Samochód odnaleźli w Katowicach

Laptop, komórka, samochód służbowy, a przede wszystkim przelew na około 80 tys. zł - to wszystko zniknęło w październiku ze Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego wraz z ówczesną prezes spółki. Jak poinformował na wtorkowej (29.12) sesji Burmistrz, samochód został odnaleziony.

Pod koniec października br. informowaliśmy o tajemniczym zniknięciu prezes zarządu Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Katarzyny Nowakowskiej. Prezes została wybrana na to stanowisko we wrześniu br. Pod koniec października zniknęła i to dosłownie, a wraz z nią służbowy laptop, komórka, samochód i pieniądze. Magistrat zgłosił sprawę na policję 28 października.

Póki co nie ma żadnego przełomu w tej sprawie. Jednak jak poinformował na wtorkowej (29.12) sesji Rady Miejskiej Burmistrz Mirosław Sitko w ostatnim czasie policja odnalazła służbowy samochód. Samochód został odnaleziony w Katowicach. Na szczęście nie jest uszkodzony – przyznał Burmistrz.

Radni zaczęli jednak dopytywać co z samą Panią Prezes oraz pieniędzmi które wyprowadziła. Jak tłumaczył Burmistrz w tej sprawie nic się nie zmieniło. Była prezes spółki zabrało ponad 70 tys. zł. Jak to jest możliwe żeby wyprowadzić taką kwotę z kasy spółki? – pytał radny Maciej Bieniek.

Burmistrz przyznał, iż brak pieniędzy na koncie zauważono następnego dnia. Natychmiast zawiadomiliśmy skoczowską policję. Kolejnego dnia prokuraturę. Konta zablokowaliśmy natychmiast tego samego dnia. Także nic więcej nie mogliśmy zrobić. Tego nikt nie mógł się spodziewać – mówił Sitko.

Była prezes wyprowadziła pieniądze ponieważ miała uprawnienia do podpisywania elektronicznych przelewów. Według zapewnień Burmistrza nie jest to jednak coś co powinno dziwić. Takie uprawnienie posiada również m.in. skarbnik Gminy. Ta sytuacja nie ma na szczęście negatywnego wpływu na funkcjonowanie spółki. Aczkolwiek są to stracone pieniądze, bo nie wierzę że uda się je odzyskać – dodał Sitko.

Czytaj również: Tajemnicze zniknięcie prezes

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 2015-12-30 22:54:15
Komentarze
17
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-12-31 13:44:08
jankur1: Rada nadzorcza spółki stanęła na wysokości zadania ,brawo, czy już macie nowego kandydata na prezesa o podobnych kwalifikacjach?
2015-12-31 14:04:47
crank: Przyjęto ustawę o służbie cywilnej. Kwalifikacje zbędne. Teraz będzie mianowanie z PIS.
2015-12-31 14:11:51
Skurn: Trochę nie na temat, ale co tam. Ostatnio w innym miejscu rozdaliśmy nagrody wybitnym osobistością powiatu cieszyńskiego za ich działalność w minającym roku. Trochę bardziej prestiżowe niż Srebrne Cieszynianki. Listę laureatów wklejamy teraz tutaj, żeby wszyscy mogli się z nią zapoznać. Oczywiście znajdziedzie na niej członków rady nadzorczej SPK. Należało im się!

Koniec roku to zawszone czas przeróżnych podsumowań i rankingów. Z reguły kompletnie bezwartościowych, ale na przestrzeni lat przyzwyczailiśmy się do tych wyliczanek, i chyba nawet je polubiliśmy. Przez 12 ostatnich miesięcy w powiecie działo się raczej niewiele, było nudno jak w książkach Żeromskiego, ale kilka interesujących przypadków mimo wszystko udało się zarejestrować. Nie mamy żadnych wątpliwości, że odtwórcom głównych ról należą się wyjątkowe podziękowania. Dlatego, wychodząc na przeciw oczekiwaniom, SU pierwszy raz w historii wręczyła swoje niezwykle prestiżowe nagrody. Zwycięzcom, naszym lokalnym bohaterom, cześć i chwała - zasłużyli. A oto lista nagrodzonych w poszczególnych kategoriach:

