Starostowie o zdrowiu

Na zaproszenie Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla w Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. W posiedzeniu wziął udział Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, który podziękował starostom za dotychczasową współpracę.

W posiedzeniu uczestniczyło 16 starostów woj. śląskiego, na czele z Przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego Andrzejem Płonką. Temat zdrowia zdominował konwent. Prof. dr hab. n. med. Lech Poloński ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przedstawił uczestnikom spotkania założenia Kampanii Społecznej” Wyścig o każdą minutę”.

Samorządowcy mogli również zapoznać się z zasadami funkcjonowania ratownictwa medycznego na poziomie woj. śląskiego w świetle wejścia w życie systemu tzw. Sieci szpitali. Informacje na temat ratownictwa medycznego wygłosiła Monika Kozieł przedstawicielka Wydziału Zdrowia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Po zakończeniu części oficjalnej posiedzenia uczestnicy zwiedzili część historyczną Rezydencji Prezydenta RP, a także uczestniczyli w kuligu Doliną Białej Wisełki.

 

red./mat. pras

źródło: OX.PL
dodał: ES 2018-01-15 14:18:22
Komentarze
0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją