Sam się zglosił na komisariat

Mieszkaniec Strumienia poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za udział w zorganizowanej grupie przestępczej sam zgłosił się na komisariat i został tymczasowo aresztowany.

Do Komisariatu Policji w Strumieniu zgłosił się na przesłuchanie 33-letni mieszkaniec gminy Strumień. Zanim jednak poszedł do kryminalnych, dyżurny sprawdził jego dane w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 33-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA). 

- Nakaz został wydany pod koniec ubiegłego roku przez sąd w Wielkiej Brytanii i dotyczył udziału 33-latka w zorganizowanej grupie przestępczej. W latach 2011-2016, wspólnie z innymi osobami, przemycał na Wyspy Brytyjskie papierosy i tytoń w... pralkach. Straty, jakie w związku z tym poniósł skarb tamtejszego państwa oszacowano na ponad milion funtów, czyli blisko 6 milionów złotych. Angielscy śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty, do popełnienia których się przyznał. 33-latek wiedział o toczącym się przeciwko niemu postępowaniu, a mimo to nie zgłaszał się na rozprawy w brytyjskim sądzie. – opisuje zdarzenie mł.asp.Krzysztof Pawlik pełniący obowiązki oficera prasowego cieszyńskiej policji.

W środę (24.01.2018) Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej postanowił go tymczasowo aresztować na miesiąc. Teraz 33-latka czeka deportacja do Wielkiej Brytanii, zgodnie z prawem brytyjskim grozi mu do 7 lat pozbawienia wolności.
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 2018-01-25 12:24:27
Komentarze
0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: