Laury dla snowboardzistów

Paulina Ligocka, snowboardzistka CCS Cieszyn, zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w halfpippie! Podczas czwartkowych finałowych zawodów w szwajcarskiej miejscowościArosa, reprezentantka Polski uplasowała sie na piątej pozycji, dzięki czemu "skoczyła" na podium PŚ.

To największy sukces w karierze młodej snowboardzistki. O zajęciu dobrej lokaty zdecydował perfekcyjny drugi przejazd eliminacyjny, za który reprezentantka CCS Cieszyn otrzymała 37,3 punktu. Inna zawodniczka z naszego regionu Marcelina Frycz (BSS Bielsko-Biała/SMS Szczyrk), uplasowała się na 22. pozycji. Mateusz Ligocki z Cieszyna, reprezentujący AZS AWF Katowice był siódmy, a jego brat Michał (CSS Cieszyn) trzynasty.

Mateusz Ligocki w końcowej klasyfikacji snowboardowych zawodów o Puchar Świata FIS w konkurencji skoków (big air) zajął dziesiąte miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej PŚ w halfpipie jest piętnasty.

Tymczasempodczas ostatniego dnia Trofeo Toppolino, czyli najważniejszej imprezy dla najmłodszych snowboardzistów traktowanej jako Mistrzostwa Świata dzieci i młodzieży, nasi reprezentanci zdobyli dwa medale. Karolina Hula (SMS Szczyrk) wywalczyła srebro w snow crossie (grupa youth roczniki 1987 i 1986) ustępując tylko Niemce Izabelllli Leboeck. Emilia Ptaszek (UKS Norlys Krynica) zdobyła brązowy medal w halfpipie kids (roczniki 1988 i młodsi)
źródło: Dziennik Zachodni