Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2736komentarzy: 27

Pod znakiem zapytania

13-06-2010 13:00

Fot. Rąbek tajemnicy został uchylony Fot. Rąbek tajemnicy został uchylony

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu powstał w 2002 roku jest jednym z sześciu prywatnych ogrodów zoologicznych na terenie kraju. Ogród funkcjonuje w specyficzny sposób. Odwiedzający mają możliwość obcowania z naturą.

Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać,  karmić i głaskać dziką zwierzynę. Czy coś jest w stanie zakłócić ten piękny obraz, no cóż wydaje się, że jednak tak.

- Czy w okolicach Leśnego Parku Niespodzianek, powstanie większy parking i tym samym będzie lepszy dojazd do tego miejsca ? – zadał pytanie uczestnik konferencji, która odbyła się W Śląskim Zamku Przedsiębiorczości w Cieszynie pod nazwą „Śląsk Cieszyński aktywny turystycznie”.

Okazuje się jednak, że na chwilę obecną planów na takie zmiany nie ma.- Sprawa jest dosyć skomplikowana – mówi Paweł Machnowski, szef Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Uchylając rąbka tajemnicy dodaje – nie wiem nawet ile jeszcze ten park będzie istniał, rok ? może dwa?

Takie sformułowanie wzbudziło w zebranych gościach zdumienie. - Dlaczego nie dwadzieścia lat? – pada z sali pyatnie.

- Bo żyjemy w bałaganiarskim państwie. Leśny Park Niespodzianek znajduje się na 9 hektarach, które są własnością gminy. Od dwóch lat na tym terenie prowadzone są zwroty. Co mam państwu powiedzieć – zwrócił się P. Machnowski do gości, dodając -  jestem przedsiębiorcą, który został oszukany. Powiem wprost byłoby mi łatwiej spakować się i otworzyć ogród zoologiczny gdzieś poza naszym krajem.

(bsk)

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK 13-06-2010 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (27)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
13-06-2010 13:27
[konto zostało usunięte]
to niech se pan idzie z tym parkiem!!!!! łaske pan robi czy co??????????? męczy tam pan te biedne zwierzęta tylko i kase trzepie i jeszcze żle?????????? no w już widze jak panu pozwolą za granicą wyprawiać takie rzeczy ze zwierzętami!!!!!!!!!!!! byłam tam jakiś czas temu i na oczach dzieci locha rodziła i podbiegł do niej samiec rozszarpał młode ledwo co urodzone i zjadł!!!!!!!!!!!!!! skandal!!!!!!!!!!!!!! to dopiero niespodzianka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak można być taką świnią jak pan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[konto zostało usunięte]
13-06-2010 13:36
[konto zostało usunięte]
no i naprawde piękny to jest obraz!!!!!! gdzie był weterynarz i dlaczego locha rodziła nie odizolowana bo w przyrodzie tak właśnie jest, nie rodzi przy dorosłych osobnikach!!!!!!!! i przy dzieciach!!!!!!!!!!!!
henio00
13-06-2010 14:52
henio00
Ha Ha to po co tam chodzisz a mi się park podoba i chętnie tam z dziecmi raz jeszcz pójde!!!
bella79
13-06-2010 16:05
bella79
Justynka009 kompletne bzdury opowiadasz to własnie z powodu opowieści takich ludzi jak ty zamykają takie miejasc - bajkopisarz !
[konto zostało usunięte]
13-06-2010 18:05
[konto zostało usunięte]
no właśnie ja to widziałam na żywo szkoda że tego nie nagrałam ale nie mogłam na to patrzeć ale jak ktoś tam chce chodzić z dziećmi to ja nikomu nie zabraniam przecież!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
addass
13-06-2010 20:23
addass
byłem kilka razy,nic zdrożnego nie widziałem,dzieciaki zadowolone,a że czasem cos popsuje atmosferę.Sąsiad to potrafi.O drugiej w nocy zawody urządza KSW.Piwo pije nie w domu ale klatce schodowej,pali też pod zsypem.Taka akcja ze świnką to incydent raz na 15 lat,a somsiod co dnia umie zrobić chlew pod drzwiami.Świnia nabroiła a park ma zniknąć???
bella79
13-06-2010 21:58
bella79
Justynka,ty się chyba za dużo horrorów naoglądałaś i coś za dużo tego wykrzyknika używasz .
michalolszowski
13-06-2010 23:10
michalolszowski
justynka co to ma być gospodarstwo rolne czy leśny park chyba nigdy nie byłaś na łonie przyrody i nie wiesz co tam się dzieje to po prostu natura i dzikie zwierzęta
[konto zostało usunięte]
13-06-2010 23:20
[konto zostało usunięte]
Justynka009 to jest tylko natura,a widziałaś ile tam jest zwierząt??? czy tylko te świnki zauważyłaś??? Bo jakby właściciel miał chodzić i pilnować każdego zwierzęcia to wierz mi ale niestety musiałby się chyba kilka razy sklonować...no chyba że Ty byś pomogła i popilnowała zwierzątek....i patrzyła każdemu do ........ czy już nie rodzi przypadkiem.Pozdrawiam.
KubaW
14-06-2010 09:23
KubaW
Park jest do dupy
niech gość się wynosi do innego kraju a nie niszczy pięknej Równicy.
toshiba
14-06-2010 09:29
toshiba
Leśny Park Niespodzianek jest świetnym miejscem dla dzieciaków i dorosłych i szkoda by zniknął;(
bella79
14-06-2010 09:49
bella79
KubaW , twój komentarz jest do dupy :)
kasa91
14-06-2010 11:08
kasa91
niech ten park zostanie ale niech samochody tam nie parkują tylko na rynku w Ustroniu bo każdy nowobogacki podjeżdża tam samochodem i mówi ze był w Górach i w schronisku :)
[konto zostało usunięte]
14-06-2010 14:10
[konto zostało usunięte]
KubaW widze że jesteś jedynym normalnym i masz naprawdę dużo racji niszczą naszą Równicę i lasy a na łonie natury to zwierzęta wydając młode odchodzą od grupy innych ale jak widze same głupki i niedouki piszą takie głupoty jak nie wiecie to wróćcie się do podstawówki a potem piszcie!!!!! a jak właściciel nie jest w stanie dopilnowac zwierząt to niech spada i to zamknie!!!!!!!!!
bella79
14-06-2010 14:44
bella79
No, Justynka po przeczytaniu twoich komentarzy dochodzę do wniosku , że ty
do tej podstawówki jeszcze nie doszłaś . A Równicę niszczy coś innego , ale
widzę , że wykracza to poza twój mały rozumek .
[konto zostało usunięte]
14-06-2010 15:13
[konto zostało usunięte]
Tak? to napisz mądralo bella czy jakoś tam co niszczy Równicę o ile w ogóle wiesz co to znaczy? a moim rozumem się nie musisz martwić bo jestem panią magister i uczę w szkole, i widzę że brak ci wychowania i ogłady bo nie obraża się ludzi o których nic nie wiesz!!!
bella79
14-06-2010 15:34
bella79
Po pierwsze to ty obrażasz ludzi , o których nic nie wiesz nazywając ich głupkami i niedoukami , a po drugie to jaka jestes inteligentna można poczytać w twoich komentarzach , a dyplom magistra to chyba kupiłaś na targu :p
[konto zostało usunięte]
14-06-2010 15:49
[konto zostało usunięte]
najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem:P bo to ty pierwsza nazwałaś mnie bajkopisarzem!!! a tak w ogóle to szkoda słów na takich ludzi jak ty a te komentarze są po to żeby wyrazić swoje zdanie na dany temat i nic ci do tego co ja o tym myślę!!!!!
bella79
14-06-2010 15:51
bella79
I znowu błysłaś !
kudlatykucharz
14-06-2010 20:35
kudlatykucharz
Mam głęboko w ...... co się stanie z tym parkiem to że w Ustroniu nie może być nic fajnego to chyba wszyscy wiedzą a jak coś jest to urzędasy zniszczą w sumie tak jest przecież w całej Rzeczpospolitej naszej ukochanej
[konto zostało usunięte]
14-06-2010 22:39
[konto zostało usunięte]
pisze się BŁYSNĘŁAŚ!!!!! jak już mały rozumku haha
bella79
15-06-2010 10:24
bella79
Justynka ,słoma ci z butów wychodzi,twoja inteligencja jest równa 0,
a jeżeli już poprawiasz za kimś błędy to zacznij od swoich .
Na twoim miejscu nie pisałabym na forum , że jesteś panią magister bo twoje komentarze mówią same za siebie i gdyby ktoś tak niedouczony i prostacki jak ty miał w przyszłości uczyć moje dziecko w szkole to bałabym się je tam posłać . POZDRAWIAM NIBYPANIMAGISTER
[konto zostało usunięte]
15-06-2010 14:10
[konto zostało usunięte]
no i "BŁYSŁAŚ" HE HE!!! chyba masz za dużo czasu lepiej weż sobie do ręki jakąś książkę może się czegoś w końcu dowiesz :)
marcinxd
15-06-2010 16:08
marcinxd
Brawa Bella trzeba tępić takie prymitywy i ona mówi że jest panią magister
HE,HE,HE !Justyna sama jesteś głupek i niedouk lepiej się nie kompromituj już dziewczyno !!
amorasek12
16-06-2010 23:03
amorasek12
A ja w pełni popieram justynke i jak można kogoś obrażać za własne zdanie ludzie! mamy wolność słowa! a ty bella popracuj nad swoim wychowaniem i poprawnością języka!
jessica
20-06-2010 17:05
jessica
byłam tam wiele razy i było bardzo fajnie polecam i szkoda by było jak by to zamkli
premo2
20-06-2010 21:05
premo2
Szkoda
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Izabela Tymich

