Pamiętaj o pasach!

Do godz. 22:00 w całym województwie śląskim prowadzone będą dziś (26.01.2017) działania ''Pasy''. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa.

Policjanci szczególną uwagę zwracają na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy przewożone przez nich dzieci są odpowiednio zabezpieczone w fotelikach.

Jak informują stróże prawa okazuje się, że obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest ich zapinanie. Pasy mogą uchronić bowiem nie tylko przed poważnym urazem, czy utratą zdrowia, ale i tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. 

- Od godziny 6.00 śląscy stróże prawa prowadzą wzmożone kontrole drogowe, podczas których będą pouczać dzieci oraz rodziców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów oraz fotelików. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego przestrzegamy, że mundurowi nie będą pobłażliwi wobec tych, którzy będą łamać obowiązujące przepisy.  – informuje śląska policja.

Działania zakończą się o 22.00.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: 2017-01-26 16:35:11
Komentarze
18
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-01-26 17:35:30
Przepierón: Zamiast coś robić żeby spadła ilość wypadków drogowych a tym samym zmniejszyła się liczba poszkodowanych, to się zajmują żeby ludzie z wypadków wychodzili mniej pokiereszowani.<br />Jak chcecie mieć mniej wypadków to wprowadźcie przepis zakazujący jazdy na zderzaku i go egzekwujcie, nie siedźcie tyle za biurkiem ruszcie swoje cieżkie zady i uruchomcie przenośne fotoradary (co 2-3 godz. zmiana miejsca) i karać tę ciżbę drogową aż do bólu.
2017-01-26 17:43:02
Przepierón: Postawicie przy drodze w widocznym miejscu 1 fotoradar w żółtym kolorze, żeby go wszyscy z daleka widzieli i od kilometra informujecie wszystkich że jest kontrola radarowa. Koń by się uśmiał.<br />http://i.iplsc.com/zdjecie-ilustracyjne/0003P6UE5NUC4KHS-C122-F4.jpg<br />https://anuluj-mandat.pl/images/upload/D-51.jpg<br />
2017-01-26 17:45:34
Grzegorz12723: Są dodawane punkty do profilu nawet za mega głupie komentarze ?
2017-01-26 18:11:04
danwis811: Kto zapina to i tak będzie zapinał, a kto nie to w końcu wpadnie, a żeby spadła liczba wypadków przede wszystkim ludzie muszą zmądrzeć za kółkiem, a nie jeżdzić bez rozumu ile fabryka dała. Mają teraz te ABS, TSC, TCS itp. i czuja się niby bezpieczni. Zgadzam się. Coś to na pewno pomoże, ale rozumu nie doda !!
2017-01-26 18:42:53
grzechos1982: O 17 informacja o całodzienne akcji brawo wy!!!
2017-01-26 18:48:42
q96: Kiedy szanowna Policja zajmie się piratami w ciężarówkach na Katowickiej w Cieszynie, czy dopiero jak którys zabije dziecko idące do szkoły?
2017-01-26 19:42:52
agulpp: \&quot;Grzegorz\&quot; gdyby dawali punkty, to przepierón byłby rekordzistą którego trzebaby nagrodzić jaką śląską maliną (statuetką). Przepierón to wybitny przykład jakiegoś nieroba co w d... był i g... widział ale uchodzi najmądrzejszego eksperta w każdej dziedzinie.<br />Teraz po tym komentarzu będziemy oczywiście mieli okazję poznać jego rynsztokowe słownictwo jako próba odwetu, ale to tylko pokaz jego głębokiego dna.
2017-01-26 20:28:35
Przepierón: @agulpp czy bulgot czy jak ci tam, dzięki temu że napisałem pierwszy komentarz mogłeś z Grzegorzem12723 pokazać że to wy jesteście kibolami drogowymi. Strasznie boicie się fotoradarów, praworządności i kultury na drodze. Tutaj zapewne twój kolega i serdeczny przyjaciel spowodował wypadek :D<br />https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&amp;v=w81Ll1O-UPw<br /><br />
2017-01-26 20:45:17
agulpp: Przepierón. Ty jak zawsze nie kumaty. Nie widzisz tego że komentuję twoje bzdurne hejty? Nic nie mam do artykułu i jestem ZA bezpiecze?stwem.Pomyśl o tym, żeby zostawić miejsce na kontruktywne komentarze, a nie pojawiać się jak bobek w muminkach - wszędzie i z myślą że nikt go nie chce.
2017-01-26 20:56:12
Przepierón: agulpp, ty również jak zwykle nie kumaty i na dodatek ślepy. Tutaj jest dosyć miejsca na innych komentarze. Ja również komentuje twoje bzdurne hejty i ty nie będziesz mi zabraniał komentowania. Pod innymi artykułami zmieściło się nawet ponad 50 komentarzy to tu się też zmieszczą. Nie sądzę żebym kogoś blokował. Idź, zmów pacież i do łóżeczka nynusiać .
2017-01-26 21:08:18
agulpp: Gdybyś miał choć trochę inteligencji wiedziałbyś, że kiedy piszę o zostawieniu tu miejsca - piszę w szerszym kontekście (dla ciebie tłumacząc na polskie: żebyś dał sobie spokój z pisaniem komentarzy). Ja ci nie zabronię pisania ale redakcja jak najbardziej może usuwając twój profil. I bądź tego świadomy że będę o to zabiegał jeśli dalej będziesz prezentował swój parterowy stan inteligencji.
2017-01-26 21:17:26
Przepierón: Jak się redakcji coś nie podoba to mój profil mogą usunąć, nie widzę przeszkód. Wiem że mam zajebisty nick i avek i że obojętnie co napisze to wszystkim ide na nerwy. Najlepiej napisz jakiś swój bełkot do redakcji , może \&quot;pójdą ci na rękę\&quot;.<br />Gdybyś ty miał troche inteligencji to byś swój głupi gejbis dawno w kubeł wsadził a się zwolennika porządku na drodze nie czepiał. Lepiej idź nynusiać bo jutro z rana musisz swoją 20 letnią w kilku miejscach pospawaną i zardzewiałą BMW szarżować i porządnych ludzi straszyć, oby tylko straszyć a nie zabijać.
2017-01-26 21:22:59
agulpp: Znowu to samo - dno z rynsztoka....<br />Nudny jesteś!
2017-01-26 21:30:39
Przepierón: Wiem chłopcze że prawda w oczy kole, ale \&quot;dno z rynsztoka\&quot; to akurat z twojej strony wypływa.
2017-01-26 23:02:47
OWCZARZY1: DAJCIE przepierónowi SPOKÓJ BO SIĘ CHŁOP NERWICY NABAWI I KTO BĘDZIE PISAŁ NA OX BZDURY TYLKO ON TO POTRAFI !!!
2017-01-27 07:23:42
Przepierón: Ty sie Łowczorz nr 1 o mnie nie martw bo mam tu z kilkoma dupkami niezły ubaw, lepiej nakarm swoje łowieczki, jak ci siana zabraknie to masz go w głowie wystarczającą ilość żeby je dokarmić. !!!
2017-01-27 10:06:24
yamah: Po pierwsze panie Przepierón to właśnie o to chodzi (cyt) \&quot;...żeby ludzie z wypadków wychodzili mniej pokiereszowani\&quot;. Życie i zdrowie jest najważniejsze, a jak nikt nie odniesie obrażeń to nie będzie wypadku, tylko zwykła kolizja (niezależnie od szkód w mieniu).<br />A po drugie przemądrzały przepierónku to policja nie ma nic wspólnego z fotoradarami, od dawna już nie dysponuje takim sprzętem. Od 1.01.2014 r wszystkie urządzenia (stacjonarne, mobilne i etc.) będące na stanie policji (na mocy rozporządzenia MSWiA) zostały przejęte przez Państwową Inspekcję Transportu Drogowego. Swoimi fotoradarami dysponowały też niektóre Urzędy Gmin i używały je lokalne Straże Miejskie, ale (po powszechnym niezadowoleniu społecznym) i to się zmieniło. W 2015 r Strażom Miejskim zostały w tym zakresie cofnięte uprawnienia i (w myśl Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym) nie mogą już stosować tych urządzeń. <br />Tak więc aktualnie jedynym organem posiadającym i mogącym stosować Fotoradary jest Inspekcja Transportu Drogowego i to ona odpowiada za urządzenia które (w kolorze żółtym) widać (bądź nie....) na drogach.<br />A co do zapinania pasów, to powiem tylko tyle: \&quot;jak na razie to przez portfel do rozumu\&quot;. Potem to już tylko terapia szokowa, ale skutki mogą być nieodwracalne...
2017-01-27 12:50:57
koszor: Dla mnie mogą fotoradary stać co 100 metrów. Jak tej głupoty i brawury nie da się wytępić inaczej, to pozostają słone mandaty i to najlepiej uzależnione procentowo od zarobków.