Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2752komentarzy: 27

Pod znakiem zapytania

13-06-2010 13:00

Fot. Rąbek tajemnicy został uchylony Fot. Rąbek tajemnicy został uchylony

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu powstał w 2002 roku jest jednym z sześciu prywatnych ogrodów zoologicznych na terenie kraju. Ogród funkcjonuje w specyficzny sposób. Odwiedzający mają możliwość obcowania z naturą.

Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać,  karmić i głaskać dziką zwierzynę. Czy coś jest w stanie zakłócić ten piękny obraz, no cóż wydaje się, że jednak tak.

- Czy w okolicach Leśnego Parku Niespodzianek, powstanie większy parking i tym samym będzie lepszy dojazd do tego miejsca ? – zadał pytanie uczestnik konferencji, która odbyła się W Śląskim Zamku Przedsiębiorczości w Cieszynie pod nazwą „Śląsk Cieszyński aktywny turystycznie”.

Okazuje się jednak, że na chwilę obecną planów na takie zmiany nie ma.- Sprawa jest dosyć skomplikowana – mówi Paweł Machnowski, szef Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Uchylając rąbka tajemnicy dodaje – nie wiem nawet ile jeszcze ten park będzie istniał, rok ? może dwa?

Takie sformułowanie wzbudziło w zebranych gościach zdumienie. - Dlaczego nie dwadzieścia lat? – pada z sali pyatnie.

- Bo żyjemy w bałaganiarskim państwie. Leśny Park Niespodzianek znajduje się na 9 hektarach, które są własnością gminy. Od dwóch lat na tym terenie prowadzone są zwroty. Co mam państwu powiedzieć – zwrócił się P. Machnowski do gości, dodając -  jestem przedsiębiorcą, który został oszukany. Powiem wprost byłoby mi łatwiej spakować się i otworzyć ogród zoologiczny gdzieś poza naszym krajem.

(bsk)

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK 13-06-2010 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (27)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
13-06-2010 13:27
[konto zostało usunięte]
to niech se pan idzie z tym parkiem!!!!! łaske pan robi czy co??????????? męczy tam pan te biedne zwierzęta tylko i kase trzepie i jeszcze żle?????????? no w już widze jak panu pozwolą za granicą wyprawiać takie rzeczy ze zwierzętami!!!!!!!!!!!! byłam tam jakiś czas temu i na oczach dzieci locha rodziła i podbiegł do niej samiec rozszarpał młode ledwo co urodzone i zjadł!!!!!!!!!!!!!! skandal!!!!!!!!!!!!!! to dopiero niespodzianka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak można być taką świnią jak pan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[konto zostało usunięte]
13-06-2010 13:36
[konto zostało usunięte]
no i naprawde piękny to jest obraz!!!!!! gdzie był weterynarz i dlaczego locha rodziła nie odizolowana bo w przyrodzie tak właśnie jest, nie rodzi przy dorosłych osobnikach!!!!!!!! i przy dzieciach!!!!!!!!!!!!
henio00
13-06-2010 14:52
henio00
Ha Ha to po co tam chodzisz a mi się park podoba i chętnie tam z dziecmi raz jeszcz pójde!!!
bella79
13-06-2010 16:05
bella79
Justynka009 kompletne bzdury opowiadasz to własnie z powodu opowieści takich ludzi jak ty zamykają takie miejasc - bajkopisarz !
[konto zostało usunięte]
13-06-2010 18:05
[konto zostało usunięte]
no właśnie ja to widziałam na żywo szkoda że tego nie nagrałam ale nie mogłam na to patrzeć ale jak ktoś tam chce chodzić z dziećmi to ja nikomu nie zabraniam przecież!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
addass
13-06-2010 20:23
addass
byłem kilka razy,nic zdrożnego nie widziałem,dzieciaki zadowolone,a że czasem cos popsuje atmosferę.Sąsiad to potrafi.O drugiej w nocy zawody urządza KSW.Piwo pije nie w domu ale klatce schodowej,pali też pod zsypem.Taka akcja ze świnką to incydent raz na 15 lat,a somsiod co dnia umie zrobić chlew pod drzwiami.Świnia nabroiła a park ma zniknąć???
bella79
13-06-2010 21:58
bella79
Justynka,ty się chyba za dużo horrorów naoglądałaś i coś za dużo tego wykrzyknika używasz .
michalolszowski
13-06-2010 23:10
michalolszowski
justynka co to ma być gospodarstwo rolne czy leśny park chyba nigdy nie byłaś na łonie przyrody i nie wiesz co tam się dzieje to po prostu natura i dzikie zwierzęta
[konto zostało usunięte]
13-06-2010 23:20
[konto zostało usunięte]
Justynka009 to jest tylko natura,a widziałaś ile tam jest zwierząt??? czy tylko te świnki zauważyłaś??? Bo jakby właściciel miał chodzić i pilnować każdego zwierzęcia to wierz mi ale niestety musiałby się chyba kilka razy sklonować...no chyba że Ty byś pomogła i popilnowała zwierzątek....i patrzyła każdemu do ........ czy już nie rodzi przypadkiem.Pozdrawiam.
KubaW
14-06-2010 09:23
KubaW
Park jest do dupy
niech gość się wynosi do innego kraju a nie niszczy pięknej Równicy.
toshiba
14-06-2010 09:29
toshiba
Leśny Park Niespodzianek jest świetnym miejscem dla dzieciaków i dorosłych i szkoda by zniknął;(
bella79
14-06-2010 09:49
bella79
KubaW , twój komentarz jest do dupy :)
kasa91
14-06-2010 11:08
kasa91
niech ten park zostanie ale niech samochody tam nie parkują tylko na rynku w Ustroniu bo każdy nowobogacki podjeżdża tam samochodem i mówi ze był w Górach i w schronisku :)
[konto zostało usunięte]
14-06-2010 14:10
[konto zostało usunięte]
KubaW widze że jesteś jedynym normalnym i masz naprawdę dużo racji niszczą naszą Równicę i lasy a na łonie natury to zwierzęta wydając młode odchodzą od grupy innych ale jak widze same głupki i niedouki piszą takie głupoty jak nie wiecie to wróćcie się do podstawówki a potem piszcie!!!!! a jak właściciel nie jest w stanie dopilnowac zwierząt to niech spada i to zamknie!!!!!!!!!
bella79
14-06-2010 14:44
bella79
No, Justynka po przeczytaniu twoich komentarzy dochodzę do wniosku , że ty
do tej podstawówki jeszcze nie doszłaś . A Równicę niszczy coś innego , ale
widzę , że wykracza to poza twój mały rozumek .
[konto zostało usunięte]
14-06-2010 15:13
[konto zostało usunięte]
Tak? to napisz mądralo bella czy jakoś tam co niszczy Równicę o ile w ogóle wiesz co to znaczy? a moim rozumem się nie musisz martwić bo jestem panią magister i uczę w szkole, i widzę że brak ci wychowania i ogłady bo nie obraża się ludzi o których nic nie wiesz!!!
bella79
14-06-2010 15:34
bella79
Po pierwsze to ty obrażasz ludzi , o których nic nie wiesz nazywając ich głupkami i niedoukami , a po drugie to jaka jestes inteligentna można poczytać w twoich komentarzach , a dyplom magistra to chyba kupiłaś na targu :p
[konto zostało usunięte]
14-06-2010 15:49
[konto zostało usunięte]
najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem:P bo to ty pierwsza nazwałaś mnie bajkopisarzem!!! a tak w ogóle to szkoda słów na takich ludzi jak ty a te komentarze są po to żeby wyrazić swoje zdanie na dany temat i nic ci do tego co ja o tym myślę!!!!!
bella79
14-06-2010 15:51
bella79
I znowu błysłaś !
kudlatykucharz
14-06-2010 20:35
kudlatykucharz
Mam głęboko w ...... co się stanie z tym parkiem to że w Ustroniu nie może być nic fajnego to chyba wszyscy wiedzą a jak coś jest to urzędasy zniszczą w sumie tak jest przecież w całej Rzeczpospolitej naszej ukochanej
[konto zostało usunięte]
14-06-2010 22:39
[konto zostało usunięte]
pisze się BŁYSNĘŁAŚ!!!!! jak już mały rozumku haha
bella79
15-06-2010 10:24
bella79
Justynka ,słoma ci z butów wychodzi,twoja inteligencja jest równa 0,
a jeżeli już poprawiasz za kimś błędy to zacznij od swoich .
Na twoim miejscu nie pisałabym na forum , że jesteś panią magister bo twoje komentarze mówią same za siebie i gdyby ktoś tak niedouczony i prostacki jak ty miał w przyszłości uczyć moje dziecko w szkole to bałabym się je tam posłać . POZDRAWIAM NIBYPANIMAGISTER
[konto zostało usunięte]
15-06-2010 14:10
[konto zostało usunięte]
no i "BŁYSŁAŚ" HE HE!!! chyba masz za dużo czasu lepiej weż sobie do ręki jakąś książkę może się czegoś w końcu dowiesz :)
marcinxd
15-06-2010 16:08
marcinxd
Brawa Bella trzeba tępić takie prymitywy i ona mówi że jest panią magister
HE,HE,HE !Justyna sama jesteś głupek i niedouk lepiej się nie kompromituj już dziewczyno !!
amorasek12
16-06-2010 23:03
amorasek12
A ja w pełni popieram justynke i jak można kogoś obrażać za własne zdanie ludzie! mamy wolność słowa! a ty bella popracuj nad swoim wychowaniem i poprawnością języka!
jessica
20-06-2010 17:05
jessica
byłam tam wiele razy i było bardzo fajnie polecam i szkoda by było jak by to zamkli
premo2
20-06-2010 21:05
premo2
Szkoda
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wolny najlepszy z Polaków, skoczkowie WSS Wisła bez punktów

