Hit 41. kolejki dla Pilzna

Piękny był tylko początek. Trzyniec, mimo iż prowadził od 3. minuty, przegrał z liderem Tipsport Extraligi. Hokeiści Pilzna okazali się skuteczniejsi, oddając mniej strzałów od Stalowników.

Przebiegała trzecia minuta. Roth świetnie znalazł Martina Ruzickę, a ten pokonał Svobodę i Trzyniec szybko objął prowadzenie. Jednak ono nie trwało zbyt długo. Podopieczni Vaclava Varadi byli aktywniejsi, ale rywale wykorzystali grę w przewadze i w Home Monitoring Arenie kibice radowali się z wyrównania.

Zawodnicy Trzyńca nie prezentowali się źle na tle lidera Tipsport Extraligi, ale zabrakło im szczęścia w wykańczaniu akcji. W drugiej tercji grali dwukrotnie w przewadze, zanim to gospodarze zdobyli drugą, zwycięską bramkę. Jakub Pour znalazł się tuż przed Simonem Hrubcem. 18-latek, w dodatku faulowany, pokonał golkipera Stalowników.

Adamsky, Cienciala i reszta trzynieckich zawodników próbowała, ale nie było im dane strzelić, choćby, wyrównującej bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Dla Stalowników, po wtorkowym odpadnięciu z Ligi Mistrzów, to druga z rzędu ligowa porażka. W tabeli zajmują piąte miejsce, ze stratą pięciu punktów do czwartego Brna. W następnej kolejce, podejmą beniaminka, z którym już dwukrortnie w tym sezonie wygrali, Jihlavą.