- Nagroda im. Freddy?ego Adu w kategorii "Najbardziej zawiedzione oczekiwania" - Ryszard Macura
- Nagroda im. Kongresu Kobiet w kategorii "Najbardziej bezsensowna działalność" - Michał Paluch i jego centrum wolontariatu
- Nagroda im. Yeti w kategorii "Wszyscy mówią, nikt nie widział" - Rzecznik Młodzieży ze Skoczowa
- Nagroda im. Katarzyny II w kategorii "Najbardziej niedorzeczna koncepcja rozbioru Polski" - Aleksander Górny i BC43400 za pomysł z niepodległym księstwem cieszyńskim
- Nagroda im. Karoliny Korwin-Piotrowskiej w kategorii "Najbardziej obrażalska lala" - Aleksander Górny za blokowanie na fejsie wszystkich przeciwników niepodległego księstwa cieszyńskiego.
- Nagroda im. Wielkiej emigracji w kategorii "Najtrafniejsza decyzja o przeniesieniu radosnej twórczości w inny zakątek kraju" - Łukasz Grzesiczak, który od jakiegoś czasu nie umie pisać gdzie indziej
- Nagroda im. Wycieczki do Egiptu w kategorii "Najlepsza organizacja wypoczynku" - Andrzej Bacza i jego obóz
- Nagroda im. Promu Challenger w kategorii "Najbardziej spektakularna autodestrukcja" - Andrzej Bacza za skuteczne unicestwienie swojej kariery politycznej
- Nagroda im. Jacka Michałowskiego w kategorii "Najbardziej niedorzeczne tłumaczenie" - radni powiatowi PiS tłumaczący fejsbukowy wpis Andrzeja Baczy
- Nagroda im. 500 zł na dziecko w kategorii "Najgłupszy pomysł" - rada nadzorcza Skoczowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego za wybór nowego prezesa
- Nagroda im. Dziurawego sita w kategorii "Najbardziej dziurawe sito" - Mirosław Sitko
- Nagroda im. Hipokryta w kategorii "Największy hipokryta" - Mirosław Sitko za brak udziału w pochodzie z Judoszem (bo pogańskie) i jednoczesny udział w smażeniu jajecznicy w Zielone Świątki (też pogańskie)
- Nagroda im. Radiotelegrafisty w kategorii "Bez sensu nawijam i nie mogę przestać" - Teresa Papkala
- Nagroda im. Koryta w kategorii "Mam w dupie wyborców" - Beata Macura za zmianę przynależności klubowej na pierwszej sesji rady powiatu
- Nagroda im. Andrzeja Baczy w kategorii "Najbardziej nieudolne pomysły na turystykę" - Ustroń i okolice
- Nagroda im. Pinokia w kategorii "Najdłuższy nos" - Tadeusz Kopeć za całokształt twórczości
- Nagroda im. Króla złotego w kategorii "Najdziwniejszy starosta" - Janusz Król, jego zachowanie i outfitt
- Nagroda publiczności - portale ox.pl i gazetecodzienna.pl za kasowanie komentarzy
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Do zobaczenia za tok! Ciao!
2015-12-31 15:25:33
edek45: Za to Ty @Skurn powinieneś dostać nagrodę im. słownika języka polskiego za ilość popełnionych błędów ortograficznych w tak krótkim komentarzu.
2015-12-31 15:45:12
dymek76: edek45 co sie dopieprzasz do goscia ma racje.A jezyk polski to miej w dupie zachwile ci kaczor zmieni jezyk i nie bedziesz miał nic do gadania,
2015-12-31 16:11:43
RAMZES: Jesli Pan Sitko nie wierzy że uda sie odzyskac te w koncu nasze pieniadze i ta cwaną Pania ktora nas skubnęła na taka kasę proponuje Panu Sitko aby zapłacił tą kwote ze swoich pieniedzy, a Skoczowianie beda żyli długo i szcześliwie.
2015-12-31 16:44:15
Skurn: @edek45: Przejrzeliśmy tekst pod kątem błędów i i tak.

- faktycznie rażący jest jeden - \"osobistością\" w trzeciej linijce, powinno być przez \"om\" na końcu. Wynika to z tego, że wszystko piszemy na telefonie obsłownik czasem myśli za nas. W pośpiechu tego nie zauważysz, a poza tym, nigdy swoich tekstów nie czytamy. Po co?

- Inne błędy to wyłącznie efekt zgubnego wpływu słownika. W drugim akapicie masz np. \"Zawszone\" zamiast \"zawsze\". Serio myślisz, że napisaliśmy tak celowo?

- Czepianie się literówek i ogólnie czeskich błędów to frajerstwo
2015-12-31 16:57:16
edek45: @Skurn, świetnie że się wypowiedziałeś ale jeśli usiłujesz wojować pismem w sprawach ważnych dla polaków, to brak poszanowania dla języka to jest dopiero frajerstwo.

P.S. Ile zajęła Ci korekta tekstu ? Można, tylko Ty nie z tego gatunku...
2015-12-31 17:09:56
Skurn: @edek45: Ok, skoro więc tak bardzo szanujesz język, to naucz się stawiać przecinki. Jak się uda, to nasze teksty będą poddawane korekcie. Słowo!
2015-12-31 17:20:06
edek45: @Skurn, zabieg z interpunkcją w moim poście był celowy. Reagujesz czyli z Twoją znajomością gramatyki nie jest źle. Uśmiechnij się, i wyluzuj, błędy to nie zbrodnia, szczególnie jeśli się do nich przyznajesz.
2015-12-31 17:50:21
Skurn: @edek45: Jasne, błędy są źródłem pokory, a obrażać nie ma się o co, więc luz.

Poza tym fajna intryga. Tylko zapamiętaj, że przed \"czyli, też stawia się przecinek ;-)
2015-12-31 17:56:09
edek45: Dobra, wygrałeś. Z gramatyki byłem dobry ale interpunkcja u mnie zawsze szwankowała. No i podstawówkę skończyłem grubo ponad 30 lat temu.
2015-12-31 18:46:32
Donek: Do Skurn i edek45. Bardzo proszę w przyszłości dajcie se po jednym a nie wypisujcie głupot na temat jak co się pisze bo reszty tego typu komentarze nie interesują nie mają nic wspólnego z przedstawionym tekstem byłej pani prezes
2016-01-01 15:18:34
NoNick: Pachnie to zmową ktoś niezłą kasę skubnął ale minister Ziobro już został poinformowany
2016-01-01 15:18:45
NoNick: Pachnie to zmową ktoś niezłą kasę skubnął ale minister Ziobro już został poinformowany
2016-01-02 05:49:11
kamil1133: Seme gagatki
2016-01-29 00:51:22
agatajas: a właścicielem nie był przypadkiem włoski obywatel tego samochodu jadący na trasie w Katowice z Preply http://etranslator.com.pl/temat-gdy-korepetycje sie-rozrastaja?pid=8365#pid8365
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją