Korespondencyjne Mistrzostwa Polski

W ubiegłą sobotę na pływalni w Rybniku dzieci z MTP „Delfina“ rywalizowały w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski  10- latków.

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski polegają na tym, że jednocześnie w różnych miastach Polski rozgrywane są zawody z danego rocznika, podobnie jak 11-latki i 12 -latki. Jednak w przypadku 12-latków mamy do czynienia z tak zwanymi „eliminacjami”. Wyniki  są sumowane ze wszystkich miejscowości, w których były rozgrywane zawody, następnie 36 najlepszych wyników spośród całej Polski będzie rywalizować w Mistrzostwach Polski 12- latków.

10-latki  oraz 11-latki nie mają eliminacji, wyniki są sumowane z całej Polski i dają one końcowe miejsce w Mistrzostwach Polski.

W Korespondencyjnych  Mistrzostwach Polski 10-latków Kustra Julita zdobyła trzy złote! medale na wszystkich dystansach stylu dowolnego 50, 100 oraz 200 metrów, ponadto brązowy na 100m stylem zmiennym.Wisełka Jakub zdobył srebrny medal na 50m stylem dowolnym, oraz brązowy na 100m zmiennym. Maniszewski Michał wywalczył srebrny medal na 50m stylem motylkowym, dodatkowo zdobył 4 miejsce na 50m stylem dowolnym. Czarnojan Marcin walczył dzielnie, a jego najlepszym wynikiem było zajęcie 4 miejsca na 100m stylem klasycznym.