Udany start Karoliny Czapki w Brnie

Dwunaste miejsce w 3-godzinnym wyścigu długodystansowym i trzynasta lokata w sprincie to bilans startu Karoliny Czapki z Ustronia w Jesiennej Nagrodzie Brna, która odbyła się w miniony weekend w największym mieście Moraw.
Sobotni wyścig długodystansowy miał specyficzny charakter. Rozpoczął się o 18:30 i praktycznie przez większość dystansu kierowcy rywalizowali w "ciemnościach". Czapka wystartowała z piętnastej pozycji startowej i przez dłuższy czas utrzymywała tę lokatę, jednak drobne problemy z klockami hamulcowymi i ogumieniem, spowodowały, że spadła na siedemnastą pozycję. Znakomicie za to pojechał jej partner w wyścigach poza granicami Polski, Fin Niko Nurminen, który minął pięciu rywali i na metę dojechał na dwunastym miejscu. Dzień później Ustronianka ponownie wsiadła do swojej 2-litrowej Hondy Civic Type-R, by wystartować w sprincie.
Niedzielne zawody były o tyle istotne, że miały status VI eliminacji Grand Prix Polski Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Wspomnieliśmy już, że zawodniczka Kartexu Karolina Autosport zajęła w sprincie w kategorii pow. 1600 ccm, trzynastą lokatę.
Jednak w klasyfikacji Grand Prix Polski uplasowała się na trzeciej pozycji. Ponadto już po raz szósty z rzędu wygrała rywalizację w Klasie Narodowej.

Wyniki: 3-godzinny Wyścig Długodystansowy - Klasa pow. 1600 ccm (25.09.2004)