Siatkówka Plażowa Kobiet

Wreszcie doczekaliśmy się pięknej i słonecznej pogody, dzięki czemu w sprzyjających warunkach mógł odbyć się zorganizowany po raz pierwszy Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Radnego Gminy Zebrzydowice.

Jak w takich przypadkach bywa, pomysł narodził się spontanicznie – Kilka tygodni temu, przy okazji jednych z „męskich” zawodów, obserwujące zmagania zawodników dziewczyny zaproponowały by zorganizować turniej właśnie przeznaczony tylko dla nich – opowiada Henryk Franek, jeden z zebrzydowickich radnych – ustaliliśmy termin, dogadaliśmy szczegóły i udało się. Pomógł miejscowy Ośrodek Kultury i Uczniowski Klub Sportowy „Sokół”. Jak widać, udała się pogoda, co do której po ostatnich wydarzeniach mieliśmy największe obawy – dodaje radny Franek.

W turnieju wystartowało 7 drużyn z Powiatu Cieszyńskiego które przyjęły sympatycznie brzmiące nazwy: „Śmiej Żelki”, „Kasztanki”, „Kinderki”, „Adidaski”, „Choco Booms”, „Duetki” i „Tiki Taki”.

Najlepszymi w meczu finałowym okazały się „Kinderki”, które pokonały „Choco Booms” 2:0 (23:21 , 21:12). W meczu o 3 miejsce „Kasztanki” które walczyły z „Duetkami” wygrały 2:0 (15:8 , 15:11) i tym samym stanęły na najniższym miejscu podium.