Brenna: Mikołajowy Turniej Judo

W ubiegłą sobotę tj. 11.12.2010 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Górkach Wielkich odbył się „Pierwszy Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej JUDO Dzieci o Puchar Wójta Gminy Brenna”, otwarty przez Wójta Gminy Brenna Panią Iwonę Szarek, oraz Prezesa Śląskiego Związku Judo Pana Józefa Wiśniewskiego. Organizatorami imprezy byli Gmina Brenna, Stowarzyszenie Sportowe „DĄB” z Dębowca

Do zorganizowania w takiej skali turnieju przyczyniło się wielu sponsorów, wolontariuszy (rodzice, trenerzy, sympatycy) nie tylko z terenu Gminy Brenna, za co serdecznie dziękujemy. Rozmiar i przebieg imprezy przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, rywalizowało ze sobą trzynaście Klubów z terenu Polski i Czech. Zabawa była przednia, imprezę odwiedziło ponad 400 gości, którzy dopingowali zawodników, nagradzali oklaskami. Najmłodszy zawodnik liczył niespełna cztery latka, na zadane pytanie przez prowadzącego imprezę Jana Staś: „od jak dawna trenujesz judo”?, odpowiedział stanowczo: „długo”, mama zawodnika sprostowała informację, iż od miesiąca.
Na Turniej zawitał również Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich zawodników paczkami, organizatorzy przy wsparciu Pana Prezesa udekorowali zawodników 150 medalami i pamiątkowymi dyplomami, wręczono drobne upominki. W eliminacjach drużynowych wręczono łącznie 8 pucharów w tym również za pierwsze miejsce Puchar Wójta Gminy Brenna. Drużynowo I miejsce zdobył klub Stowarzyszenie Sportowe DĄB w skład którego wchodzą również zawodnicy z terenu Gminy Brenna; II miejsce zdobył klub Czarni Bytom; III miejsce zdobył klub Gwardia Bielsko-Biała; na IV miejscu usytuował się Klub UKS 2 Rydułtowy; V miejsce zdobył klub MOSIR Mysłowice; VI miejsce należało do Klub Hejnał Kęty; oraz VII miejsce zdobył klub UKS Centrum Wisła.