Cieszynianie nadal w czołówce

Rajd Kormoran był trzecią eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na podolsztyńskich szutrowych trasach wygrał Krzysztof Hołowczyc. Załoga Automobilklubu Cieszyńskiego Sebastian Frycz - Maciej Wodniak, jadąca fiatem punto zameldowała się na X pozycji w klasyfikacji generalnej. Udało im się wygrać cztery odcinki specjalne w klasie super 1600 ccm i awansować na drugie miejsce w tej klasyfikacji. Rajd Nikon rozegrany na drogach wokół Wałbrzycha był mniej szczęśliwy dla duetu Automobilklubu Cieszyńskiego. Frycz - Wodniak nie ukończyli zawodów, wycofując się z rywalizacji na szóstym odcinku specjalnym. Niespodziewanie zwyciężyli bracia Bębenkowie na mitsubishi lancerze. Dopiero czwarty był Leszek Kuzaj, ale utrzymał fotel lidera w klasyfikacji generalnej - 28 pkt. S. Frycz jest X z dorobkiem 5 punktów. Do końca rywalizacji o mistrzostwo Polski pozostały w zasadzie jeszcze tylko dwa rajdy. 13 i 14 VIII ma odbyć się Rajd Rzeszowski, a 9 i 10 X Rajd Warszawski. Planowany na pierwszy weekend września Rajd Śląski został odwołany z powodów finansowych. Rajdu Wisły też nie ma.
Załogi rywalizujące o Puchar PZMot startowały w Rajdzie Krakowskim. Reprezentanci Automobilklubu Cieszyńskiego tym razem nie odegrali znaczącej roli. W „generalce" VIII lokatę zajęli Wojciech i Bartosz Herbanowie (opel astra). Mateusz Najda i Adam Ogierman (citroen saxo) zajęli 53 miejsce, a Maja Suknarowska i Sebastian Żabiński (peugeot 106 rally) - 65 miejsce. Herbanowie stanęli na trzecim stopniu podium w Grupie N oraz w Klasie N-3. Suknarowska - Żabiński byli trze
ci w Klasie A-6.
    W klasyfikacji generalnej Pucharu PZMot po pięciu eliminacjach Mateusz Najda spadł na piąte miejsce - 14 pkt., natomiast Wojciech Herban awansował na szóstą pozycję - 13 pkt. W Grupie N W. Herban objął przodownictwo - 25 pkt., zaś M. Najdą Jest trzeci - 18 pkt. Obie cieszyńskie załogi stoczą teraz bój o jak najlepsze lokaty podczas Rajdu Bałtyku, 30 i 31 VII. Później odbędą się jeszcze Rajd Śnieżki (10-11 IX), Rajd Agapit (23 - 25 IX) i na zakończenie Rajd Cieszyńska Barbórka, który zaplanowano na 19 - 20 XI.