24-02-2018 22:30

Pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal wygrał Marius Lindvik. Najlepszy z Polaków - Jakub Wolny - stanął na najniższym stopniu podium. 

wyświetleń: 171komentarzy: 0

Przed nami II edycja Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji

24-02-2018 19:00

Blisko 70 wystawców, ponad 650 ofert – tak, w liczbach można podsumować zeszłoroczną I edycję Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie. Duże zainteresowanie tym wydarzeniem skłoniło organizatorów do poszerzenia formuły kolejnej edycji, która odbędzie się już 20 marca.

wyświetleń: 414komentarzy: 0

XXXIV Sesja Rady Miasta Ustroń

24-02-2018 16:50

W czwartek (22.02) odbyła się XXXIV Sesja Rady Miasta Ustroń. W czasie trwania obrad radni debatowali między innymi nad zmianami w budżecie miasta oraz zmianami zasad budżetu obywatelskiego na rok 2019. Zarówno zmiany, dotyczące budżetu miasta, jak i budżetu obywatelskiego zostały przez Radę przyjęte większością głosów.

wyświetleń: 441komentarzy: 0

Niedopilnowane psy również w Dębowcu

24-02-2018 14:50

Informowaliśmy o skargach mieszkańców, związanych z psami bez opieki w Istebnej. Okazuje się, że problem ten dotyczy również Dębowca. Władze tej gminy poinformowały w oficjalnym komunikacie z dnia 22.02 o nasileniu zjawiska dużej ilości psów, wałęsających się bez nadzoru, często narażając na niebezpieczeństwo mieszkańców oraz osób użytkowników dróg.

wyświetleń: 923komentarzy: 2

4 lata Budżetu Obywatelskiego

24-02-2018 12:15

W styczniu bieżącego roku zostały ogłoszone wyniki głosowania w czwartej już edycji Budżetu Obywatelskiego w Cieszynie. Ideą BO jest zaproszenie mieszkańców do angażowania się w sprawy miasta przez współdecydowanie o wykorzystaniu części budżetu. Dzięki temu mieszkańcy mają również szansę sami wybrać, co w ich mieście jest najbardziej potrzebne.

wyświetleń: 441komentarzy: 1

AVION: Vlatislav Hofman

24-02-2018 10:15

W czwartek (22.02) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbył się wykład, w czasie którego zostały życie i twórczość Vlatislava Hofmana - czeskiego artysty, którego wystawy podziwiali ludzie w Paryżu, czy też Mediolanie. Zajmował się wieloma dziedzinami sztuki, dał się poznać jako malarz, scenograf, grafik a także architekt.

wyświetleń: 203komentarzy: 0

Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności

24-02-2018 08:00

Początek roku w administracji państwowej to okres, m.in. w którym startują różnego rodzaju projekty, programy, dofinansowania, dopłaty itp. Nie inaczej jest w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie można składać m.in. wnioski na likwidację barier architektonicznych, komunikacyjnych, dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych (II kwartał), Aktywny Samorząd 2018 (II kwartał), projekty dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

wyświetleń: 1260komentarzy: 0

Trzy wypadki w powiecie...

23-02-2018 23:55

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności aż trzech wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały ciężko ranne. Do pierwszego wypadku doszło  wczoraj w Międzyświeciu. Do dwóch kolejnych dzisiaj- pierwszy miał miejsce w Harbutowicach, kolejny w Chybiu, skąd kierowca został przetransportowany helikopterem do szpitala.

wyświetleń: 6763komentarzy: 9

O pasterstwie i nie tylko - czyli XVII Forum Rolnicze

23-02-2018 20:25

Dzisiaj (23.02) w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu odbyło się XVII Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej. Tegoroczną edycję poświęcono m.in. hodowli owiec.

wyświetleń: 1133komentarzy: 0

Co z tą filozofią?

23-02-2018 19:00

W czwartek (22.02) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się wykład, zatytułowany "Kłopoty filozofią na co dzień, co z tą filozofią?". Tym razem miejsce przy mównicy zajął prof. dr hab. Andrzej Noras, który przybliżył słuchaczom czym filozofia się zajmuje oraz jaki dziś ma wymiar.