Policja: działania SMOG

Cieszyńscy policjanci ruchu drogowego wczoraj (01.02.2018) zorganizowali działania pod kryptonimem: SMOG. Miały one na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery.

Akcja odbywała się w godzinach 06.00 do 22.00. W tym czasie działania ukierunkowane były głównie na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które wytwarzają  nadmierną emisją spalin do atmosfery.

- W działaniach wzięło udział 16 policjantów drogówki. Mundurowi przeprowadzili kontrolę 70 pojazdów, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych z tego 3 z powodu nieprawidłowości w zakresie wymagań ochrony środowiska. Ponadto w trakcie kontroli ujawnili 31 wykroczeń, w tym 11 dotyczących niekorzystania z  pasów bezpieczeństwa. Najczęstsze nieprawidłowości ujawnione przez mundurowych, to wyciek płynów eksploatacyjnych. – podsumowuje wyniki działań mł. asp. Krzysztof PAWLIK z cieszyńskiej komendy policji.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 2018-02-02 14:51:59
Komentarze
1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-03 16:35:33
bronek91: Każdy orze jak może:) Gratuluję inicjatywy.... Szkoda tylko że nic nie idzie zrobić deweloperce co niszczy pasy przewietrzenia w poniekierych miastach....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: