Adam Cieślar Mistrzem Polski!

Bardzo udanym sezonem może pochwalić się zawodnik KS Wisła Ustronianka. Po drugim miejscu w Alpen Cup w uzyskanym w ubiegłym tygodniu (18.12.10) wczoraj, tj. 27.12.10 wywalczył tytuł Mistrza Polski w kombinacji norweskiej.

Wczoraj (27.12.10) w Zakopanem zakończyły się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Ostatnią konkurencją mistrzostw były zawody w dwuboju, w których świetnie spisali się zawodnicy KS Wisła Ustronianka.

Mistrzostwo Polski wywalczył Adam Cieślar, a na 4. lokacie uplasował się kolega klubowy nowego mistrza kraju Paweł Słowiok. Po pierwszej konkurencji dwuboju (skok na średniej skoczni i bieg na 10 km) Adam Cieślar był 2., a Paweł Słowiok 4.

Poniedziałkowe popołudnie miało to jednak zmienić. Sytuacja punktowa po skokach przedstawiała się ciekawie i zapowiadała zażartą walkę do końca. Po skokach z wynikiem 123,5 pkt. prowadził Adam Cieślar, który zwycięstwa nie dał sobie już wydrzeć. Drugi po skokach Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice) tracił do Cieslara tylko 9 sekund, ale nie odrobił straty, a nawet uległ Tomaszowi Pochwale, który wywalczył drugie miejsce.

Wyniki Mistrzostw Polski - pięć czołowych miejsc:

1. Adam Cieślar (KS Wisła Ustronianka) - skok 123,5 pkt. / bieg czas 30.12,8
2. Tomasz Pochwała (TS Wisła Zakopane) - 0.13,9 straty - skok- 112,0 pkt. / bieg - 29.40,7
3. Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice) - 0.31,0 - skok - 121,3 pkt. / bieg  - 30.34,0
4. Paweł Słowiok (KS Wisła Ustronianka) - 1.45,6 - skok  - 96,8 pkt. / bieg - 30.11,4
5. Michał Pyclik (AZS AWF Katowice) - 1.46,3 - skok - 107,3 pkt. / bieg - 30.54,1

Kolejne miejsca zajęte przez reprezentatntów KS Wisła Ustronianka:

11. Mateusz Cieślar (KS Wisła Ustronianka) - 6.01,5 - skok  - 101,5 pkt. / bieg - 34.46,3
17. Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka) - 8.46,0 - skok - 71,5 pkt. / bieg - 35.30,8
21. Kamil Byrt (KS Wisła Ustronianka) - 10.43,3 - skok - 51,5 pkt. / bieg - 36.08,1

Teraz kombinatorzy mają chwilę czasu na spokojny trening. Kolejne zawody Pucharu Świata zaplanowane są na 8 i 9 stycznia w Schonach. Odbędą się tam zawody indywidualne oraz drużynowe.

źródło: OX.pl