13-12-2017 12:00

Gość Ox.pl - Izabela Tymich. O podboju kosmosu, skoku w dal i dzielnicy gniewu. Jacek Porzycki zapytał również, ile można zarobić na dobrym musicalu i czy Cieszyn jest gotowy na inwazję obcych? Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wywiadu.

wyświetleń: 367komentarzy: 0

Śmierć górnika

13-12-2017 10:55

We wtorek (12.12.2017) o godzinie 19:36 w czeskiej kopalni CSM w Stonawie zginął 55-letni polski górnik.

wyświetleń: 1132komentarzy: 1

Cichy zabójca - jak się ustrzec tlenku węgla

13-12-2017 10:00

Silny wiatr, brak odpowiedniej wentylacji pomieszczeń, bądź niesprawne piece opałowe, czy piecyki gazowe, często powodują poważne w skutkach zatrucia tlenkiem węgla. Jak tego uniknąć?

wyświetleń: 339komentarzy: 0

Gaz na Targowej

13-12-2017 09:25

Dzisiaj (13.12) tuż przed godziną ósmą strażacy zostali wezwani na ulicę Targową w Skoczowie. Mieszkańcy w jednej z kamienic wyczuwali woń gazu.

wyświetleń: 1625komentarzy: 1

Szańce 1647

13-12-2017 07:30

W czeskich Mostach koło Jabłonkowa miała miejsce kolejna akcja związana z promowaniem odnowy Szańców Jabłonkowskich.  W Gorolskim Centrum Informacji Turystycznej w sobotę 9 grudnia odbyła się premiera filmu „Šance 1647” połączona z wykładem mgr Martina Krůla na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Szańców Jabłonkowskich.

wyświetleń: 355komentarzy: 0

LM: Trzyniec w półfinale!

12-12-2017 21:30

Stalownicy tworzą historię na naszych oczach! Sam awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów był czymś, czego nie udało się jeszcze drużynie z Moraw. Jednak podopieczni Vaclava Varadi na tym nie poprzestali i zameldowali się w najlepszej "4" zespołów z Europy, eliminując dziś (12.12) szwedzkie Brynaes.

wyświetleń: 382komentarzy: 0

O Niepodległości słów kilka...

12-12-2017 20:50

Wczoraj (11.12) rozpoczął się cykl spotkań na temat Niepodległości. Działania te podjęto w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wykład inauguracyjny w Cieszynie wygłosił dr hab. Lech Krzyżanowski z UŚ.

wyświetleń: 340komentarzy: 0

Wideoflesz: Spotkanie opłatkowe spadochroniarzy

12-12-2017 20:45

W sobotę (09.12) w Domu Ludowym Goleszów Równia odbyło się spotkanie opłatkowe XVIII Oddziału Ziemi Cieszyńskiej Związku Polskich Spadochroniarzy.

wyświetleń: 375komentarzy: 0

Cieszyn: ratowali kota

12-12-2017 19:50

Niemal dwie godziny trwała akcja uwalniania kota w Cieszynie, który wszedł do rury drenażowej i nie mógł się wydostać.

wyświetleń: 3112komentarzy: 2

II Rudzickie Seminarium Naukowe - Wendelinaria 2017

12-12-2017 19:45

01 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzicy odbyło się II Rudzickie Seminarium Naukowe – Wendelinaria 2017. Prezentowane przez uczestników wykłady dotykały przestrzeni trzech pojęć : „Lokalne, niepozorne, niewidoczne – na marginaliach społecznych światów”.