprowadza specjalne czujniki czadu, które mają wyeliminować ryzyko zatrucia.

wyświetleń: 679komentarzy: 3

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

21-11-2017 18:30

We wtorek, 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto, nie tylko pracowników socjalnych, ale również wszystkich pracowników służb społecznych. Święto to zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku i zostało utrzymane przez nową ustawę z roku 2004.

wyświetleń: 662komentarzy: 2

Katarzyna Gawlas z tytułem Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego

21-11-2017 17:50

Katarzyna Gawlas, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Skoczowie, została laureatką konkursu na Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego.