Podium w Belgii!

Kacper Sztuka, po raz drugi w obecnej edycji włoskiej Formuły 4, stanął na podium. 17-latek zajął drugie miejsce w niedzielnym wyścigu na torze Spa-Francorchamps w Belgii.

Sztuka zwyciężył na inaugurację tegorocznej włoskiej Formuły 4, triumfując na torze w Imoli. Kierowca US Racing dwukrotnie uplasował się za czołową „3” podczas weekendu w Misano, ale 17-latek dopiął swego w Belgii, na torze Spa-Francorchamps.

Podczas niedzielnego wyścigu miały miejsce groźne wypadki, dlatego rywalizacja została przerwana i nie wznowiono jej. Sztuka zdołał jeszcze objąć prowdadzenie przed czerwoną flagą, ale ostatecznie pod uwagę wzięto wyniki z poprzedniego okrążenia, dlatego cieszynianin został sklasyfikowany na 2. pozycji. Szczęścia zabrakło kilka godzin później, kiedy Sztuka przystąpił do wyścigu z pole position, ale niestety, po kontakcie z Arvidem Lindbladem spadł na koniec stawki.